Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5]1.8 Problem z odpaleniem.


TTom3k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis ide na parking wchodze do audicy przekrecam kluczyk a tu nic :( stan aktualny licznika skasowany kontrolki swieca i tyle ;/ rozrusznik na poczatku cos bulgotal a pozniej w ogóle. Na poczatku pokazywal mi stan paliwa a po chwili wskazowka juz w ogóle nie szla do gory ;/ Akumulator? Rozrusznik ? Jakis bezpiecznik? Pomozcie bo auto mi potrzebne a mechanikem nie jestem ;/ Dodam ze ostatnio byly przymrozki w noxcy do -3 ...

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 02-05-2007, 12:40 ]

temat zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator padł i koniec. Tak to jest z tymi akumulatorami teraz. Jak jeszcze nie miałem swojego samochodu to pojechałem brata samochodem do sklepu i w domu odpalił idealnie pod sklepem go zgasiłem i już mi nie odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak.. Ale wiesz sam z siebie sie tak nie rozladowal musial miec powód.. Np Któras z cel sie oberwala albo zwarla i juz lipa bedzie sie rozladowywwal co chwila... No jak masz czas to probój naladowac.. Ale jak problem sie powtórzy zmieniaj.. Np na zelowy.. albo kwasówke zwykla pozdrawiam... :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeloz aku z innego auta tylko o podobnej mocy i sprawdz jezeli auto odpali bez problemu przyczyna bedzie znana , nie polecam go ladowac tylko odrazu na smietnik z nim i kupic nowy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przed wyrzuceniem sprawidzić auto na innym aku, czy nie ma jakiegś poboru prądu. Może zawieśił się jakiś przekaźnik, może coś zwiera i rozładowywuje aku. Jak masz multimetr to prosta sprawa, najpierw odłączaśż zegar i radio potem trzeba wykonać pomiar dla wszystkich obwodów zabezpieczonych jeśli nic nie kradnie prądu to starry aku zakończył żywot i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaras sprawdze po kodach. Autko odpalilem na kable i hasa przejechalem 14km zgasilem odpalilem i dziala ale i tak jutro kupuje nowy aku bo nie chce myslec o tym ze gdzies kiedys nie odpali mi audica przez akumulator.

[ Dodano: 04-05-2007, 07:01 ]

Hmmm

J1P = battery 220 A (44 Ah) - dziwne ? Taki maly aku po kodach? ja mam teras wsadzony 74....to juz kurde nie wiem jaki kupic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawach dotyczących akumulatorów zachecam do zapytania mnie również na PW. Od prawie 10 lat robię w akumulatorach (dystrybucja, diagnostyka, posiadam certyfikaty do rozpatrywania reklamacji).

Odnośnie tematu:

1. aby się upewnić, czy to aku, to najpierw go sprawdź; przed pojechaniem do sprawdzenia najpierw go naładuj, bo sprawdzanie akumulatora rozładowanego mija się z celem, bo na testerze i tak pokaże, że jest do d..y (choć to powinien Ci diagnosta powiedzieć, ale często tego nie mówi, gdyż jak sprawdzi rozładowany aku, to ma od razu klienta na nowy); możesz też sam pobieżnie sprawdzić, czy masz akumulator naładowany, wystarczy, że masz voltomierz: sprawdź napięcie na akumulatorze w stanie spoczynku, ale trzeba to zrobic przed pierwszym rozruchem, najlepiej po dłuższym nocnym postoju; jeśli aku ma napięcie pomiędzy 12,25V a 12,60V to jest naładowany, jesli ma pomiędzy 11,00V a 12,25V to jest rozładowany, ale na pewno będzie dobry ( chyba, że jest mocno zużyty ), jesli ma napięcie mniejsze niz 11,00V to albo jest totalnie rozładowany (przez pozostawienie włączonego odbiornika prądu) albo uszkodzony.

2. jeśli powodem było tylko rozładowanie akumulatora to koniecznie trzeba sprawdzić co mogło być przyczyną rozładowania; sprawdzic napięcie ładowania w pojeżdzie ( prawidłowe to 13,9V-14,5V przy włączonych światłach ) oraz pobór prądu na postoju.

3. do silnika benzynowego montowany fabrycvznie był 44Ah, lecz mozna śmiało włozyć mocniejszy - 50Ah, 55Ah lub 60Ah. Sam osobiście do silników benzynowych 1,8 lub 2,0 polecam 60-tkę. Nie ma konieczności wkładania do benzyny aku 74Ah, takiego jak do diesla, lecz nic nie stoi na przeszkodzie i nic się złego w pojeżdzie nie stanie jesli taki zakupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti261 dziekuje ci bardzo za wyczerpujaca odpowiedz gdybym wiedzial ze sie tym zajmujesz to odrazu bym zagadal na PW a aku ide wymienic bo jest badziewny skoro rozladowal przy temp -3 a stal zaledwie 3 dni bez jazdy...a teras zmykam bo mi sklep zamkna :) jak kupie to napisze jaki ;)

[ Dodano: 04-05-2007, 23:30 ]

Akumulator zakupiony Moll m3 k2 58Ah :) Dalem za niego 280zl mam nadzieje ze jest warty ceny. Autko odpala lux tylko cos mi komputer szwankowal z otwieraniem szym i szyberdachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko cos mi komputer szwankowal z otwieraniem szym i szyberdachu

opuść maksymalnie szyby, potem przytrzymaj przełączniki w pozycji zamykania aż do zamknięcia się okien + jakieś 3s dodatkowo (usłyszysz takie "pstryk"). Po tym zabiegu wszystko powinno wrócić do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...