Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Łożysko pilotujące wałka sprzęgłowego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Czy przy wymianie sprzęgła, ktoś z Was wymieniał łożysko pilotujące znajdujące się w wale korbowym - a w które wchodzi wałek sprzęgłowy?

Jeśli tak to w jaki sposób je wyjąć?

Krzysiek

Opublikowano

Witam

Czy przy wymianie sprzęgła, ktoś z Was wymieniał łożysko pilotujące znajdujące się w wale korbowym - a w które wchodzi wałek sprzęgłowy?

Jeśli tak to w jaki sposób je wyjąć?

Krzysiek

lozysko kosztuje grosze wobec calej operacji, a zuzywa sie rowniez jak pozostale elementy sprzegla. warto wymienic.

Opublikowano
  • Autor

to oczywiste że należy je wymienić, ale nie zauważyłem żeby ktoś na forum pisał o jego wymianie

http://www.motofocus.pl/technika,3579,lozysko-pilotujace-niezbedna-wymiana.html

ciekawe jest to że nawet mechanicy tego nie proponują, a pewnie dlatego że operacja wyjącia staregło łożyska bez specjalnego ściągacza trwa dłużej niż wymiana sprzęgła.

Chyba że ktoś ma na to jakiś dobry sposób.

  • 2 lata później...
Opublikowano

czy ktoś wie i ma sposób na wymianę tego łożyska?

Opublikowano

wyciagalem to lozysko w vw lt-ku, chyba 5 godzin mi to zajelo...

chyba przez to lozysko ze 3 lata krocej bede zyl.

dobrze zaostrzylem maly plaski srubokret i pchalem go miedzy lozysko i scianke w wale.

lozysko odłupywalo sie po kawalku i wyciagalem to na biezaco szczypcami.

lekkie rysy w tym gniezdzie w wale zostaly ale innego wyjscia z sytuacji nie widzialem,

przeszlifowalem delikatnie papierkiem sciernym i wepchalem nowe lozysko.

jakos chodzi do dzisiaj bez zastrzezen:decayed:

Opublikowano

Ja kiedyś wyciągałem, to łożysko w jakimś BMW, i musiałem je wyjąć w całości, bo w drugim silniku, który był wkładany był inny wymiar wewnętrzny, a nie było czasu szukać nowego.

Użyłem długiej śruby, z łbem którego rozmiar był zbliżony do średnicy wewnętrznej łożyska. Łeb śruby doszlifowałem tak, żeby po włożeniu w łożysko, mógł się zaczepić za pierścień wewnątrz otworu, obok coś wcisnąłem, żeby śruba się nie mogła się przesunąć, i dalej wiadomo jakiś dystans nakrętka i wszystko ładnie wyszło w całości. :wink:

Opublikowano

ja przeciąłem to łożysko brzeszczotem w 2 miejscach i wyszło zajęło mi to 30min zapewne sa ściągacze do tego

  • 3 lata później...
Opublikowano

Bardzo dziękuje za opisane podpowiedzi.

mikołaj

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.