Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Wymiana głowicy z pompowtryskami, wtryski: 073 BJ - Moja smutna historia


raf1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów!!

Właśnie jestem po wymianie silnika. Kupiłem na wymianę BPW rok 2007. Niestety okazało się, że głowica ma już wyrobione gniazda zaworowe. pompki również są przytarte. Cała akcja wymiany silnika z zespołem sprzęgającym kosztowała mnie naprawdę sporo. To miało być tak jak u innych klubowiczów - radość że w końcu auto będzie chodzić tak jak trzeba. U mnie radość trwała bardzo krótko.

W starym silniku również był ten sam problem: wybite gniazda w głowicy i uszkodzone mechanicznie wtryski + inne problemy oczywiście. Co robić koledzy? Czy w ogóle można kupić dobrą głowicę? Nie stać mnie na zakupy w ASO - to koszt 17 000 zł już upustem 15% ( głowica kpl. z wymianą )

Chciałbym już w końcu jeździć moim autem. Stoi już 3 miesiące. Proszę o pomoc potrzebuję DOBREJ głowicy do silnika 2.0 TDI 8V kod: BPW oraz pompowtryski 73 BJ.

Może znajdzie się życzliwy klubowicz, który poradzi mi co zrobić w tej sytuacji.

Pozdrawiam wszystkich :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zazdroszczę Ci tej sytuacji kolego i szczerze powiem, że coraz częściej widzę historie o wymianie silników co mnie przeraża. :kwasny: Ta kwota 17 tysi o której mówisz kładzie na plecy! :wallbash: Jutro spytam kupla, który czasem przywozi jakieś "asy" do sprzedaży typu silniki, głowice, etc... Jak coś będę wiedział dam cynk albo na PW albo odezwę się w wątku.

Powodzenia! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica w BPW powinna być taka sama jak w 1.9TDi AWX/AVF a idąc dalej tym tropem napewno pasuje głowica od poprzecznego 1.9 ASZ/ARL i pochodnych - wiec myślę że powinineś znaleść taką głowice bedz problemu, fakt ze pompki wtedy musiałbyś kupić osobno ale to kwestia tego co znajdziesz w lepszej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem te ogłoszenia.

1. to głowica z silnika który spadł z łap. Uszkodzony kolektor ssący, pęknięte turbo - ale zobaczymy, czekam na zdjęcia.

2. drugie ogłoszenie. Jak się handlarz dowiedział, że jadę do niego z mechanikiem bo muszę mieć pewność że wszystko jest ok t powiedział że jedzie za granicę i muszę szukać gdzie u innego dostawcy.

Powiedzcie koledzy czy warto na giełdzie w poznaniu szukać?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja głowica ma oznaczenie 03G 103 351 C i jest to dokładnie taka sama głowica jak w silnikach: AVB, AWX, AVF, BKE, BRB więc z tych też możesz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety kolega nie będzie w najbliższym czasie na wyjeździe więc niestety Ci nie pomogę. :thumbdown: Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki własnie dostałem zdjecia tej drugiej głowicy pompki sa obrobione gniazda tez. Co prawda delikatnie, ale to juz zwiastuje problem dla tej głowic.

Czy w ogole jest mozliwe aby kupic idealnie "czystą" głowicę? oczywiście poza ASO.

Dzieki kolego Jarol za podpowiedz - ASO powedzeli mi ze bedzie pasowac BKC BXE AWX AVF natomiast inne moze byc problem z niektorymim otworami.

Tak czy inaczej dalej jestem " w czarnej d*p..."

Dzis wchodzac do garażu pomyślałem sobie że wiecej to auto stoi niz jezdzi.

Tak czy inaczej - bede dalej czekał na podpowiedzi od Was

W niedziele bede w poznaniu na spocie ( pierwszy raz ) co prawda peugeotem 206 od tescia - moze cos sie dowiem od klubowiczów.

nie moge uwierzyc ze ten koszmar juz sie ciagnie 4 miesiac.

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu walić z problemem na forum. Juz byś dawno się cieszył z jazdy swoim autem. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cię kolego jesli jesteś taki zdesperowany to daje ci numer telefonu do brzostówca woj lubelskie (chyba jeszcze) oni maja bardzo dużo silników to jest jakies 15km od Radzynia podlaskiego spytaj bo czytam ten temat i mi cie żal mam nadzieje ze tam będą mieli oto numer 083 352 45 01

i drugi w to samo miejsce 508 673 406

to jest taka wioska w gminie Radzyni podlaski ale gość ma dużo rzeczy do aut

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kontakt. Na pewno zadzwonię.

Jeśli będziecie mieli jakieś informacje lub chociaż kontakty do innych klubowiczów mogących pomóc mi z moim problemem to proszę o pomoc.

Nie chcę sprzedawać mojego samochodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raf1977 nie sprzedawaj , to fajne samochody , najlepiej sie spisują ......................

...............jak stoją :decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie znajdziesz pomocy u siebie na miejscu, zapraszamy do nas. Mamy całe sprawne głowice w tej chwili chyba 2 czy 3 sztuki. Jezeli auto nie jezdzi mamy znajomego laweciarza który ew. moze je do nas dowiesc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...