Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do tematu szukam fotelika w przedziale wagowym 9-18 kg na rynku jest ich tyle że głowa boli. Przeglądałem testy fora i dalej nie wiem co kupić. Warunek jest taki ze chce fotelik mocowany systemem isofix a nie pasami. Mojej żonie bardzo podobał się fotelik kiddy infinity pro ale nie ma isofixa więc odpada co możecie polecić?

A czytałeś wątek :?: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziecko jest spokojnie i wysiedzi za zwykłymi pasami pomyślcie o CONCORD TRANSFORMER XT ISOFIX

Minus to brak wmontowanych pasów.

Plusy to ,że ma wmontowane siłowniki i wszytko sie robi bez wysiłku (pochylanie, ruch w góre itp), dla mnie najważniejsze to było że nie tylko "rośnie" w góre, ale i na boki. RECARO Young Sport wystarczył na niecały rok bo w barkach chłopak sie nie mieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla swojego zakupilem Graco nautilus

http://washford.scene7.com/is-viewers/flash/genericzoom.swf?serverUrl=/is/image&image=Washford/192875&viewSize=450,507

Nie mam isofix - wg mnie kawalek dobrze wykonanego siedziska :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczę do grona tych co mają dylemat. Mój synek skończył w maju 6 lat i przekroczył 20 kg, wybieramy się w czwartek w daleką podróż i nie wiem jaki fotelik wybrać. Sama podkładka na taka trasę jaka dysponuje obecnie krążąc w promieniu 15 km nie kwalifikuje się.

Chciałabym żeby ten fotelik juz nam został do końca potrzeby posiadania fotelika. Jeżdżę B6 i nie mam systemu isofix. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Jeżeli nie mam wyłącznika poduszki pasażera to czy mogę posadzić dziecko w foteliku do kierunku jazdy?,mowa o dziecku trzy letnim.

Odradzam :no: choć szerze powiem że nie jestem pewien czy ma to jakiś wpływ na bezpieczeństwo dziecka

Dołaczę do grona tych co mają dylemat. Mój synek skończył w maju 6 lat i przekroczył 20 kg, wybieramy się w czwartek w daleką podróż i nie wiem jaki fotelik wybrać. Sama podkładka na taka trasę jaka dysponuje obecnie krążąc w promieniu 15 km nie kwalifikuje się.

Chciałabym żeby ten fotelik juz nam został do końca potrzeby posiadania fotelika. Jeżdżę B6 i nie mam systemu isofix. :hi:

Przede wszystkim ile dziecko ma wzrostu. Jeżeli wzrostem nie przekroczył ok 125 cm (jak dobrze pamiętam) to powinien móc jeszcze jeździć w fotelikach 15-36 kg. Taki musiałabyś kupić zwracając uwagę na to czy można jak dziecko będzie wyższe odpiąć oparcie i zostawić samo siedzisko (dzięki temu fotelik będzie służył do końca)

Ja mogę polecić Chicco Key 2-3, Romer Kid Plus, Maxi-Cosi Rodi XP :)

Jeżeli chodzi o Isofix musisz kupić w ASO szynę do montażu bo auto jest do tego przystosowane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki miałem dylemat co do fotelika 9-18kg trochę pojeździłem po sklepach i kupiłem romera duo plus isofix bardzo ładne wykonanie ma możliwość zamontowania przez isofix i przez pasy minusem jest cena ale cóż na bezpieczeństwie się nie oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do kupna fotelika i to mi wpadło w oko http://allegro.pl/espiro-fotelik-samochodowy-optima-pro-2011-9-25kg-i1734676579.html co myślicie ?

Chyba że coś innego zaproponujecie mam na to 500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk-ja mam dla córki takiego Britaxa

http://www.topmarket.pl/fotelik-samochodowy-0-18-kg-britax-first-class-plus-bella-p42521.html

cena na ich stronie 700,ale może znajdziesz gdzieś taniej-musisz poszukać-jest za***isty-można go montować na środkowym siedzeniu z tyłu-jest do tego przystosowany-ogólnie mam go już jakiś czas i nie ma problemów-na prawdę polecam, choć cena jest,jaka jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję niedługo kupić fotelik dla synka (9-18kg). Przeczytałem pomoc z pierwszego postu i jest tam napisane, ze w tym przedziale liczą się tylko 2 foteliki: bebe confortu axis i maxi cosi priori xp.

Chcę kupić fotelik firmy Maxi Cosi i mam pytanie. Czym się różni ten priori xp od fotelika Maxi Cosi Tobi? Z tego co patrzyłem Tobi ma również napinacz oraz zagłówek, którego brak w priori xp. Jest w czymś gorszy od priori xp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję niedługo kupić fotelik dla synka (9-18kg). Przeczytałem pomoc z pierwszego postu i jest tam napisane, ze w tym przedziale liczą się tylko 2 foteliki: bebe confortu axis i maxi cosi priori xp.

Chcę kupić fotelik firmy Maxi Cosi i mam pytanie. Czym się różni ten priori xp od fotelika Maxi Cosi Tobi? Z tego co patrzyłem Tobi ma również napinacz oraz zagłówek, którego brak w priori xp. Jest w czymś gorszy od priori xp?

Polecam jeszcze jeden fotelik "Romer King Plus". Ze względu na to, że w foteliku został zmieniony kształt zagłówka dzięki czemu nie ma problemu małej ilości miejsca na główkę polecał bym ten zamiast tamtych dwóch :wink4:

Różnice pomiędzy Priori XP a Tobi były już opisywane w tym temacie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy Priori XP a Tobi były już opisywane w tym temacie.

Znalazlem, dzieki :good:

Bedzie Tobi w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam fotelika w przedziale 9-36kg jaki mozecie polecic zastanawiam sie nad recaro monza co wy na to a moze jakies inne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się przymierzam do Recaro ale Yang Sport2, to przedział 9-36kg. Oglądałem w sklepie i muszę powiedzieć że porządnie wygląda, ładna kolorystyka i materiały. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym modelem? Bo z tego co widziałem to tylko adasso się takim chwalił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recaro ma słabsze noty w kwestii bezpieczeństwa.

W kilku sklepach, tak jak i tutaj najbardziej polecane to Maxi-Cos Tobi i Romer King Plus.

Mój Syn dzisiaj właśnie zasiadł w Maxi-Cosi - wkońcu cisza w samochodzie :decayed: (wszystko widzi i nie ma czasu na "brzęczenie" :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem. Ale nie zmienia to faktu, że mają słabsze noty niż 9-18, co dla małego dziecka przesiadającego się do fotelika II ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem. Ale nie zmienia to faktu, że mają słabsze noty niż 9-18, co dla małego dziecka przesiadającego się do fotelika II ma duże znaczenie.

Oczywiście dlatego w pierwszym poście grupy według których powinno się kupować foteliki są podświetlone na fioletowo [br]Dopisany: 03 Październik 2011, 17:53_________________________________________________

Chyba jeszcze nie ma ocen z ADAC więc ciężko go określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...