Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa wentylator od chlodnicy


pisky

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem że wentylator od chłodnicy nie kręci się, zarówno kiedy uruchomię silnik (powinien się obracać) i gdy jest gorący. Boję się że przegrzeję silnik. Czy powinienem wymienić termostat, czy szukać winy gdzie indziej np. w czujnikach i kablach? Wątpię żeby termostat był walnięty, auto ma dopiero 5 lat i 60tys.km.

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź VAGiem kody błędów silnika. Obstawiam na jakiś czujnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo kolego i mam do wymiany czujnik G61 - czujnik w chlodnicy :D

Narazie jeżdżę ponieważ nie mam kiedy się zabrać za to ... - max temp jaką osiągnołem na postoju wynosiła 108,5 oC ale to na postoju i przy gazowaniu silnika. Zabiorę się za to jak będę wymieniał jeszcze dwa czujniki od G150 i G151 od klimy :bicz:

Nie wiem jaką masz wersję i rok niuni w każdym bądź razie ja mam narazie fabryczne 130KM i nie spieszę się z wyminą.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max temp jaką osiągnołem na postoju wynosiła 108,5 oC ale to na postoju i przy gazowaniu silnika.

:confused: :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze bezpiecznik albo przekaznik?

od tego też bym zaczął, nikt nie napisał, że sprawdzał....

bezpiecznik nr 4 (5A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi nie kręcił -wymieniłem bezpiecznik - koszt 5zł i zaczął kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jeśli chodzi o elektryczny to odłącz brązowe złącze pod obudową plastikową przy zbiorniczku wyrównawczym od wspomagania i przez bezpiecznik włącz bezposrednio wentyl do akku zobaczysz czy sam śmiga.Lub zrób output testy w klimatroniku kanał 08 powinien się kręcić jeśli jest sprawny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo , jezeli dochodzi prąd do wentylatora to trzeba go wyjac /pewnie szczotki sie skończyły , u mnie tak było !!!/ każdy elektryk ci zrobi Możesz sam go wymontować jest przykręcony 1 wkrętem potem obrót w lewo i wyciągasz , zostaje tylko przewód do wyjęcia POWODZENIA ! :a4fan:[br]Dopisany: 16 Maj 2007, 16:47 _________________________________________________

Miałem to samo , jezeli dochodzi prąd do wentylatora to trzeba go wyjac /pewnie szczotki sie skończyły , u mnie tak było !!!/ każdy elektryk ci zrobi Możesz sam go wymontować jest przykręcony 1 wkrętem potem obrót w lewo i wyciągasz , zostaje tylko przewód do wyjęcia POWODZENIA ! :a4fan:

Oczywiście jeżeli chodzi o elektryczny od klimy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi nie kręcił -wymieniłem bezpiecznik - koszt 5zł i zaczął kręcić.

Gdzie znajdę ten bezpiecznik :??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę ten bezpiecznik :??

Trzeba odkręcić osłonę nad nogami kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę ten bezpiecznik :??

Trzeba odkręcić osłonę nad nogami kierowcy...

Powiem tak bezpeiczniki te małe są ok. Termostat też się otwiera .... dobra jak zwalę to osłonę ( dwie śruby więc szybko) to ktory to bezpiecznik ? może jakiś schemacik na maila ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...