Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] 2.0tfsi b7 okolice 320-330hp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1.Czy turbina,wtryski,ic,rozluzniony wydech,sprzeglo wystarczy by mieć takie osiągi? np osprzet z S3.

2.Jakie moga być tego koszty?

3.Czy moze lepiej od razu brać S4 4.2?

4.Czy po takich modyfikacjach bedzie to awaryjna jednostka ?

5.Czy sa tacy klubowicze co tyle wyciskali z 2.0tfsi?

6.Podobaja mi sie osiągi s3 po chipie ale chcialbym miec to samo ale w A4 gdzie mam torsen a nie haldex.

7.czy S3 haldex moze konkurować z a4 2.0tfsi quattro na zakrętach?

Opublikowano

1.Czy turbina,wtryski,ic,rozluzniony wydech,sprzeglo wystarczy by mieć takie osiągi? np osprzet z S3.

2.Jakie moga być tego koszty?

3.Czy moze lepiej od razu brać S4 4.2?

4.Czy po takich modyfikacjach bedzie to awaryjna jednostka ?

5.Czy sa tacy klubowicze co tyle wyciskali z 2.0tfsi?

6.Podobaja mi sie osiągi s3 po chipie ale chcialbym miec to samo ale w A4 gdzie mam torsen a nie haldex.

7.czy S3 haldex moze konkurować z a4 2.0tfsi quattro na zakrętach?

można spokojnie robić moc pod 400 kucy..bardziej podatnym na modyfikację będzie silnik tfsi.

Opublikowano

A moim zdaniem ciekawszy do tuningu bedzie ten o wiekszej pojemnosci, dlaczego ? poniewaz uzyskasz z niego wiecej mocy.

Osprzet z S3 nie bedzie pasował do Twojego A4, masz w tych dwóch autach inaczej ustawiony silnik.

Te 330PS o których piszesz nie bedzie problemem dla seryjnego słupka silnika 2.0TFSI.

Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

Odnosnie wiekszej mocy do fakt fajniej bylo by to osiagnac w s4 nie mniej jednak troszke by mnie przeraziło spalanie.A samo S4 jest już dosyc cieżkie myśle ze takie same osiagi jak ma s4 w 2.0 tfsi by naprawde ladnie miażdzyło troszke duże koszty uturbiania czy tez kompresora do s4.

No i też tansze częsci i latwiejszy silnik do rozpracowania przez przecietnego majstersztyka.

Czy fundusze w granicach 8 tys pozwola mi na uzyskanie np 300 koni.

Auta jeszcze nie kupilem ale chcialbym wczesniej przeenalizowac koszty utrzymanie itp aby miec odniesienie do innych marek.

Opublikowano

Patryk z firmy compsport ma swoje prywatne autko ( audi a3 2.0tfsi ) rozkopane na 3... kucy - możesz pogadać o kosztach roboty, spalaniu i.t.d. :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze taka pytanie jak wypada w modowaniu w stosunku do 2.0tfsi wersja B6 1.8T ??

Rozumiem ze wersja B6 quattro 1.8T to byla ostatnia wersja tych 20v ?

W nowych B7 z quattro niema juz tych motorow V5 T ?

Opublikowano

1.8T możesz spokojnie zrobić do 300 kucy. Przykładem jest byłe auto Poźka. Jest to bardzo dobry silnik, podatny na mody :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Ale ten 1.8T w b6 to ten sam co jest w B5 ? to silniki 20V ??

Bo te nowe w b7 juz nie maja 5V ? może sie myle.

Jest wiele stronek z danymi technicznymi ale problem w tym ze na kazdej inne silniki sa i inne masy autek , wprowadzaja w blad dlatego wole sie tu dowiedzieć.

Cala zajawa w tych 1.8T wlasnie z tych V5 chodzi jak taki pół srodek r4 z v6 :)

Oglądajac ten filmik wydaje mi sie ze ta B6 ma 20V ale wole sie upewnic czasem wydech czyni cuda.

I co z tych 2 jednostek lepsze od strony modowania i trwałosci ?

2.0 tfsi czy 1.8T ?

2.tfsi mialo engine of the year.

Opublikowano

W B5 i w B6 jest ten sam 1.8T 20v ale w B6 ma 163KM wyjeżdżając z fabryki.

Opublikowano

Ale ten 1.8T w b6 to ten sam co jest w B5 ? to silniki 20V ??

Tak praktycznie są to te same silniki.

Akurat mam do sprzedania zestaw, który pozwala uzyskać ~300KM w 1.8T :naughty:

Oczywiście potrzebne są pomocnicze modyfikacje żeby zbliżyć się do takiej mocy...

Opublikowano
  • Autor

czyli lepsze b6 1.8T niz b7 2.0tfsi od strony mechanicznej do modowania , wizualnie mnie to az tak roznicy nie robi.

ok dziękuje za informacje , a czy ktos ma jakas 100% pewna strone odnosnie danych dechnicznych a4?

Opublikowano

wroom.pl - u góry strony masz zakładkę "Dane Techniczne" - bardzo wiarygodne. Niestety nie podają ilości zaworów.

Na Twoim miejscu brałbym B7. Jest to zawsze nowszy model no i ten 2.0TFSI ma wyjściowo dużo więcej koni niż 1.8T. Niestety nie wiem jak to jest z modowaniem tego silnika.

Opublikowano

O tyle dobrze w 1.8T że ścieżka jest mocno przetarta. :good:

2.0 TFSI nie wiem jak dobrze jest rozkminiony pod tym względem ale myślę, że dużych problemów by nie było z osiągnieciem ~330KM

Takie daje efekty sam CHIP http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_20_tfsi_po_programie_vtg-t81621.0.html :naughty:

Jak bym miał wybór to chyba wybrał bym 2.0 TFSI :wink4:

Jak już było wcześniej napisane, pojemność robi swoje

Opublikowano

Po 2005 ten 2.0 TFSI pakowany do B7 miał już 220KM :naughty:

Opublikowano

Nie zawsze. A potem wrócili do mniejszej mocy.

A silnik ten był Engine Of the Year ze względu na oszczędność i ekologię.

Opublikowano

Najpierw był 200 konny potem tak jak pisałem od 2005r. 220 konny a potem w 2007 wprowadzili wersje 2.0 TFSI e która miała już tylko 170KM ale była ukłonem w stronę ekologii i chyba z tego powody ta nagroda :tongue4:

Opublikowano

Tak sobie czytam i się zastanawiam czy auto wątku chce mieć auto szybkie na prostej czy auto do skręcania?

Bo audi i skręcanie to trochę pomyłka... :naughty:

Ja wybrałbym 2.0TFSI i modził. 300KM jest do osiągnięcia już w PL bez problemów.

z 8 tysiącami to nawet do 1.8T nie podchodź żeby robić 300KM :decayed: Sugeruję szykować dwa razy tyle.

Opublikowano

Czy fundusze w granicach 8 tys pozwola mi na uzyskanie np 300 koni.

:sarcastic: Ty chyba żartujesz. Tą sumę to pomnóż x2. I to co najmniej.

Bo audi i skręcanie to trochę pomyłka... :naughty:

Teraz to napisał, jak już sprzedał A4 :tongue4: Wcześniej to było fajne i szybkie auto :decayed:

Tak na poważnie to Audi od modelu B5 wzwyż jest wygodne bo ma dużo gumy w zawieszeniu, ale ta guma nie poprawia na pewno osiągów auta, a pogarsza. Może jak wymienisz większość elementów zawieszenia na poliuretanowe to to coś da... :gwizdanie: . Ale ja ci tego nie zagwarantuje.

Opublikowano

a to se strony compsportu :wink4:

Audi A3 2.0 TFSI 200KM AXX

JAKIE MODYFIKACJE WYKONALIŚMY :

Turbosprężarka Audi S3 8Pli>

Przelotowy wydech by MG motorsport

Dolot Audi TTS

Wtryski S3

Intercooler Audi S3 8P

Oprogramowanie CS

CO UZYSKALIŚMY :

Moc: 326KM

Moment: 410Nm

[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 10:45_________________________________________________i to :

2,0 TFSI (170,200Ps)

Stage 1 Chiptuning (240-250Ps, 330-340Nm)

Stage 2 Kompletny układ wydechowy (265-275Ps, 360-370Nm)

Stage 3* Wydajniejsza turbosprezarka K04/06

Wydajniejszy intercooler (290-300Ps, 380-400Nm)

Stage 4* Wydajniejsze wtryskiwacze (320-330Ps, 400-420Nm)

Stage 5* Wydajniejsza wysokociśnieniowa pompa paliwa

Układ dolotowy (340-350Ps, 430-450Nm) *tylko dla silników poprzecznych

Opublikowano

Przydałyby się jeszcze ceny żeby uświadomić co po niektórych ile kosztuje taka zabawa :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.