Skocz do zawartości
IGNOROWANY

OSTRZEŻENIE przed motoryzacyjnym sklepem internetowym z Gliwic !!!


bakuś

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chłopaki!

Chciałem was ostrzec przed kupowaniem od użytkownika Allegro.pl - "autotrybik" !!!

Jak w opisach aukcji można przeczytać jest to firma: NETCON Marek Bargieł

44-100 Gliwice

ul. Leśna 71

NIP: 631-208-88-93

REGON: 240668427

A oto powód dla którego przestrzegam was przed kupnem u tego cwaniaka:

Zakupiłem od niego KOMPLETNY rozrząd wraz z pompą wody do mojego auta + olej silnikowy + komplet filtrów i klocki hamulcowe.

Przez telefon poprosiłem żeby transakcja została przeprowadzona szybko i bez problemów ponieważ zależy mi na czasie ze względu na zbliżający się wyjazd na wczasy, samochodem rzecz jasna. Wszystko super, bla bla bla, cena ustalona - dogadane.

Za dwa dni przychodzi paczka... Otwieram i oto co zobaczyłem: brak pompy wody, brak małej rolki - był tylko hydronapinacz i duża rolka, a na dodatek zły olej - chciałem 5W40, a dostałem 0W40. Reszta w porządku - filtry i klocki takie jakie mają być.

Dzwonię do gościa i pytam o co chodzi. Odpowiedź dostałem następującą: według programu diagnostycznego części, które dostałem stanowią kompletny rozrząd. Pompa i mała rolka nie są częścią zestawu. Z tym, że ja zamawiałem wszystko i jasno o tym mówiłem, nie ważne co pisze w programie - chciałem również pompę. Nic. Wkurzylem sie i postanowilem pojechac do tych Gliwic 60km... Dotarlem na miejsce i od razu powiedzialem, ze chce zwrocic towar, ktory nie zgadza sie z tym co ugadalismy. Odpowiedzial, ze mam oddac, ale kase dostane za dwa tygodnie. Oczwiscie sie nie zgodzilem chocby ze wzgledu na moj wyjazd. W skrocie, po rozmowie o obowiazku przyjecia zwroconego towaru, gosc powiedzial, ze mam opuscic jego posesje (firma w domu), bo zadzwoni na policje - podalem mu moj telefon. Po przjezdzie policji wzjasnilem o co chodzi. Gosc potem zaczal opowiadac pierdoly, ze nie przyjmie, bo uwaza, ze towar byl uzywanz itd... Pani i pan policjant oczywiscie 'trzymali moja strone', ale powiedzieli, ze nie moga go zmusic do przyjecia towaru, a ja niestety musze wyjsc z jego garazu jesli tak sobie zyczy...

Wk¤#"%ny pojechalem do Jastrzebia do Rzecznika Praw Konsumenta i babka rozlozyla rece, bo nie urzylem na Allegro.pl opcji KUP TERAZ tylko kupilem czesci przez telefon...

Taka moja historia, zostalem z niekompletnym rozrzadem w cenie wiekszej niz kompletny i olejem, ktory przyda mi sie chyba tylko na frytki...

TAKZE - NIE KUPOWAC U TEGO CWANIAKA!!! Nic do niego nie docieralo, uparl sie i w zaden zasmarkany sposob nie chcial sie dogadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No d*pa blada, bo jak kupiłeś bez pośrednictwa allegro, to również oni nie mogą się tym zająć. Kaska umoczona - szkoda :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to ja tylko poważniejsze rzeczy kupuje tylko przez allegro, bo to już jest podstawa prawna do wszczęcia postępowania. Masz konkretną aukcję, konkretny opis towaru i jak się nie zgadza to masz podstawę. A tak to policja nic nie może, bo trudno ci to będzie udowodnić jak się umawialiście i na co. Ja też się kiedyś przejechałem jak kolesiowi z Poznania przelałem na konto 400zł zaliczki za kompletny silnik, a silnika ani kasy do dziś nie mam. Policja nie mogła nic zrobić, nie miała powodu do wszczęcia jakiegoś postępowania. Każdy się musi chyba przejechać, aby się czegoś nauczyć. Przykro mi. Będę uważał na tego sprzedawcę, mimo że szukam zawsze w swojej okolicy czyli też w Gliwicach.

Ps. Można takie coś również nagrać rozmowę telefoniczną na dyktafonie w telefonie. Masz wtedy bezpośrednią podstawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja od kilku zmian oleju kupuje u niego komplet filtrów , ma bardzo przystępne ceny na filtry Mann'a . Ale zawsze odbieram osobiście i nigdy sie nie zawiodłem , także różnie to bywa jak widać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy przez allegro czy nie. Dokonałeś zakupu na podstawie umowy ustnej którajest tak samo ważna

jak pisemna,lecz udowodnienie w sądzie jej treści będzie trudne i opierać się będzie tylko na oświadczeniach stron.

Umowa ustna to umowa zawarta ustnie, czyli w formie zwykłej, nie zaś w szczególnej. Jest to umowa, której warunków nie potwierdza żaden dokument, lub też taki dokument (np. rachunek, faktura VAT) stanowi jedynie dowód zobowiązania z umowy wynikającego i potwierdzenie jej zawarcia, lecz nie zawiera wszystkich postanowień umownych. Warunki zawarcia takiej umowy są zbieżne z warunkami niezbędnymi do zawarcia każdej innej umowy. Po pierwsze więc, nie licząc wyjątków, obie strony powinny mieć pełną zdolność do czynności prawnych, tj. być pełnoletni lub po zawarciu związku małżeńskiego. Po drugie nie mogą zaistnieć wady oświadczeń woli (błąd, groźba, podstęp, czynność dokonana dla pozoru). Należy również pamiętać, że prawo nakazuje zachowanie szczególnej formy dla zawarcia niektórych umów, np. umowa o pracę powinna być sporządzona na piśmie, zaś umowa sprzedaży nieruchomości w formie aktu notarialnego.

Jeśli chcesz utrzeć mu nosa to załóż sprawę z powództwa cywilnego .

Jeżeli posiadasz paragon lub inny dokument potwierdzający zakup to jeszcze lepiej dla ciebie.

Patrząc jednak na konto gościa to ma 99.6% pozytywnych komentarzy wiec dziwne zachowanie z jego strony

jednak nie wiadomo ilu nabił w butelke poza allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne kilka osób z tego forum już u niego napewno niczego nie kupi :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie urzylem na Allegro.pl opcji KUP TERAZ tylko kupilem czesci przez telefon...

i moim skromnym zdaniem dlatego cie wydymał bo wie , ze nic mu nikt nie zrobi , no chyba ze mu morde obijesz , ale prawnie jest nie do ruszenia :thumbdown:

są takie k**wy i nic nie poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać było, że koleś obyty z prawem dotyczącym sprzedaży poprzez internet, bo kiedy powiedziałem, że ma obowiązek przyjąć towar do 10 dni i ja nie muszę mu podawać powodu zwrotu tylko towar ma być nieużywany to mnie szczerze wyśmiał. Powiedział, że nie ma takiego obowiązku, a jak chcę to mogę mu sprawę założyć. Cwaniak i tyle, gdybym to kupił przez Allegro to by rozmowa inaczej wyglądała.

No nic, zawsze musi być ten pierwszy raz... :disgust: A na Allegro siedzę już od przeszło 7 lat... :wallbash:

Jedno jest pewne kilka osób z tego forum już u niego napewno niczego nie kupi :no:

Po to założyłem ten temat.

A najlepsze, że u mnie w mieście jest sklep, który uchodzi za drogi więc w momencie kiedy chciałem kupić rozrząd nawet do niego nie dzwoniłem tylko od razu szukałem na Allegro. Okazało się, że wyszedł by mnie znacznie taniej gdybym kupił na miejscu, nie licząc przepłaconego i na dodatek teraz nieużytecznego oleju + dojazd do Gliwic. MASAKRA :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robie tak kupuje coś przez allegro i odrazu mu negatywa wystawiam.

Zawsze o kilka osób mniej oszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tez inni cwaniacy-kupujesz towar na aukcji,dostajesz nowy,dajesz feedbacka,a po miesiacu czesc sie rozlatuje,czy psuje itp,dzwonisz do niego,a gosc mowi "zobacz na feedbacki-nikt na moj towar nie narzeka" no i niby jak,bo feedbacka nie wystawi sie mu po miesiacu,czy dwoch uzywania-a powinno i to sie zmienic... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś osobiście odebrać zamawiany towar 60km to nie duzo tak to by cie na pewno nie oszukał.

MOGŁEM :) Ale przesyłka wychodziła taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo kiedyś dałem się zrobić "lekko" w butelkę.

Kupowałem alufelgi + opony, używane. W opisie aukcji napisane, że stan opon i felg idealny, żadnych rys itp, opony 90% bieżnika. Na zdjęciach faktycznie wyglądało bardzo ładnie. Dzwonię do kolesia i pytam czy aby na pewno stan jest taki jak opisuje, bo cena wydawała mi się atrakcyjna.

Gość mówił, że może opuścić jeszcze 100 zł jeżeli zrobimy to poza allegro, bo on to sprzedaje poprzez jakiś sklep i musi im marżę odpalić... wydawało mi się to trochę dziwne, ale w miarę logicznie to powiedział więc się zgodziłem.

Paczka przyszła następnego dnia, alufelgi faktycznie bez żadnej widocznej rysy, ale 3 spośród 4 były prostowane :wallbash: opony faktycznie 90% bieżnika, ale jedna miała dość znaczne uszkodzenie :blink: Od tamtego czasu nic już nie kupie poza allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... używki i to od osób prywatnych to całkiem inna sprawa. Ale nie sądziłem, że taka akcja wyskoczy ze sklepem i zwrotem nowych/nieużywanych części. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...