Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wyciek płynu chłodzącego


sszomo

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam pytanie otuż mam ubytki płynu chłodzącego wyciek wystepuje po prawej stronie auta wyciek jest nie wielki (mała plamka) gdy jezdze wolno wyciek jest trudny do zmiezenia ale gdy rozbujam auto na tracie to wylatuje mi cału płyn ze zbiorniczka i nie wiem czy to wina pompy wodnej czy jakiegoś rozdzielacza spojrzalem pod zbiorniczek i zobaczylem jakis wylkot nie wiem czy moze tam powinien byc jakiś przewod :cry: a moze to wina chlodnicy bo jest zapowietrzona ??? a jak wogule odpowietrza sie chlodnice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał to samo w a3, najpierw sprawdzilismy przewody było ok, potem okzało sie ze woda podczas duzych predkosci ucieka przez odpowietrznik, wina tego mogł bys wadliwy termostat, wymienilismy go i dalej to samo, na koncu okazało sie ze była uszkodzona uszczelka pod głowica wymienił i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opaski sa dobre a ta plama pod autem pochodzi ze skrzyni biegów :frown: bylem u mechanika i stwierdzil ze pompa wodna jest ok tak ze caly czas nie mam pojecia dlaczego znika mi plyn chłodzący :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!

Miałem zakładać podobny temat..

Byłem dziś na szarpkach -wyszły dwa wahacze do wymiany-nieważne. Auto było w górze i przypadkiem lampką mechanik poświecił w okolice nad łączeniem-skrzynia-silnik. No i co? Woda.. Do tego ten zielono-niebieski nalot, wycieka stamtąd, cholernie trudno się tam dostac, wyciąganie skrzyni odpada,, trzeba od góry-tylko jak ?

Właśnie o to chhciałem zapyać, są to węże chyba do nagrzewnicy, wychodzą gdzieś z bloku tak centralnie w środku silnika/maski no normalnie jądro pod maską ;) Da siętam jakoś dostać od góry?

A co to ma do tego tematu? Trzeba sprawdzić sszomo, czy właśnie tam cos nie jest nie tak, wystarczy podnieś auto, albo na windzie albo windzie tkaiej do zmiany koła i tam popatrzeć, mi nie ubywa dużo, ubyło może 0,5l w ciagu.. no własnie nie wiem odkąd to trwa, ale raczej dużo..

[ Dodano: 07-05-2007, 17:05 ]

Tyle że ja mam 1.6 PB :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam mam problem tego rodzaju iż po wymianie rozrządu ubywa mi płynu około 300 ml/2tygodnie. Dziś zmienilem olej i odkryłem ze podczas pracy płyn delikatnie kapie z "osłonki" rolki od wału (chyba) więc wyciek raczej znajduje sie wyżej. Czyżby mechanior czegos nie dokręcił?? Rozrząd był wymieniony kompletny pompa wszystkie paski rolki itp. itd.?? Poradzcie czy mam z mechanikiem :rant: czy :bicz2:!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż czy niema wycieków z pompy tandem jest umieszczona z tyłu silnika na skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...