Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5]zmiana lamp 95r -> 00. Gasna mijania przy wl drogowyc


Mocaw

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem lampy na te z A4 z lat 1999-2001 czyli te zintegrowane z kierunkowskazem. Wszystko jest super, tylko jest pewnien problem tzn. gdy świecą światła mijania, to po załaczeniu drogowych one gasną. Przeczytałem gdzieś na forum, że wystarczy zmienić kabelki i wszystko bedzie działało jak należy. Nie udało mi się jednak tego dokonać. Kostka (żeńska), która wchodzi do panelu przy włączniki świateł nie ma oznaczeń o których pisano na forum. Mam jednak taki schemat (szkoda, że mało dokładny):

7482a051f671d15f.jpg

Niestety nie wiem gdzie co jest, nie ma zaznaczonych lamp itd. Z tego schematu wynika, że 8-ka to 56, a 9-ka to 56a. Gdzie jest 56b? W jednym z tych wejść są podłaczone dwa białe przewody, nie pamiętam czy w 8 czy w 9.

Mierzyłem, próbowałem mostkować przewody, ale jedynie co mi się udało, to doprowadzić do sytucji w której zaświeciły się światła mijania wraz ze swiatłami drogowymi i postojowymi ale tylko przy błyśnięciu długimi tzn. gdy drążek przytrzymałem w pozycji "do siebie". Ktos ma jakiś pomysł na to jak to poprawnie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste. Ja od kilku dni z tym problemem walczę i na razie wraz z elektrykiem utknęliśmy w martwym punkcie ... Padł pomysł zastosowania kostek z Boscha, ale mój elektryk wykluczył, że to będzie rozwiąznie problemu.

Znalazł on 56a i 56b na schemacie przy lampach:

0adebc9776a95cda.jpg

Teraz poszukujemy czytelnego schematu tego fragmentu (skan nieczytelny):

90fddeb3dfc157b3.jpg

Jeśli uda Ci się to prawidłowo podłączyć, to daj znać - ja już zaczynam tracić nadzieję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswieccie mnie bo moze sie myle... Nie sprawdzałem tego w audi, ale w innych autach jest tak, ze jak załaczasz swiatła drogowe na stałe,tj przełacznikiem, to swiatła mijania gasna. Swiatła mijania i drogowe swieca sie tylko wtedy gdy drazek przytrzymasz "do siebie". Czy w Audi było inaczej?

Jezeli pisze pierdoly to sory, ale wydawało mi sie zawsze, ze tak jest :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie prosta sprawa, w kostce z przewodami od swiatel zmiania sie przewod ( w starych wersjach wtyczki `95) z miejsca bodajrze 56b na 56 i juz mamy drogowe z mijania razem, w nowszych wersjach (cos ok `97) jest to troche inaczej juz ponumerowane, i tam jest od 1 do 12, chyba, ale miejsca przewodow sa takie same, a jak sa problemy to sie bierze zwykla probowke i szuka, ogolnie wystarczy jeden przewod przesunac o 2 miejsca w tej kostce i powinno dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z '95, ale na kostce mam numerację od 1 do 14. Mam nadzieje, że mówimy o tej samej kostce (przy kierownicy od strony włacznika świateł):

54560e9fe8089940.jpg

Nigdzie nie znalazłem 56 ani 56b. Zastanawiają mnie jeszcze te dwa przewody podłaczone do jednego pinu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta kostka, na to wchodzi ze ja mam tylko stara wersje ze starymi oznaczeniami :wink: dobra wiec nalezy zobaczyc ktory przewod jest od swiatel mijania, powinien byc chyba bialy gruby z zoltym paskiem, ale nie do konca pamietam, i trzeba go przepiac w w wolne miejsce obok, ale wez probowke i sie pobaw, prosta sprawa, wlacz swiatla mijania, znajdz przewod od swiatel mijania, po tym jak go zlokalizujesz to sprawdz wolne miejsce obok probowka, tam napiecie powinno sie pojawic po wlaczeniu swiatel mijania i nie znikac po przelaczeniu na drogowe, rozbierasz wtyczke przekaladasz przewod i po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na elektryce nie znam, wiem tylko to co mi mówi znajomy elektryk. Za kazdym razem gdy przyjeżdzam bierze miernik i rozkręca mi samochód :eek: Denerwuje się, ze ten schemat kostki, który mam wydrukowany z pdf-u jest niewyraźny.

Wczoraj tak podłączył, że mijania świeciły razem z długimi i postojówkami, ale nie można było wyłączyć świateł mijania - świeciły cały czas. Dopiero przekręcenie kluczyka w stacyjce powodowało zgaszenie mijania. Zastanawiałem sie nawet czy tak nie zostawić ... w końcu cały czas jeździmy na światłach :cool:

Powiedział, że jeszcze zostało mu kilka opcji, ale w ostateczności zamontuje przekaźniki przy lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajmondo jeśli nie masz przekaźników to je zamontuj będą światła lepiej świeciły.

Opis kostki 14-pinowej rocznik 1996:

1- Light switch, terminal 58

2 - Swtich, terminal 14

3 - Light switch and switch for manual dipping and headlamp flasher, terminal 30

4 - Light switch and switch for manual dipping and headlamp flasher, terminal 30

5 - Parking light switch, terminal PL

6 - Parking light switch, terminal P

7 - Parking light switch, terminal PR

8 - Light switch, contact 11 (daytime/town light)

9 - Light switch for manual dipping and headlamp flasher, terminal 56b

10 - Light switch for manual dipping and headlamp flasher, terminal 56a

11 - Light switch for manual dipping and headlamp flasher, terminal 56

12 - Light switch, contact 1 (daytime/ town light)

13 - Light switch terminal X

14 - Light switch contact 3 (daytime/ town light).

Niestet nie po naszemu ale sobie poradzicie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że trzeba przepiąć z 9 (terminal 56b) na 11 (terminal 56). :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 9 to 2 (duże) białe kable natomiast pin 11 to (mały) biało niebieski kabelek i ich zamiana nic nie daje.. wiec jak to w koncu ma być ?

[ Dodano: 12-05-2007, 15:10 ]

No i udało sie w końcu ... Wiec napisze podsumowanie.. Mam A4 95 zmieniłem na lampki z soczewka i nie świeciły mi lampki drogowe razem z mijania. Aby obie razem świeciły należy w kostce od świateł ponumerowanej od 1-14 przełożyć gruby kabel ŻÓŁTY z pozycji 11 w otwór o numerze 8 (na samym końcu kostki, wolne miejsce) I lampki muszą działać =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, powiedzcie mi z jakiego powodu chcecie aby światła mijania świeciły razem z "długimi"? Moim zdaniem mijania to mijania a jak drogowe to drogowe. Po co obciążać alternator światłami mijania kiedy mam załączone "długie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie znasz się to nie pisz bzdur...... mijania wyłączają się tylko w przypadku lamp z żarówkami H4.... w innych rodzajach lamp (żarówki H7, Xenon) palą się cały czas..... ale na co tłumaczyć Ci konstrukcję lamp, jak nie możesz zrozumieć że światło mijania może palić się razem z światłem drogowym. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam ten sam problem, ale zastanawiam sie jak sie dostac to tej kostki, ksiazka pisze o koniecznosci zdjecia kola kierownicy, czy jest to wymagane?? pamietam ze chyba mozna bylo sie tam dostac od gory ale nie jestem pewny, pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sciagaj kierownicy, wystarczy ze sciadniesz te plastyki za kierownica, jak bedziesz mial nadal malo miejsca to wyciagnij zegary i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie znasz się to nie pisz bzdur...... mijania wyłączają się tylko w przypadku lamp z żarówkami H4.... w innych rodzajach lamp (żarówki H7, Xenon) palą się cały czas..... ale na co tłumaczyć Ci konstrukcję lamp, jak nie możesz zrozumieć że światło mijania może palić się razem z światłem drogowym. :angry:

Dlaczego twierdzisz że się nie znam? Zgadzam się że może się to razem świecić, trzeba tylko odpowiednio podłączyć. Pytałem tylko w jakim celu mają świecić się światła mijania przy zaświeconych "długich"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie znasz się to nie pisz bzdur...... mijania wyłączają się tylko w przypadku lamp z żarówkami H4.... w innych rodzajach lamp (żarówki H7, Xenon) palą się cały czas..... ale na co tłumaczyć Ci konstrukcję lamp, jak nie możesz zrozumieć że światło mijania może palić się razem z światłem drogowym. :angry:

Zgadzam się że może się to razem świecić i dlaczego twierdzisz że się nie znam. Pytałem tylko w jakim celu świecą się światła mijania przy zaświeconych "długich"?

To może ja Ci odpowiem (postaram się zwięzłowato). Tak już jest seryjnie przy reflektorach po II-gim lifcie. Jak chcesz, to mogę wytłumaczyć dlaczego... Otóż zastosowano w nich żarniki xenonowe (do świateł mijania) i H7 (do świateł drogowych). Po przełączeniu na drogowe gasłyby xenony i zaświacałaby się H7, przełączając spowrotem działoby się na odwrót, ale (!!!) żarniki mają stosunkowo długi czas pełnego "rozświtlenia" i przez kilka chwil jazda odbywałaby się w półmroku. Może jeszcze dochodzą do tego inne względy - to że "nie lubią" być często włączane i wyłączane :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat stary i chciałbym go odświeżyć a mianowicie nie mogę na tyle wyciągnąć tej kostki żeby swobodnie kable przełożyć. Plastik mogę zdjąć tylko z góry kierownicy i wypiąłem tą kostke ale nie mam pola manewru :kwasny: a mam xenony i strasznie mnie drażni że po zmianie na długie gasną i później chwile jest pół mrok :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze niech napisze wreszcie ten kto taką operację wykonał i mu się udało bo jak czytam to ta zamiana kabli z 56 na 56b nie pomaga, więc nie piszcie bzdur, a temat potrzebny jest przy autkach w których przekładane były lampki ori z H4 na Xenon, tam występuje problem z gaśnięciem xenonów jak włączamy długie światła :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, wszyscy co zmieniali swiatla na poliftowe mieli ten sam problem. ja zdjalem tylko gorna czesc i jakos sie udalo ale napewno bedzie lepiej jak zdejemniesz tez dol. strasznie ciezko wyciaga sie ten kabel z wtyczki. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...