Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw byl Young Profi plus a teraz Young Expert plus

1JyFhl.jpg

KjQn4l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy mógłby ktoś kto posiada Cybex Pallas 2 Fix wrzucić tutaj lub na PW zdjęcia z samochodu. Jak to wygląda z miejscem. Teraz mój syn jeździ w nosidełku/kołysce (firma Teutonia) i powiem szczerze że jak wpinam go do tyłu to z przodu pasażer nie ma za wygodnej pozycji do jazdy. Siedzenie nie dość że przesunięte do przodu to jeszcze oparcie musi być złożone bardziej ku przodowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro może Ci wrzucę zdjęcie fotela... to jakie wielkie to nosidełko jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy mógłby ktoś kto posiada Cybex Pallas 2 Fix wrzucić tutaj lub na PW zdjęcia z samochodu. Jak to wygląda z miejscem. Teraz mój syn jeździ w nosidełku/kołysce (firma Teutonia) i powiem szczerze że jak wpinam go do tyłu to z przodu pasażer nie ma za wygodnej pozycji do jazdy. Siedzenie nie dość że przesunięte do przodu to jeszcze oparcie musi być złożone bardziej ku przodowi.

Spokojnie w aucie moge jechać z przodu na miejscu pasażera a za mną jest fotelik. Nogi córki w pozycji wiszącej nie dotykają oparcia(ale może kopać :)). Ja mam wygodną pozycję 177cm 80kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro może Ci wrzucę zdjęcie fotela... to jakie wielkie to nosidełko jest ??

Właśnie nie jest duże tylko jak wpinam w bazę to z 10-15 cm odstaje nosidełko od oparcia kanapy z tyłu co za tym idzie bardziej się przesuwa ku przodowi. Koło jesieni muszę powoli rozglądać się za fotelikiem i nie powiem ten Cybex Pallas jak na razie wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.

---------- Post dopisany at 16:16 ---------- Poprzedni post napisany at 16:13 ----------

Koledzy czy mógłby ktoś kto posiada Cybex Pallas 2 Fix wrzucić tutaj lub na PW zdjęcia z samochodu. Jak to wygląda z miejscem. Teraz mój syn jeździ w nosidełku/kołysce (firma Teutonia) i powiem szczerze że jak wpinam go do tyłu to z przodu pasażer nie ma za wygodnej pozycji do jazdy. Siedzenie nie dość że przesunięte do przodu to jeszcze oparcie musi być złożone bardziej ku przodowi.

Spokojnie w aucie moge jechać z przodu na miejscu pasażera a za mną jest fotelik. Nogi córki w pozycji wiszącej nie dotykają oparcia(ale może kopać :)). Ja mam wygodną pozycję 177cm 80kg.

Fotelik będę chciał zapiąć za mną czyli za kierowcą. Ja za wielki nie jestem, więc powinien się zmieścić :wink:. A jesli chodzi o kopanie fotela to plastik z tyłu powinien to wytrzymać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zrobić zdjęć :facepalm: Fotelik nic nie odstaje od oparcia... w A3 jest wożony bez isofixa ale już w peugeocie jeździ z iso .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomóżcie, bo już zgłupiałem...:facepalm:

Potrzebuję fotelik do drugiego auta, na jazdy do przedszkola, do sklepu itd. Krótkie dystanse.

(na codzień jeździ jeszcze w Maxi Cosi tobi 9-18)

Młodego przymierzałem (2 lata 8 miesięcy) do Recaro 15-36 i już pasuje :decayed:

Pomysł był kupić coś używanego 9-36 lub 15-36 za 2-3 stówki, ale ... nic nie ma pod ręką.

W oko wpadło mi taki fotelik:

Maxi Cosi Fero

Ma jakiś zatrzask przy mocowaniu pasa + mocowanie do zagłówka.

Pasuje mi, ale im bardziej się zagłębiam w temat, tym bardziej głupieję a czas nagli.

Na jesieni/zimą jak Młody wyrośnie z 9-18 będę szukał czegoś "porządnego" może z Isofixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz szukał czegoś porządnego to kup już teraz coś do 36kg... recaro bardzo słabo wypadło w testach....

Z tego co widzę to w 2013r recaro poprawiło się i jest fotelik na 1szym miejscu.... ale konstrukcja skopiowana z 2012 od innych firm.

ADAC Test - Kindersitze

Tutaj 2012 jak zmienisz na 2013 to będzie mniej fotelików Przebadanych. Ja bym wybierał z modeli z 2012r ponieważ w kwestii bezpieczeństwa nic się nie zmieniło a za fotelik z roku 2013 trzeba bulić więcej jako za nowość.

Zwracaj uwagę na mnogość regulacji fotelika... w końcu i w trasy jeździ malec.

Cybex Solution X2 15-36 kg super stan 2012r (3384654122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tylko trzeba dobrze sprawdzić czy fotelik nie miał przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja teraz już chcę własnie kupić 15-36, tylko coś tańszego bez ISO (bo brak w aucie), bo wywalić kasę na dwa foteliki po 700-800 to trochę lipa.

Znalazłem właśnie to Maxi Cosi Fero na szybko, a za parę miesięcy kupię kolejny 15-36, coś "porządnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja teraz już chcę własnie kupić 15-36, tylko coś tańszego bez ISO (bo brak w aucie), bo wywalić kasę na dwa foteliki po 700-800 to trochę lipa.

Znalazłem właśnie to Maxi Cosi Fero na szybko, a za parę miesięcy kupię kolejny 15-36, coś "porządnego".

To że fotelik ma fix nie skreśla go z normalnego montażu. My też w jednym aucie nie mamy fixa a w drugim jest i palls 2 jeździ i tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem, ale bez sensu jest kupowane fotelika z fixem to auta, które go nie ma. Drugie auto go nie ma. Zaraz będzie zmieniane na takie, które pewnie też nie będzie miało, więc fix odpada.

Na zimę i tak będe musił kupić drugi foteli, bo Młody z 9-18 wyrośnie i tutaj pewnie zainwestuje w Fix, bo w mam w Beemce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałem link do aukcji... cena b.dobra... jak odda za tyle to się nie zastanawiaj. Później będziesz polował na kolejny.

Co do wagi dziecka to dlatego zdecydowałem się na fotelik 9-36, żeby później nie kupować kolejnego po 15kg.

---------- Post dopisany at 14:51 ---------- Poprzedni post napisany at 14:50 ----------

bo w mam w Beemce.

To masz ten fix czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beemce Fix mam. Ale do Beemki będę szukał fotelika na jesieni, "porządnego", z wszystkimi wodotryskami itd. itp.

Teraz potrzebuję coś budżetowego do drugiega auta, które nie ma fixa.

A że z używek nic ciekawego w Wawie nie znalazłem (żeby obejrzeć/pomacać) to zacząłem patrzeć po nówkach jakichś tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beemce Fix mam. Ale do Beemki będę szukał fotelika na jesieni, "porządnego", z wszystkimi wodotryskami itd. itp.

Teraz potrzebuję coś budżetowego do drugiega auta, które nie ma fixa.

A że z używek nic ciekawego w Wawie nie znalazłem (żeby obejrzeć/pomacać) to zacząłem patrzeć po nówkach jakichś tańszych.

Weź tego cybexa... będziesz zadowolony. Jak nie wiesz jak wygląda to pomacaj w jakimś sklepie go. Nie mój wybór i pieniądze ... ale teraz chesz wydać 300zł a na jesieni kupisz kolejny fotelik. Ten fotelik w ten cenie to wysoka półka fotelika. Ja za cybexa pallasa 2 (nowego) dałem 900zł. Fix w tych fotelikach się chowa (nie wiem jak w innych) więc nie szkodzi jak się nie ma.

Fotelik posłuży ponieważ jakościowo jest bardzo dobry.

Twój wybór... zapytałeś to poradziłem. Moim zdaniem kupowanie teraz fotelika za 200-300zł i na jesieni kolejnego mija się z celem. Do jesieni nie będzie fotelika który będzie masował, robił herbatkę i podawał ciastko dziecku.... wybór będzie ten sam.

Jak będzie kupował drugi fotelik to kup sobie 9-36kg. Po nosidełku masz spokój na dłuuuuższy czas.

---------- Post dopisany at 17:15 ---------- Poprzedni post napisany at 17:14 ----------

"porządnego"

To jest porządny fotelik :decayed:

Co byś chciał jeszcze mieć w foteliku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet, chyba się nie rozumiemy -ja potrzebuję dwóch fotelików, do dwóch aut.

Mam teraz maxi cosi tobi 9-18.

Kupilem dzisiaj maxi cosi fero 15-36 do drugiego auta, ktorym Mlody będzie smigal tylko z przedszkola.

Jak na jesieni wyrośnie z 9-18 to kupie kolejny fotelik 15-36 do "pierwszego" auta Hahaha.

Wtedy kupię cos z wodotryskami i innymi bajerami bo w tym foteliku będzie jeździł duzobi czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kupiłeś... problem rozwiązany. Na jesieni przejedziemy do wodotrysków :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A jaki polecacie fotelik w kategorii 15-36 (może być z isofixem) do samochodu audi A4 B8 sedan. Czytałem trochę strony wiodących producentów i nie bardzo pasują do tego modelu. Jakich fotelików używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A jaki polecacie fotelik w kategorii 15-36 (może być z isofixem) do samochodu audi A4 B8 sedan. Czytałem trochę strony wiodących producentów i nie bardzo pasują do tego modelu. Jakich fotelików używacie?

Fotelik musisz przymierzyć do auta.... różnie piszą a rzeczywistość jest inna.

---------- Post dopisany at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany at 20:50 ----------

Parę postów niżej rozwiązywaliśmy ten problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...