Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pociecha ma 6 miesięcy a przerzuciła już 10kg, praktycznie sama siedzi i fotelik z pierwszej grupy jest niestety już dla niej za ciasny

Mógłby mi ktoś polecić coś dobrego (jakiś konkretny model)?

Na alledrogo są foteliki dla dzieci o wadze 0-25kg - można coś z tego wybrać czy trzymać się się tych grup które podał Guregoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Britax miał jakiś fajny fotelik 0-18 kg ale nie pamiętam jego nazwy. Jak chcesz 0-25 kg to nie kup sobie czasem Optimy z Espiro bo będziesz nieźle na niego przeklinał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przymierzaliśmy dziecko do fotelika Cybex Solution X. Moja mała ma 3 lata i wchodzi w niego szerokością ramion na styk (była w kurtce). Fotelik nie ma możliwości regulacji szerkości, jakoś nie mogę sobie wyobrazić mojego dziecka w nim za te 2 lata gdy jeszcze urośnie. Wpadł nam w oko fotelik Maxi Cosi Air Protect http://allegro.pl/fotelik-rodi-xr-ap-air-protect-maxi-cosi-wys0zl-i1232380910.html

Ma bardzo miękką wyściółkę w okolicy głowy, coś w rodzaju poduszek powietrznych. Można go odchylać do tyłu co jest wygodą dla malucha podczas snu. Jest regulacja szerokości, więc fotelik rośnie wraz z dzieckiem. Najważniejsze, że ma bardzo dobre oceny w testach. I teraz pytanie: Czy może ktoś takowy posiada i podzieli się opinią na jego temat oraz jak się go użytkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi Cosi AP (następca Maxi Cosi Rodi XR) różnicą jest właśnie ta poduszka powietrzna (no i cena :kox: ). W zagłówku są po prostu dwie poduszeczki wypełnione zwykłym powietrzem. Fotelik sprawdza się bardzo dobrze (chyba jedyny w tym przedziale który można lekko odchylić podczas jazdy bez konieczności ściągania z niego dziecka). Ma tez regulację szerokości (jeden stopień ale zawsze jest) ale zwróć uwagę że boki są mniej "wyciągnięte" do przodu niż w Cybexie więc automatycznie ramiona są bardziej odkryte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia córcia podróżuje w Maxi Cosi Air Protect. Szeroki zakres regulacji wysokości pozwala dopasować rozmiar fotelika do wzrostu dziecka. Wąska prowadnica pasa precyzyjnie go utrzymuje w odpowieniej pozycji. Fajnym rozwiązaniem jest kotwica pozwalająca zamocować fotelik do zagłówka. Córcia mówi, że siedzi się jej wygodnie, więc z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Super że chciało Ci się to tak ładnie opisać Guregoru, dużo przydatnych informacji można tutaj znaleźć.

Temat bardzo ważny, bo bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze.

Mój synek ma 6 miesięcy i około 9kg, zaczyna się nie mieścić w foteliku 0-9kg tzw. nosidełku, dlatego szukam fotelika 0-18kg, który byłby montowany zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy oraz mocowany za pomocą pasów, bo moja A4 nie posiada Iso fix.

Jeżeli ktoś używa takiego fotelika proszę o podanie modelu i opinii na jego temat.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guregoru dzięki za info , i tym sposobem zakupilem fotelik 9-18 kg MAXI COSI TOBI :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guregoru dzięki za info , i tym sposobem zakupilem fotelik 9-18 kg MAXI COSI TOBI :decayed:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A co sądzicie o foteliku Romer KING Plus 9-18 kg 2010? Jestem właśnie na kupnie a ten fotelik ma jakiś system dociągania pasa i w testach jest bardzo wysoko.

A Maxi Cosi Priori?

Proszę o opinię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem dla córki britax'a

http://www.kiddicare.tv/v/8400/britax-eclipse-seat-black-carseat-gloss-red-fusion-belladenim/

ale obiecane fotki- jutro,bo nawet nie miałem czasu posprzątać w aucie po podróży :decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Maxi Cosi Priori?

ale który ? ten XP czy zwykły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Maxi Cosi Priori?

ale który ? ten XP czy zwykły ?

Cuber,nawet nie wiem czym się różnią :kwasny: a Romer,co sądzisz?

Pisałem już w wątku że XP ma napinacz pasa a Zwykły priori nie ma :cool1:

Romer King Plus jest fotelikiem według mnie bardzo porównywalnym właśnie do Maxi-Cosi Tobi którego kupił Cuber i są to dwa foteliki z których ja bym wybierał kupując fotelik dla swojego dzieciaka. King Plus jest standardowo zapinany za podstawę z tyłu fotelika a napinacz naciąga pas w momencie "zamknięcia" fotelika (przy montażu fotelik trzeba tak jakby otworzyć żeby można było prawidłowo poprowadzić pas). Fotel po prawidłowym zamocowaniu na kanapie nie powinien się ruszyć nawet 1 cm nawet gdy będziemy go szarpać dość mocno.

Według mnie bierz i nie zastanawiaj się :good:

Ps. W modelu 2011 jest trochę lepszy zagłówek (wygodniejszy jak dziecko będzie trochę większe) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Maxi Cosi Priori?

ale który ? ten XP czy zwykły ?

Cuber,nawet nie wiem czym się różnią :kwasny: a Romer,co sądzisz?

Pisałem już w wątku że XP ma napinacz pasa a Zwykły priori nie ma :cool1:

Romer King Plus jest fotelikiem według mnie bardzo porównywalnym właśnie do Maxi-Cosi Tobi którego kupił Cuber i są to dwa foteliki z których ja bym wybierał kupując fotelik dla swojego dzieciaka. King Plus jest standardowo zapinany za podstawę z tyłu fotelika a napinacz naciąga pas w momencie "zamknięcia" fotelika (przy montażu fotelik trzeba tak jakby otworzyć żeby można było prawidłowo poprowadzić pas). Fotel po prawidłowym zamocowaniu na kanapie nie powinien się ruszyć nawet 1 cm nawet gdy będziemy go szarpać dość mocno.

Według mnie bierz i nie zastanawiaj się :good:

Ps. W modelu 2011 jest trochę lepszy zagłówek (wygodniejszy jak dziecko będzie trochę większe) :wink4:

czyli z dwójki Maxi Cosi Tobi i Romer King Plus 2011 brałbyś Romera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem z tej dwójki Maxi Cosi Tobi znalazłem w dobrej cenie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem z tej dwójki Maxi Cosi Tobi znalazłem w dobrej cenie :wink4:

Jaka to dobra cena za ten fotelik? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z dwójki Maxi Cosi Tobi i Romer King Plus 2011 brałbyś Romera?

Brał bym albo ten albo ten nie robiło by mi to żadnej różnicy choć wizualnie bardziej podoba mi się Romer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...