Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie do "komputerowców" / HELP sterownik!


Rekomendowane odpowiedzi

Admin ma poniekąd rację jest to możliwe o ile posiadasz viste w wersji Business lub ultimate.

Nie jest prawdą że możesz wykorzystać dowolnego pirata bo na to nigdy przyzwolenia nie będzie.

Znalezione na stronach MS:

"Czy mogę obniżyć wersję Windows Vista Business zakupionego wwersji OEM iużywać Windows XP Professional?

Tak. Prawa licencyjne wersji OEM systemów operacyjnych Windows Vista Business iWindows Vista Ultimate zapewniają prawo obniżenia wersji. Należy jednak pamiętać, że licencje OEM systemów Windows Vista Business iWindows Vista Ultimate pozwalają na obniżenie wersji tylko do Windows XP Professional (wtym WindowsXP Tablet PC Edition iWindowsXP x64 Edition). Użytkownicy końcowi do obniżenia wersji mogą wykorzystać następujące nośniki instalacyjne: nośniki programów licencjonowania grupowego (pod warunkiem, że użytkownik zawarł umowę licencjonowania grupowego), nośniki wersji detalicznych (FPP) lub nośniki zhologramem, dostarczane przez producentów systemów (pod warunkiem, że oprogramowanie zostało nabyte wzgodzie zlicencją Microsoft OEM System Builder). Użytkowanie wcześniejszej wersji systemu operacyjnego podlega umowie licencyjnej Windows Vista Business, aużytkownik końcowy nie może używać wcześniejszej wersji systemu iWindows Vista Business równocześnie. Umowy licencyjne Windows Vista Home Basic iWindows Vista Home Premium nie zapewniają prawa obniżenia wersji."

zaczerpnięte stąd: http://search.microsoft.com/results.aspx?mkt=pl-PL&setlang=pl-PL&q=downgrade+windows+vista

drugi link od góry - najczęściej zadawane pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a co oznacza "obniżenie wersji". Jaka jest procedura ktoś się orientuje, co oznacza ten termin, gdyby ktoś chciał przejść z Visty na XP?? Gdzie trzeba się zgłosić, może coś napisać do MS, żeby przysłali klucz, albo coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.idg.pl/news/91294/Badz.legalny.na.wiosne.wymien.pirata.na.oryginal.html

Z tą wymianą za free to jest pic na wode prima aprilis z 1 kwietnia 2006r, twój admin moze nie doczytał do końca...

Jeszcze w tym artykule jest cos takiego

Każdy, kto pokaże działającą piracką wersję Windows i wskaże źródło jej pochodzenia otrzyma kod aktywacyjny umożliwiający zalegalizowanie posiadanego "pirata".

Znaczy strzelisz na psach heheh i w nagrode dadzą Ci klucz :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a co oznacza "obniżenie wersji". Jaka jest procedura ktoś się orientuje, co oznacza ten termin, gdyby ktoś chciał przejść z Visty na XP?? Gdzie trzeba się zgłosić, może coś napisać do MS, żeby przysłali klucz, albo coś w ten deseń.

Najczęściej jest tak że kupując nowego laptopa obecnie dostajesz płyte recovery z vistą i oryginał windowsa xp prof.,

również komputery markowe dell, adax itp mają dodawaną płyte z xp w zestawie (od grudnia 2008).

Nie wiem jak dokładnie wygląda procedura jeśli tej płytki nie posiadasz, chyba najlepiej dopytać konsultanta infolinii microsoftu.

Downgrade nie jest niczym nowym bo jest dostępny już od dawna w wypadku posiadania licencji select i open. Nowością jest wprowadzenie tej możliwości dla zwykłego OEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa downgrade w przypadku Visty wygląda dokładnie tak jak opisał kolega Kanar.

Z nośnikami to sprawa wygląda dokładnie tak że musisz go mieć zakupionego zgodnie z warunkami licencjonowania, a dokładnie z licecją na windowsa, inaczej nośnika legalnie nie kupisz (w przypadku licencji grupowej np MOLP musisz mieć zakupioną licencję windows potem musisz kupić dodatkowo nośnik, co prawda nośnik można kupić bez problemu sam, bez licencji ale według microsoftu jest to poprostu piractwo, jeżeli chodzi o płytkę od OEM to nie kupisz jej bez licencji) zresztą kolega Kanar też to napisał.

Sprawa jest prosta....jeżeli wcześniej miałeś kompa z windowsem xp pro (legalnym) możesz płytki od tej licencji uzyć do dowgrade'u oczywiście razem z kluczem (blondi w microsoft bez problemu ponnownie aktywuje licencje) Ten stary komputer może być nadal używany.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ram 133mhz czy moge wsadzic kostki 166mhz? :gwizdanie: i ile można mieć ramu msksymalnie przy t40 i przy r40 bo w tej chwili mam dwa takie wynalazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ram 133mhz czy moge wsadzic kostki 166mhz?

mozna. wyzszy zawsze sie przetaktuje do nizszego.

i ile można mieć ramu msksymalnie przy t40 i przy r40 bo w tej chwili mam dwa takie wynalazki

2GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: dzięki za dokładną odpowiedź[br]Dopisany: 24 Październik 2009, 13:19_________________________________________________Witam, po reinstalu systemu brakuje mi wifi :confused4:

Próbowałem już chyba wszytkich sterowników z strony ibm/lenovo ale nie mam tych które były na dysku gdyż spaprał mi się hdd a nie skopiowałem na żadną płytkę

Konkretnie brakuje

INTEL PRO WIRELESS LAN 2200 BG MINI PCI ADAPTER

wszystkim doszedłem najwyżej do tego że pojawia się połączenie ale nie wykrywa sieci :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj identyfikator wystąpienia urządzenia.

juz mowie jak to zrobic:

Start> uruchom> devmgmt.msc

Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznane urządzenie (Lub karta WiFi jesli sterownik juz jest) i kliknij przycisk Właściwości.

W oknie Właściwości kliknij kartę Szczegóły, a następnie wybierz identyfikator wystąpienia urządzenia z listy rozwijanej.

Powinien pojawić się kod podobny do tego:

PCI\VEN_ 8086 &DEV_ 27DC &SUBSYS_30868086 PCI \ VEN_ 8086 & DEV_ 27DC & SUBSYS_30868086 &REV_01\4&1E46F438&0&40F0 & REV_01 \ 4 & 1E46F438 & 0 & 40F0

Część kodu oznaczone kolorem czerwonym jest to Vendor ID (identyfikator sprzedawcy) oraz części podświetlone na zielono Device ID ( jest to identyfikator urządzenia).

W tym przykładzie:

Vendor ID = 8086

Device ID = 27DC

jesli mamy te dane mozemy szukac konkretnego sterownika w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po reinstalu systemu brakuje mi wifi confused4

Próbowałem już chyba wszytkich sterowników z strony ibm/lenovo ale nie mam tych które były na dysku gdyż spaprał mi się hdd a nie skopiowałem na żadną płytkę

Konkretnie brakuje

INTEL PRO WIRELESS LAN 2200 BG MINI PCI ADAPTER

wszystkim doszedłem najwyżej do tego że pojawia się połączenie ale nie wykrywa sieci confused4

Wejdź w Menedżer urządzeń - właściwości karty i zobacz czy przypadkiem nie masz zakładki Advanced, w której zaznaczone może być "Wireless device off" (Mam tak w T41)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: dzięki za dokładną odpowiedź[br]Dopisany: 24 Październik 2009, 13:19_________________________________________________Witam, po reinstalu systemu brakuje mi wifi :confused4:

Próbowałem już chyba wszytkich sterowników z strony ibm/lenovo ale nie mam tych które były na dysku gdyż spaprał mi się hdd a nie skopiowałem na żadną płytkę

Konkretnie brakuje

INTEL PRO WIRELESS LAN 2200 BG MINI PCI ADAPTER

wszystkim doszedłem najwyżej do tego że pojawia się połączenie ale nie wykrywa sieci :confused4:

Też miałem ten problem i ściągałem wszystko co możliwe i nie chciała zadziałać. Dałem sobie spokój, a tu pewnego dnia aktualizacja windows się zainstalowała i zaczęło działać. Podejrzewam że u Ciebie będzie dokładnie to samo, pościągaj wszystkie aktualne aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...