Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Witam,

wczoraj byłem na akcji serwisowej "cewki" w ASO. Podpytałem się o historię auta jeśli chodzi o wymianę oleju w skrzyni... Okazało się że w 2005 roku auto miało wymieniany sterownik w skrzyni ale gość nic więcej nie wiedział bo było to robione w Szwajcarii i nie rozumiał co było napisane :/

Zastanawia mnie, czy było coś robione z tymi "lamelami"... Bart-S -mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić o co chodzi?

Mój nr. VIN WAUZZZ8E83A114406

Odczytaj numer sterownika skrzyni biegów i wpisz tutaj. W wolnej chwili sprawdzę czy wykonano jakieś prace przy skrzyni.

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Wyświetleń 632,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Kurcze... tu będzie problem bo nie mam Vag-a i nawet nie mam pojęcia kto w okolicy może mieć :(

Opublikowano

Podłączyłem nową kierownicę z B7 MF, uj z tym, że kostki do poduszki nie podłączyłem, ale walić to, w poniedziałek ogarnę.

Wywaliło mi błąd ESP ABS AIRBAG i ręczny zaczął migać.

Ale o co w tym wszystkim chodzi? Skrzynia nie szarpie, po prostu jakoś lepiej jedzie :facepalm: No do cholery, jaki związek ma ABS/ESP ze skrzynią biegów :facepalm:

Poza tym przy hamowaniu na śniegu gdzie ABS powinien się włączyć, koła się zablokowały i silnik zgasł.

Opublikowano
  • Autor
Podłączyłem nową kierownicę z B7 MF, uj z tym, że kostki do poduszki nie podłączyłem, ale walić to, w poniedziałek ogarnę.

Wywaliło mi błąd ESP ABS AIRBAG i ręczny zaczął migać.

Ale o co w tym wszystkim chodzi? Skrzynia nie szarpie, po prostu jakoś lepiej jedzie :facepalm: No do cholery, jaki związek ma ABS/ESP ze skrzynią biegów :facepalm:

Poza tym przy hamowaniu na śniegu gdzie ABS powinien się włączyć, koła się zablokowały i silnik zgasł.

Czujnika skrętu nie skalibrowałeś - jak jest jakaś niesprawność w układzie ABS to auto może i będzie pracować inaczej (program skrzyni ustawia się zgodnie z sygnałami uzyskanymi ze sterownika ABS-u).

Opublikowano

To ja już wolę bez ABS jeździć, bo skrzynia lepiej działa wtedy :grin:

Ale jest to jakiś punkt zaczepienia :wink:

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 16:43 ----------

No i zakodowałem sterowniki itd. i skrzynia nie chodzi już tak płynnie jak bez ABS:polew: Co nie znaczy, że źle i ma się rozsypać :decayed:

Opublikowano
  • Autor
To ja już wolę bez ABS jeździć, bo skrzynia lepiej działa wtedy :grin:

Ale jest to jakiś punkt zaczepienia :wink:

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 16:43 ----------

No i zakodowałem sterowniki itd. i skrzynia nie chodzi już tak płynnie jak bez ABS:polew: Co nie znaczy, że źle i ma się rozsypać :decayed:

Któryś z czujników przy kołach możesz mieć uszkodzony.

Opublikowano

Pokazywałoby wtedy błąd w 03 ABS/BREAKS?

Jak je zdiagnozować?

Bo błędów nie pokazuje.

ESP i ABS działają prawidłowo po odpowiednim zakodowaniu sterowników :wink:

Opublikowano
  • Autor
Pokazywałoby wtedy błąd w 03 ABS/BREAKS?

Jak je zdiagnozować?

Bo błędów nie pokazuje.

ESP i ABS działają prawidłowo po odpowiednim zakodowaniu sterowników :wink:

Tobie może się wydawać że działa dobrze... Błędy są tylko podpowiedzią - nie każda niesprawność jest możliwa do wychwycenia przez system kontroli danego sterownika. Gdyby układy w aucie były w 100% diagnozowalne np. VAGiem to połowę warsztatów można by pozamykać.

Jedź do kogoś kto zajmuje się ABS-ami i sprawdź poprawność działania tego systemu w Twoim aucie. Sugeruję przyjrzeć się właśnie czujnikom prędkości.

Opublikowano
Pokazywałoby wtedy błąd w 03 ABS/BREAKS?

Jak je zdiagnozować?

Bo błędów nie pokazuje.

ESP i ABS działają prawidłowo po odpowiednim zakodowaniu sterowników :wink:

Tobie może się wydawać że działa dobrze... Błędy są tylko podpowiedzią - nie każda niesprawność jest możliwa do wychwycenia przez system kontroli danego sterownika. Gdyby układy w aucie były w 100% diagnozowalne np. VAGiem to połowę warsztatów można by pozamykać.

Jedź do kogoś kto zajmuje się ABS-ami i sprawdź poprawność działania tego systemu w Twoim aucie. Sugeruję przyjrzeć się właśnie czujnikom prędkości.

A pamiętasz kiedyś jak gdzieś wspominałem, że mam drgania na kierownicy na jałowych obrotach? Jak podniosłem kiedyś samochód na kobyłki i zakręciłem kołami przednimi w powietrzu to wywaliło błąd ABS i drgania też ustały :decayed:

Ale to chyba tuleje na sankach czy poduszka silnika, bo wtedy to odciążone było i nie przenosiło drgań pewno jo?

Opublikowano
  • Autor
Pokazywałoby wtedy błąd w 03 ABS/BREAKS?

Jak je zdiagnozować?

Bo błędów nie pokazuje.

ESP i ABS działają prawidłowo po odpowiednim zakodowaniu sterowników :wink:

Tobie może się wydawać że działa dobrze... Błędy są tylko podpowiedzią - nie każda niesprawność jest możliwa do wychwycenia przez system kontroli danego sterownika. Gdyby układy w aucie były w 100% diagnozowalne np. VAGiem to połowę warsztatów można by pozamykać.

Jedź do kogoś kto zajmuje się ABS-ami i sprawdź poprawność działania tego systemu w Twoim aucie. Sugeruję przyjrzeć się właśnie czujnikom prędkości.

A pamiętasz kiedyś jak gdzieś wspominałem, że mam drgania na kierownicy na jałowych obrotach? Jak podniosłem kiedyś samochód na kobyłki i zakręciłem kołami przednimi w powietrzu to wywaliło błąd ABS i drgania też ustały :decayed:

Ale to chyba tuleje na sankach czy poduszka silnika, bo wtedy to odciążone było i nie przenosiło drgań pewno jo?

Nie. Błąd ABS wyrzuciło Ci ponieważ załączyłeś napęd... Masz ośkę, zatem tylne koła się nie kręciły - brak sygnału z czujników i w konsekwencji błąd w module ABS.

Opublikowano

Nie. Błąd ABS wyrzuciło Ci ponieważ załączyłeś napęd... Masz ośkę, zatem tylne koła się nie kręciły - brak sygnału z czujników i w konsekwencji błąd w module ABS.

No ja wiem z czego wynika błąd ABS w tym wypadku, ale chodzi mi o sam zbieg okoliczności, że w tym wypadku silnik nie drgał jak ABS wywaliło i teraz skrzynia bez ABS lepiej chodziła :P Tak tylko głośno myślę. :decayed:

Opublikowano

Hejka. mam takie pytanie.. czy ktos moze mi podac informacje na temat skrzyni multitronic w audi 1.9tdi sport 130km.. wiem tylko ze oznaczenie skrzyni to GJA

bardzo mi jest to potrzebne poniewaz koles chce sprzedc a nei wie co dokladnie sie stalo powiedzial mi tylko ze odpalil iauto i w skrzyni tylko zachrpalo i mowil ze skrzynie trzeba wymienic ale sprawdzalem koszt takiej skrzyni to z 100o funtow

Opublikowano
  • Autor
Hejka. mam takie pytanie.. czy ktos moze mi podac informacje na temat skrzyni multitronic w audi 1.9tdi sport 130km.. wiem tylko ze oznaczenie skrzyni to GJA

bardzo mi jest to potrzebne poniewaz koles chce sprzedc a nei wie co dokladnie sie stalo powiedzial mi tylko ze odpalil iauto i w skrzyni tylko zachrpalo i mowil ze skrzynie trzeba wymienic ale sprawdzalem koszt takiej skrzyni to z 100o funtow

Podaj VIN tego auta (może być na PW). GJA to jedna ze skrzyń dla 1.9TDI... Jest jeszcze kilka innych.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Do wszystkich użytkowników Multitronica !

Skrzynia jest BARDZO ŁATWA do remontu . Pod dwoma warunkami : trzeba MYSLEĆ i NIE bać śie korzystając z zeszytów technicznych Audi . Wszystkie warsztaty wg mnie " Kafelkowe ' to ewidetne DNO . Nie maja POJĘCIA o tego typie urzadzeń. dzisiaj dzwoniłem do serwisu ASO Lubin - Paczkowski Świton , który po 42 minutach zadzownił do mnie aby mi odpowiedziec ,że w Multitronic 01j NIE !!!! stosuje się oleju G 052 180 A2 oraz G 052 190 A2 . Alem się zesmiał. Poczym zażadali Vin samochodu i ... stwierdzili że taki olej tam jest stosowany !! cena za oleje odpoewiednia 108 zł za litr oraz 129 za litr , ja kupiłem za 46 zł oraz za 54 zł również FIRMOWE !!

Niniejszym dziekuje za pomoc Panu Bartkowi i jego rady . Całośc remontu GENERALNEGO ( ze skrzyni została tylko OBUDOWA ) zamknęła sie suma ; za cześci 2500 zł robocizna 1500 zł . Całośc 4 000 pln. Ale jest NÓWKA !! i chodzi jak burza - . Jeżdziłem sporo lat ( 20 - słownie dwadziescie ) na automatach ale MULTITRONIC bije wszystkie inne jezeli chodzi o komfort i technikę jazdy na głowę. I jest WYTRZYMAŁY , tylko trzeba o niego dbac !! Tylko ten kto nie zna Multitronica pisze głupoty o jego możliwościach i wytrzymałośći . Takowych jest więcej na forum .

. To tyle pozdrawiam MJR

---------- Post dopisany at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ----------

PS . Warszat był nie " kafelkowy ' Jest to mój mój kolega który samochodami zajmuje sie od 25 lat !!! , zajmowuje sie tez skrzyniami automatycznymi - a Multitronica robił .. PIERWSZY RAZ !!! . Warszat w Głogówie ! Dolny Ślask .Polecam z CZYSTYM sercem !!

MJR

---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:29 ----------

Wymieniono tez też tarczki sprzęgła z 6 -ciu na 7 lamelek , Filtry ( w skrzyni jest tez 3-ci filtr ) oraz wszystkie simeringi i przeglądnieto / rozmontowano pompe . itd . Słownie WSZYSTKO !!

---------- Post dopisany at 20:02 ---------- Poprzedni post napisany at 19:53 ----------

W poniedziałek robimy nowy Soft oraz adaptacje . Oczywiscie Ww ASO ale robi to ZNAJOMY !!! a nie ichni tzw " robol" nie uwłaczając jemu . Pozdrawiam wzytkich MULTITRINICÓW . Nie dajcie sie ... zdemonizowac tzw zna FFFF com .

MJR

Opublikowano

Chyba Cię trochę poniosła fantazja z tym generalnym remontem za 4 tyś. Sprzęgło łańcuch i bieżnia to nie wszystko :wink:

Opublikowano

@ H4mm3R

Wiesz lepiej - jak widac byłeś przy tym - to co w niej było wymieniane ? To moze powiesz co jeszcze / posłuchamy o tym co w niej jest tak skomplikowane mechanicznie i ważniejsze od łańcucha i wariatorów ( właściwie biezni )i co MOZNA zrobić co wymienic a czego się NIE DA wymienić itd . Skrzynia do remontu była rozebrana jak wspomniałem wyżej w ... drobny mak do GOŁEJ obudowy !. Cholerka , nie wiem jak sie to Grzeskowi udało . Chyba ... CUD ( watpliwe bo ... niewierzacy ) . Aha celem ułatwienia Twej diagnozy uszkodzenia skrzyni oraz co Grzesiek powinien : wymienic / zostawic / wyrzucic , (zapomniałem : z wiekszych dostał też sterownik używany : zamieniony . ) - przed remontem samochód jeżdził tylko przód i tył i tylko przy pełnych obrotach do V max 55 km/ godz . , Na trybie S wogóle jak również przy ręcznym sterowaniu nie raczył sie poruszać. . A miał przejechane tylko 168 tkm do 2010 roku ( bo póżniej go ' odstawili do garazu z powodu skrzyni która w Niemczech AUDI Service była częściowo remontowana. Wóz kupiony od mojej rodziny / 1-szy właściciel i... ostatni ? , pełna opcja wyposażenia na zyczenie wraz navi za .... 2000 eu . Ale tutaj tez mnie chyba poniosła fantazja co do ceny zakupu , bo mogłem dać im z gestem 500 eu . Ale dziwnie nie chcieli. . Nieprawdaż. Bo za samo uszczelnienie skrzyni skorygowanie softu zapłacili tylko 1800 eu z Mwst i dalej nie chcieli sie z nim bawic a samochodzik nie chciał jeżdzić " normalnie " tylko w polubił takowe cykle co parędziesiąt km ( zwykle w granicach co 80 - 100 km ) : normalnie - tryb awaryjny - normalnie , czasami wogóle nie jeżdził tzn silnik chodził ale Multi sobie strajkował i nic . Po czym ni stąd ni zowąd jak mu sie zachciało znowu powracał do wyzej wspomnianego " cyklu roboczego". Az " ustatkował" sie w cyklu przód - tył bez trybu awaryjnego , tryb S i reczne nie działał a wyświetlacz pokazywał wszystkie biegi zarówno w PRNDS jak i od 1-6 bezbłednie. . VAG nie wykazał żadnych błędów za wyjatkiem poduszki silnika po lewej stronie . I w tym stanie wcale nie robiło na nim wrażenia m.in ciągnięcie 2 ton na haku w czasie rozlicznych testów jakie robilismy z nim zaczym wyciagnieto skrzynie. . Ot lubił i tak miał. Koszt 4000 zł - oczywiscie bez płynów ( 8 l - 400pln + 1.5 l - 75 pln = 475 pln ) .

PS. Fantazję maja niektórzy z PT Forumowiczów . Nie widzieli a wiedza lepiej . Mozna i tak. .

Bart - Bartosz S. jeszcze raz dziękujemy . Oprócz Ciebie pomógł jeszcze mój znajomy z Krakowa - Krzysztof D- załatwił wszytkie części - który robi te skrzynie od 10- ciu lat i ma je w jednym palcu. Obydwoje dodaliście nam " otuchy " . Przy okazji Grzegorz wykonał dwa " narządka " bez których nie można "ugryżć " wariatora . O czym zarówno Ty jak i Krzysiek wiecie. A kupno drugiej " uszkodzonej " ( trzeba tylko wiedzieć jak "uszkodzona " ) skrzyni za np 700 zł jest ze wszech miar pożądane przy takim remoncie jak P. Bartku wiesz . Oraz dlaczego firmy remontujace / wymieniajace skrzynie zatrzymują uszkodzoną . Chyba robia to chcac ja sprzedać na złom zapewne - jak przypuszczam.

Teraz WIEM jaki jest FAKTYCZNY stan skrzyni ad oculus ( bo ZAWSZE jestem cały czas podczas napraw / remontów moich pojazdów . Ba , ten plus mam tylko dlatego ,że jest jeden warszat od lat ) a nie ad refero relato ( jak zwykle to ma miejsce ) i o to po ... naprawach chodzi .

pozdrawiam PT Adwersarza i ... polecam mu w razie awarii ( czego Mu absolutnie NIE życzę - autentycznie !!) jako iż jest posiadaczem nowszego modelu Audi tylko Salon Audi wraz z firmową ASO . Najlepiej w Lubiniu . MJR

Opublikowano

Witam kolegę Bart-S, jestem kolejinym nieszcześnikem skrzyni multirtonic.Audi A 6 2002 rok 6 lamel FSC. Samochód nabylem 2010 r z Niemiec super stan 190tys przebieg itp i juz po kupnie 1000km wymiana silnika pospoadały dźwigienki i tłok urwany wiadomo co sie dzieje - masakra,później po kolejnych 5tys skrzynia szarpie i warszat analiza wymiana na stara złom. 7 tyś i już działa 1 rok i znów poślizgi tzw falowanie obrotów mam już dość warsztat mówi oczywiscie gwarancja mineła 2500 zł i naprawimyale co...? znowu nerwy z właścicielm Palką nie... A więc do dzieła sam Vag tem skrzyni 70 stopni blok 10 ok adp i 11 ok adp oporność 265ma jedno i drugie, błędy brak, proszę o pomoc.

Opublikowano
  • Autor
Witam kolegę Bart-S, jestem kolejinym nieszcześnikem skrzyni multirtonic.Audi A 6 2002 rok 6 lamel FSC. Samochód nabylem 2010 r z Niemiec super stan 190tys przebieg itp i juz po kupnie 1000km wymiana silnika pospoadały dźwigienki i tłok urwany wiadomo co sie dzieje - masakra,później po kolejnych 5tys skrzynia szarpie i warszat analiza wymiana na stara złom. 7 tyś i już działa 1 rok i znów poślizgi tzw falowanie obrotów mam już dość warsztat mówi oczywiscie gwarancja mineła 2500 zł i naprawimyale co...? znowu nerwy z właścicielm Palką nie... A więc do dzieła sam Vag tem skrzyni 70 stopni blok 10 ok adp i 11 ok adp oporność 265ma jedno i drugie, błędy brak, proszę o pomoc.

Nie wiem jakich napraw dokonano oraz czy usunięto wszystkie usterki. Temat do dokładniejszej analizy - niestety skrzynie przed pierwszymi modyfikacjami (czyli wszystko bez trybu sport) jest bardziej narażone na awarie.

W pierwszym poście masz telefon do mnie - zadzwoń jutro po południu.

Opublikowano

Chciałby nadnienić,że stara skrzynie mam ale w sześciach bez forwardu i sterownika bo mam zamontoaną w tzw nowej po przegladzie pewnie koszty byly by za duze i firma mniej by na mie zarobila wiec kosz i sprzegla stare 6 lamel

Opublikowano
  • Autor
Chciałby nadnienić,że stara skrzynie mam ale w sześciach bez forwardu i sterownika bo mam zamontoaną w tzw nowej po przegladzie pewnie koszty byly by za duze i firma mniej by na mie zarobila wiec kosz i sprzegla stare 6 lamel

OK. Zadzwoń jutro.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.