Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to i ja się pochwalę swoją pracą :naughty:

przed

c33c9d5e2a60a47amed.jpg

w trakcie

59307053c75ef26amed.jpg

po

110434cc09fd99e1med.jpg

pod koniec, nie miałem nic innego pod ręką i z tej sadzy po wypalaniu wyczyściłem go płynem do felg :kox:

Opublikowano
  • Autor

I jak wrażenia po załozeniu :mysli: czuc wyraznie poprawe??

Opublikowano

jakaś różnica była przed i po? :cool1:

wiesz co ja przy okazji zaklejałem EGRa i kombinowałem OCT, więc różnica była znaczna :decayed:

jak już pisałem tak :gwizdanie:

chociaż teraz znowu coś mi bruździ, a vag pokazuje jeb...ty G71 :wallbash:

Opublikowano

a te uszczelki co podawaliście będą pasować do 1Z , czy kolektor jest ten sam, i czy jak powiem w motoryzacyjnym o co mi chodzi to mi to dadza czy trzeba mieć numery części... jutro mam dzień wolny to bym się może za to zabał :gwizdanie:

Opublikowano

Uszczelka jest ta sama, kolektor również. W sklepie wystarczy Ci numer części.

Opublikowano

ok dzięki wielkie :cool1:, zatem jutro na zakupy i bierzemy się za czyszczenie, tylko nie wiem czy zaślepiać EGR :mysli:

Opublikowano

no i ja już także po zabiegu... :naughty:

ufff... gdybym wiedział co mnie tam czeka w środku to kupiłbym nowy silnik :blink::decayed:

kolektor moczony 24h w ropie... potem wypalany... potem doszedłem do wniosku że efekt jeszcze mnie nie zadowala... poszedł w ruch środek do czyszczenia kominków w piance.. to wypłukane... na koniec nie wierząc własnym oczom zobaczyłem że to jeszcze nie to więc wkurwiłem się i wlałem do środku puszkę scansolu :decayed: odczekałem pół godziny i wymyłem karcherem, susząc powietrzem pod ciśnieniem... :gwizdanie: nooo teraz można zakładać :good:

zaraz fotki...

Opublikowano

ja od AWX kolektor moczyłem i dremerem wyczyściłem :naughty:

ponoć najlepszy środek to lanie własnych sików bo browarku :polew: :gwizdanie:

Opublikowano

ja jeszcze moment i myślałem że wsadzę tam granat do środka :wallbash:

Opublikowano

dobry środek to wygotowanie w kwasie np. kwasek cytrynowy tylko nie pozwólcie na wygotowanie kwasku bo to zabójcza broń :evil:

lub

kwas ortofosforowy

lub najlepszy siarkowy tylko jego nie gotować :polew:

Opublikowano

ja się scansolem zatrułem chyba bo mam zawroty głowy i jakieś dziwne kłucia :no::wallbash:

poniżej efekt tej j**anej męki...

2112a148c69fd261med.jpg

Opublikowano

No Tomek jak nóweczka :naughty:

Opublikowano

jestem zdania że jak coś robić to porządnie... :gwizdanie:

Opublikowano

wymieniałeś tą uszczelkę i śruby, czy zakładałeś stare?

Opublikowano

pany ile czasu wam to czyszczenie zajęło :decayed:

Opublikowano

Ja czyściłem kolektor ssący pół roku temu i samo wyjęcie trwa chwilę, ale czyszczenie mi zajęło ze 3 godz.

Opublikowano

śruby smarowaliście czymś czy było tylko odkręć zakręć

Opublikowano

uszczelkę przeczyściłem i była jak nowa.. śruby tym bardziej - te przy wkręcaniu potraktowałem jeszcze smarem grafitowym :wink4:

samo czyszczenie... no cóż.. myślałem że się wypali i będzie fajnie.. po tym jeszcze 3 godziny z tym walczyłem używając różnych metod :gwizdanie:

jest też znaczna różnica w dymieniu samochodu (po usunięciu egr'u to poprawiło się znacząco bo nie dymił już na czarno - teraz dodatkowo mniej spalin też widać nocą) ... myślę że jak rozbiorę dolot aż po samo turbo i przeczyszczę a do tego wezmę się za odmę to będzie mniejsze niż fabryczne :naughty:

Opublikowano

śruby smarowaliście czymś czy było tylko odkręć zakręć

ja śruby przeczyściełem WD-40 i jest git :decayed:

myślałem żeby jeszcze ICka wyczyścić :mysli:

no i faktycznie nie dymi tak bardzo, bo po wycięciu kata i środkowego tłumnika sadził jak wściekły :naughty:

Opublikowano

koks to by był jak by ktoś shamował auto przed czyszczeniem i po...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.