Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie do "komputerowców" / HELP sterownik!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem laptopa IBM T30 (jakiś niby tytanowy czy coś takiego) stan wizualny prawie idealny

w środku:

- jakieś centriono 1.8

- 512ram

- grafika ATI RADEON 7500 32MB

- hdd 40gb

- lan

- najważniejsze com :naughty:

cena 600zł

Moje pytanie czy windows XP będzie na tym chodził bez problemu? i czy to była dobra cena? dodam że bateria regenerowana i trzyma ok 1h do 1.20h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji incydentu u sprzedawcy dostanę na moją korzyść IBM T41 60gb dysk twardy, i toutchpad, reszta podobno to samo, wnętrzności te same, gość mówi że ma 2 ganiezda na ram 2x256mb

XP Speed

używam wersji sapera :wink4: na laptopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t30 ma dwa porty pamieci sodim ddr 1, mozesz jeszcze dolozyc 512 bo ten laptop obsluguje max 1024

windows xp spokojnie bedzie dzialal na tym sprzecie, miałem kilka takich u siebie w firmie i pamietam ze nigdy nie bylo problemu i windows smigal bez problemu. jezeli chodzi o tytanowy to on ma tylko pokrywe matrycy wykonana ze stopu reszta jest z tworzywa, ogolenie jezeli chodzi o t30 to sa bardzo udane maszyny, zreszta serai t ma wzmacniana konstrukcje...

jak bedziesz instalowal winxp to najlepiej z płyt recovery lub z partycji recovery wtedy to naprawde dziala tak jak powinno, jak bedziesz instalowal czystego XP a poxniej stery i soft to moga pojawic sie problemy, pamietam raz mialem taka sytuacje kiedy jeden user skasowal mi recovery partition i system stawialem na czysto i poxniej instalowalem soft i stery. kilka razy podchodzilem do tego kompa i w koncu skopiowalem partycje z innego t30 i zrobilem recovery, wtedy zaczelo wszystku dzialac jak powinno[br]Dopisany: 12 Październik 2009, 17:01_________________________________________________

z racji incydentu u sprzedawcy dostanę na moją korzyść IBM T41 60gb dysk twardy, i toutchpad, reszta podobno to samo, wnętrzności te same, gość mówi że ma 2 ganiezda na ram 2x256mb

XP Speed

używam wersji sapera :wink4: na laptopie...

no nie do konca to samo

mozna juz wlozyc 2gb ramu, i jest wiecej L2 cache memory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy poleca coś innego (jak zawsze), ale ogólnie to co masz, wystarczy spokojnie na uruchomienie XP i działanie na nim. Na standardowym XP będzie się trochę mulił (ale bez tragedii), ale sa wersje "odchudzone", które bardzo ładnie będą pracowały (nie powinien łapać muła, na speedzie, MX, itd, mini-chociaż mini nie polecam, bo tam prawie nic nie ma i trzeba się bawić ze sterownikami jak w 95).[br]Dopisany: 14 Październik 2009, 12:19_________________________________________________Wersji win odchudzonych jest pełno w necie i napewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kompik i problem :decayed: w każdym kompie zarówno laptopie jak i PC po kupnie miałem czysty dysk, na niego instalowałem WIN i wszytko było tak jak chiałem.

Tu mam jakąś śmieszną partycję której nie mogę otworzyć, na niej jest WIN i chyba wszytkie sterowniki. Oczywiście partycję da się usunąć podczas instalowania nowego WIN z płyty ale....

tu dręczy mnie pytanie, kiedyś zrobiłem tak z firmowym laptopem HP i były olbrzymie problemy ze sterownikami, nie było dźwięku, ekran się nie obracał itp.

:mysli: i teraz myślę co robić czy spróbować czy dać sobie spokój i działać na tym co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie masz z reguły partycje systemową na którą nie mozesz wejsć z poziomu windowsa, zapisane są tam ustawienia fabryczne jak byś chciał przywrócic system do ustawień fabrycznych. Ja bym jej nie ruszał, a nawet zrobił bym na jej podstawie backup systemu.

Ze sterownikami nie powinieneś mieć problemu bo to sprzet markowy, co innego jak byto był laptop z marketu, sterowniki znajdziesz na stronie producenta, warto sobie ściagnac i na płytke wypalić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobię, właśnie doinstalowałem 512mb ram, kość kupiłem używaną za 20zł mam teraz 256+512 :polew:

Powiem tak wykonanie w porównaniu do mojego HP niebo a ziemia na korzyść strego IBM :decayed:

Już nie będę robił draki ale mam kartę 16mb grafika a nie 32, za to większy dysk twardy no i wyższy model kompa a i tak nie gram w gry, tylko www i jakiś film w trasie

ps. czym róznią się IBM T od IBM R z wyglądu są chyba identyczne :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to prawda (ja jestem sceptycznie nastawiony do tej informacji). Dostałem info, że jeżeli na komputerze jest Vista (czyli standart obecnie w nowych komuterach), to Microsoft daje nam pełne błogosławieństwo do ściągnięcia pirackiej wersji XP (pracującej na pirackim kluczu) i jest to uważane za zupełnie legalne.

Może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to prawda (ja jestem sceptycznie nastawiony do tej informacji). Dostałem info, że jeżeli na komputerze jest Vista (czyli standart obecnie w nowych komuterach), to Microsoft daje nam pełne błogosławieństwo do ściągnięcia pirackiej wersji XP (pracującej na pirackim kluczu) i jest to uważane za zupełnie legalne.

Może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć?

hehehhe gdzie to czytałeś :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to prawda (ja jestem sceptycznie nastawiony do tej informacji). Dostałem info, że jeżeli na komputerze jest Vista (czyli standart obecnie w nowych komuterach), to Microsoft daje nam pełne błogosławieństwo do ściągnięcia pirackiej wersji XP (pracującej na pirackim kluczu) i jest to uważane za zupełnie legalne.

Może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć?

hehehhe gdzie to czytałeś :polew: :polew:

Nie przeczytałem tylko admin w mojej firmie się upiera że tak jest. Coś mu nie wierze, moim zdaniem brednie. Ale ponieważ mówił pewnie i stanowczo to zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...