Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternatywa dla Nikon D40


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dawna interesuje mnie zakup lustrzanki cyfrowej i spodobal mi sie nikon D40.

Nie jest to chyba jakis wyjatkowo wysoki model ale nie jestem jakims profesjonalista w robieniu fotek.

Poprostu potrzebuje czasami dobre zdjecie dla siebie zrobic.

Czasami w ruchu jak na desce smigam.

Powiedzcie mi jaki jeszcze model mozna w tej cenie kupic.

D40 to ok 1000-1400zl w zaleznosci od wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 350d, albo 400d - do tego dobre szkiełko i zdjęcia rewelacja. Lepiej zainwestować w dobry obiektyw wg mnie niż pakować kasę d super body.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem canona 350d, niestety się zepsuł (przyszłona) i teraz mam D40, jestem bardzo zadowolona szczególnie gdy kupiłem drugi dużo lepszy obiektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że Pentax'a również rozważałem sam, jak chciałem kupić lustro i zbierał bardzo pochlebne opinie - jak najbardziej jest godny polecenia.

ja miałem canona 350d, niestety się zepsuł (przyszłona) i teraz mam D40, jestem bardzo zadowolona szczególnie gdy kupiłem drugi dużo lepszy obiektyw

Aju - a Ty się zdecyduj może jaką płeć reprezentujesz :polew::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony A300. Kupiłem w dobrej cenie i jestem mega zadowolony. Obiektyw co prawda kitowy, ale na moje zdjęcia na razie starczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/nikon/nikon-coolpix-p90-czarny/

duży zakres zoomu, ISO, przeslona 2.8 :good: do 5 :thumbdown:,

używam D50 i jak bym mial teraz zmieniac, to bym się głęboko zastanowil nad tym aparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/nikon/nikon-coolpix-p90-czarny/

duży zakres zoomu, ISO, przeslona 2.8 :good: do 5 :thumbdown:,

używam D50 i jak bym mial teraz zmieniac, to bym się głęboko zastanowil nad tym aparatem

Tylko jedna rzecz - koledze chodzi o lustro :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem jakims profesjonalista w robieniu fotek.

Poprostu potrzebuje czasami dobre zdjecie dla siebie zrobic.

Do tego to mu wystarczy.

Swego czasu wysralem kupe kasy na D50 i wiem ze nie wykozystalem mozliwosci tego aparatu.

Po to jest forum zeby radzic, niekoniecznie sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem jakims profesjonalista w robieniu fotek.

Poprostu potrzebuje czasami dobre zdjecie dla siebie zrobic.

Do tego to mu wystarczy.

Swego czasu wysralem kupe kasy na D50 i wiem ze nie wykozystalem mozliwosci tego aparatu.

Po to jest forum zeby radzic, niekoniecznie sluchac.

Prawda jest taka, że do niektórych zastosowań będzie lepszym rozwiązaniem kupno takiego kompaktu. Nad lustrem trzeba "trochę" posiedzieć, bo robienie zdjęć na automacie mija się z jego przeznaczeniem. Do tego jakość zdjęć jest gorsza niż zrobionego kompaktem.

Prawdziwa moc lusterka objawia się na ustawieniach manualnych, ale do tego trzeba wprawy.

Lustro jak na dzień dzisiejszy bardziej rozwojowe (wymienne szkła), ale do zastosowań typowo amatorskich i jeśli nie przewidujesz rozwijania umiejętności focenia na ręcznych ustawieniach, to ja również sugeruję porządny kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Kupilem D40. Przeczytalem mase stron w intenrecie. Wszedzie do zupelnie amatorskiej fotografii jak rowniez na poczatek polecany byl wlasnie ten model. Zreszta jakos od samego poczatku bylem nastawiony na Nikon albo Canon.

nie jestem jakims profesjonalista w robieniu fotek.

Poprostu potrzebuje czasami dobre zdjecie dla siebie zrobic.

Do tego to mu wystarczy.

Swego czasu wysralem kupe kasy na D50 i wiem ze nie wykozystalem mozliwosci tego aparatu.

Po to jest forum zeby radzic, niekoniecznie sluchac.

Prawda jest taka, że do niektórych zastosowań będzie lepszym rozwiązaniem kupno takiego kompaktu. Nad lustrem trzeba "trochę" posiedzieć, bo robienie zdjęć na automacie mija się z jego przeznaczeniem. Do tego jakość zdjęć jest gorsza niż zrobionego kompaktem.

Prawdziwa moc lusterka objawia się na ustawieniach manualnych, ale do tego trzeba wprawy.

Lustro jak na dzień dzisiejszy bardziej rozwojowe (wymienne szkła), ale do zastosowań typowo amatorskich i jeśli nie przewidujesz rozwijania umiejętności focenia na ręcznych ustawieniach, to ja również sugeruję porządny kompakt.

To fakt. Mozliwosci lustrzanki sa ogromne. Dostalem instrukcje obslugi i szczerze sie przerazilem ile jest opcji/konfiguracji etc. Teraz kilka nocy przed kompem i nauka jak wykorzystac to wszystko.

Jesli chodzi o modele Nikon'ow to jest straszna przepasc. jest D40 a pozniej dopiero D80. Wszystkie pomiedzy maja tylko delikatne zmiany (oprocz pixeli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że do niektórych zastosowań będzie lepszym rozwiązaniem kupno takiego kompaktu. Nad lustrem trzeba "trochę" posiedzieć, bo robienie zdjęć na automacie mija się z jego przeznaczeniem. Do tego jakość zdjęć jest gorsza niż zrobionego kompaktem.

Prawdziwa moc lusterka objawia się na ustawieniach manualnych, ale do tego trzeba wprawy.

Lustro jak na dzień dzisiejszy bardziej rozwojowe (wymienne szkła), ale do zastosowań typowo amatorskich i jeśli nie przewidujesz rozwijania umiejętności focenia na ręcznych ustawieniach, to ja również sugeruję porządny kompakt.

Kolega raczy żartować. Na czym jak na czym ale na fotografii trochę się znam. Każdy aparat typu "lustrzanka" daje nieporównywalnie lepszą jakość obrazu od dowolnego "kompakta". Nieprawdą jest też konieczność posiadania jakiejś wyrafinowanej wiedzy, żeby poprawnie używać lustrzanki. W tej chwili wszyscy producenci w podstawowych modelach stosują tryby tematyczne działające identycznie jak te w kompaktach. A wiedza przydaje się jeśli chce się wycisnąć z aparatu jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba szkoda ze nie wiedziałem wcześniej.. Mam d60 do sprzedania z 2 szkłami.. Ja teraz bede polował na d300 albo jakiegos Canona moze 40d bo szczerze mówiąc nie widzę specjalnej róznicy.. No moze poza duuużżąąą różnicą cenową... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...