Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/recaro-stm-starlight-sp-2-0-9-36kg-8xkolor-gratisy-i1836165469.html

Jakiś opinii nie mogę znaleźć ale wydaje się być ciekawy co myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek i mam jeszcze więcej rozmyślań niż miałem.

Jako że ja jestem dość wysoki to i moja mała rośnie w górę po tatusiu ;-) Aktualnie ma 8,5 miesiąca, nosi już ubranka 86 i waży prawie 9kg. Aktualny fotelik recaro dawno już został wydłużony na max. Nogami mizia już po oparciu (ponoć tym się nie ma co przejmować) i zaraz zacznie uderzać głową w górną część fotelika.

Początkowo chciałem kupić fotelik od razu 9-36kg, ale teraz jak czytam to sam już nie wiem. Planowaliśmy zakupić fotelik Kiddy Comfort Pro, głównie ze względu na to że dziecko nie jest trzymane pasami tylko sporą nakładką (przy uderzeniu przednim moim zdaniem jest to bezpieczniejsza opcja dla narządów wewnętrznych a i głowa aż tak nie lata do przodu.)

Teraz znalazłem też foteli 9-18kg montowane tyłem do kierunku jazdy - ponoć jeszcze bezpieczniejsze: http://fotelik.info/pl/art/fotelik_samochodowy_tylem_do_kierunku_jazdy,10.html

No i zgłupiałem na dobre ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGr, fotelikami dla dzieci zajmuję się na co dzień, spróbuj Recaro Young Sport, bardzo dobrze trzyma się fotela, pas trzyma naprawdę fotel a nie obudowę który trzyma siedzisko, jak się zdecydujesz to powiem Ci jak go dobrze zapiąć aby nawet nie drgnął. Jest to fotelik 9-36Kg z testami, a więc będziesz miał spokój do końca, u mnie na sklepie cena ok. 770zł więc jeszcze przystępna i wydaję się bezpieczniejszy niż inne. Jak masz pytania to wal śmiało.

Patrykbor, STM ten który pokazałeś to tak naprawdę Recaro Young Sport, oba typy są od jednej firmy, różnica jest w materiale/pokrowiec fotela, Recaro ma lepszą jakość materiałów. Posiada te same cechy co piszę wyżej.

Maxi Cosi Ferofix 2011, niema jeszcze gwiazdek ani testów ale pewnie będzie miał bardzo podobne jak jego poprzednik Maxi-Cosi Rodi XR z tym że Ferofix jest z isofixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie kupiłem ale byliśmy dzisiaj w końcu w jednym krakowskim sklepie oglądać te foteliki i generalnie jesteśmy raczej za Kiddy. Zupełnie inaczej dziecko jest tam mocowane. Obawiam się tylko o wygodę w nim.[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 00:02_________________________________________________Właśnie znalazłem jedną opinię na temat fotelika Kiddy gdzie potwierdziły się moje obawy:

Posiadam fotelik Kiddy Comfort Pro 9-36 kg. Córka korzysta z niego od ukończenia 1 roku życia. Obecnie ma 14 miesięcy i waży ok. 10 kg. Wzornictwo oraz jakość wykonania fotelika jest bez zarzutu. Kupując go kierowaliśmy się tylko wynikami w testach bezpieczeństwa. Użytkując go od 2 miesięcy stwierdzam, że: 1)oparcie rozkłada się za mało 2)przy nierozłożonym oparciu-dziecko będąc w grubej zimowej kurtce po zaśnięciu "leciało" do przodu, 3) dziecko ubrane w grubą zimową kurtkę (przy obecnym ustawieniu ochraniaczy na główkę) ma bardzo ciasno w foteliku, 4) dziecko znudzone siedzeniem w foteliku potrafi zsunąć się do przodu pod panelem, 5) w związku z pkt 4 osoba siedząca obok dziecka musi sama w czasie jazdy rozpinać się z pasów aby posadzić dziecko prawidłowo (czasem kilka razy w czasie jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my mamy wejść w Kiddy, na dniach powinien przyjść, więc jak na razie dużo o nich Ci nie powiem. Firma Cybex podrobiła te zapinanie dziecka przez kiddy więc mniej więcej mam wzór jak to wygląda, ja osobiście uważam że dziecko ma tam zdecydowanie mało miejsca, przedstawiciel zapewniał mnie że w Kiddy jest więcej miejsca :naughty: ale.... co miał powiedzieć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży plus kiddy dla mnie jest taki że przy zderzeniu czołowym dziecko nie jest ściskane pasami tylko trzyma się tego "stoliczka". Szyja też jest lepiej zabezpieczona. Są to na pewno duże plusy, ale jak za rok mam zmieniać z tego względu że jej tam nie zmieszczę to po prostu wolę to przemyśleć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to właśnie, jednak chyba kiddy odpadnie, rozważamy romera i chyba go zamówimy ale jednak 9-18kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Roemer, to dobra firma i pewnie dobry wybór. A powiedz mi, rozważałeś Jane Exo? fotelik ma wszystkie możliwości zapinania, dodatkowy pas (hak), napinacz pasów, isofix + (urządzenie testujące poprawne zamontowanie isofixa), no i noga do podłogi, świetny, mamy go na sklepie więc mogę polecić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Roemer, to dobra firma i pewnie dobry wybór. A powiedz mi, rozważałeś Jane Exo? fotelik ma wszystkie możliwości zapinania, dodatkowy pas (hak), napinacz pasów, isofix + (urządzenie testujące poprawne zamontowanie isofixa), no i noga do podłogi, świetny, mamy go na sklepie więc mogę polecić :wink4:

A zwróć uwagę na zagłówek, który jest dosyć wąski i jak dziecko będzie większe będzie on ograniczał w dużym stopniu ruchy główką. Wiem, że im głowa ma mniej ruchu tym lepiej w razie wypadku ale trzeba znaleźć zależność między bezpieczeństwem i wygodą. Romer właśnie już drugi rok (jak dobrze pamiętam) do fotelików King Plus montuje szersze zagłówki bo kiedyś też mieli takie wąskie i przez to wiele osób omijało ten fotelik z daleka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam, pokazuję go dosyć często klientom i nikt na to jeszcze nie zwracał aż tak uwagi, sam też nie mam zastrzeżeń co do szerokości zagłówka.

Poczekaj jak zaczną wracać jak dziecko trochę podrośnie :gwizdanie: Ja to już dawno temu przerabiałem z różnymi fotelikami :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy ten: http://www.abcgps.pl/ROMER_DUO_plus_Jet_Trendline-2628.html.

Mocowania isofixów dokupię w ASO bo na używane raczej nie ma co liczyć po szrotach.

Niestety nie znalazłem nigdzie w Krakowie aby mieli go na miejscu by posadzić w nim córę i ewentualnie przymierzyć do B5. Mieli za to kinga który faktycznie ma zupełnie inny zagłówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy ten: http://www.abcgps.pl/ROMER_DUO_plus_Jet_Trendline-2628.html.

Mocowania isofixów dokupię w ASO bo na używane raczej nie ma co liczyć po szrotach.

Niestety nie znalazłem nigdzie w Krakowie aby mieli go na miejscu by posadzić w nim córę i ewentualnie przymierzyć do B5. Mieli za to kinga który faktycznie ma zupełnie inny zagłówek.

A sprawdzałeś czy masz mocowania na szyny do isofix w aucie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziury mam, mocowania tylko musze dokupic, ale ten fotelik jak patrzylem moze byc z i bez nich zamocowany - chyba ze sie myle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziury mam, mocowania tylko musze dokupic, ale ten fotelik jak patrzylem moze byc z i bez nich zamocowany - chyba ze sie myle ?

Jak masz to ok. Może być mocowany i bez nich ale po co wtedy przepłacać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie czy w moim Audi (A4 Avant 1999r po lifcie 1.9tdi 110koni) jest system Isofix?

Zastanawiam się nad kupnem takiego fotelika.

I mam jeszcze jedno pytanko:

Czy nie narzekacie na brak miejsca na miejscu przedniego pasażera po zamontowaniu fotelika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie było w serii, sprawdź czy masz dziury pod ten system, dokup mocowania i zakładaj ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś się tu przewinął fotelik Bebe Confort Axiss ale jakoś mało o nim napisano :( Może ktoś używał już go i może coś więcej powiedzieć ? Nie ukrywam, że podoba mi się rozwiązanie z obracanym siedziskiem, które ułatwia wkładanie dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...