Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wymiana uszczelki chłodnicy oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witajcie ...

zastanawiałem się ile czasu zejdzie mi na wymianę uszczelki pod chłodnicą oleju bo w warsztacie krzyknęli 100zł

więc się uparłem, przejrzałem ETKE i stwierdziłem ze poradzę sobie chyba sam ...

nie myliłem się ...

koszt uszczelki to 22zł w ASO

potrzebne narzędzia to:

- śrubokręt krzyżakowy

- klucz nasadowy 27

- klucz do odkręcania filtra oleju

a oto krótkie fotostory ;)

w pierwszej kolejności odkręcamy zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego, u mnie był przykręcony na 3 wkręty krzyżykowe

(to w celu ułatwienia sobie dostępu do filtra oleju)

8ecb31bb436d91dbm.jpg

następnie należy odczepić kabelek żeby łatwiej można było odchylić zbiorniczek i uzyskać lepszy dostęp do filtra

70a867e725d2b244m.jpg

uzyskujemy w ten sposób idealne dojście do chłodnicy oleju którą widać na zdjęciu poniżej ...

f6f08214d9271abfm.jpg

następnie bierzemy klucz 27 i odkręcamy nakrętkę która znajduje się na śrubie do przykręcania filtra, śruba schodzi bardzo łatwo ;)

d9fee4837cee4cb8m.jpg

a tak właśnie wygląda uszczelka na chłodnicy ;)

b90960783f50d0fem.jpg

całość ze złożeniem tego do kupy zajęła mi jakoś chyba ze 40 minut ;)

P.S. :

do silników 90KW jest inna uszczelka, o'ring o odpowiednich wymiarach dostępny w każdym niemal sklepie ;)

sposób jest taki sam ;)

pozdrawiam i życzę miłej dłubaniny ;)

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...
Opublikowano

Pany a próbował ktoś wymienić uszczelkę miedzy silnikiem a chłodniczką???

Opublikowano

Jest ona chyba metalowa, robota wcale nie dużo większa, 4-5 srubek więcej

Wystukane z Pegasusa

Opublikowano

Z tego co orientuje się to 3 śrubu trzymające podstawę chodniczki,jedna od przewodu olejowego do turbo i kostka.

Jak robić to od razu lepiej wymienić też i tą uszczelkę:wink:

Może robił to ktoś,są jakieś niespodzianki???

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

u mnie mechanik wziął 60zł (w tym wliczona uszczelka już) także sam się nie chciałem babrać :)

Opublikowano
u mnie mechanik wziął 60zł (w tym wliczona uszczelka już) także sam się nie chciałem babrać :)

jakieś namiary części na to posiadasz ?? jakiś nr też mam adr i trochę mi się zaczyna tam pocić

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nową uszczelkę (ta z pierwszego postu) da sie zalozyc bez rozpinania wezy z plynem chlodzacym????

Opublikowano
Nową uszczelkę (ta z pierwszego postu) da sie zalozyc bez rozpinania wezy z plynem chlodzacym????

Wychodzi na to że da rady bez:wink::wink::wink:Jak nie pali Ci sie to poczekaj z 2 tyg,zmienię u siebie to będę wiedział bardziej:decayed:

Opublikowano

w 1,8T da, wiec w 1.9tdi pewnie tez

Opublikowano
w 1,8T da, wiec w 1.9tdi pewnie tez

Powiedz a tą metalową to już muszę rozłączyć przewody,bo tak patrze i na to mi wychodzi...

Opublikowano

metalową pod całą tą obudową? w sumei nie wiem, kupiłem ją ale wciąż czeka na wymiane

  • 3 lata później...
Opublikowano

Panowie odświeżam kotleta :) Ktoś wymienił tą uszczelkę metalową (1,8 T 150 km APU) czy trzeba spuszczać płyn itp ?

Opublikowano

Też dołączam się do pytania bo muszę to wymienić i póki co nie wiem... :/

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ponowne odświeżenie kotleta ;)

Studiuję właśnie ETKĘ i chciałbym usystematyzować swoją wiedzę, ale także podsumować to co pisaliście dawno temu, bo nigdzie nie widzę kodów:

acd2385a368a1b47m.png

028117070B uszczelka chłodnicy oleju 73mm do zastosowania z 028117021E (czyli z chłodniczką, ok)

028117070B to uszczelka okrągła w płaszczyźnie prostopadłej do króćca, znajdująca się między podstawą, a chłodniczką, zespolona z uszczelką dookoła króćca wchodząca w chłodniczkę

rozumiem, że uszczelka 038117070A (59X5) dochodzi jeszcze w środek uszczelki 028117070B i znajduje się pomiędzy podstawą, a chłodniczką?

a do tego wszystkiego od strony uchwytu dochodzi pierścień uszczelniający 028117070?

Czy jeśli mówimy o wymianie uszczelki między chłodniczką, a podstawą to do wymiany są wyżej wymienione 3 uszczelki?

 

Między podstawą, a blokiem rozumiem, że do wymiany mamy uszczelkę 028115441C.

Edytowane przez Undisclosed

  • 2 lata później...
Opublikowano

Czy ktoś poradzi jaką mam kupić uszczelkę do chłodnicy oleju? 

Do A4 B5 1,9 Tdi Afn 110KM z 1996 roku

Kupiłem takie 2 sztuki i żadna z nich nie pasuje, są za małe

Uszczelka-chlodnicy-oleju-Seat-VW-Audi-F
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 19,30 zł - Uszczelka chlodnicy oleju Seat VW Audi FEBI NND...

W sklepie wychodziło że takie powinny iść. 

Ale jest inny wymiar i idzie rylko 1 sztuka na górze. 

Opublikowano

Kupiłem w serwisie uszczelkę, czekam na wymianę. 

Co dziwne w serwisie po podaniu danych samochodu, wychodzi że jest tylko jedna uszczelka, o większym wymiarze od 2 poprzednich które były w sklepie z częściami

Wszystko powinno się zgadzać

Tak mam u siebie, est tylko 1 uszczelka i inny wymiar. 

To będzie moje 3 podejś ie do tej uszczelki. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.