Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Alternatywa dla Nikon D40

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Od dawna interesuje mnie zakup lustrzanki cyfrowej i spodobal mi sie nikon D40.

Nie jest to chyba jakis wyjatkowo wysoki model ale nie jestem jakims profesjonalista w robieniu fotek.

Poprostu potrzebuje czasami dobre zdjecie dla siebie zrobic.

Czasami w ruchu jak na desce smigam.

Powiedzcie mi jaki jeszcze model mozna w tej cenie kupic.

D40 to ok 1000-1400zl w zaleznosci od wyposazenia.

Opublikowano

Canon 350d, albo 400d - do tego dobre szkiełko i zdjęcia rewelacja. Lepiej zainwestować w dobry obiektyw wg mnie niż pakować kasę d super body.

Opublikowano

ja miałem canona 350d, niestety się zepsuł (przyszłona) i teraz mam D40, jestem bardzo zadowolona szczególnie gdy kupiłem drugi dużo lepszy obiektyw

Opublikowano

Ja polecę Sony a200 albo Pentax k100d.

a200 - nowsza matryca, szybszy AF, stabilizacja obrazu. a najlepiej a300...

Opublikowano

Przyznam szczerze, że Pentax'a również rozważałem sam, jak chciałem kupić lustro i zbierał bardzo pochlebne opinie - jak najbardziej jest godny polecenia.

ja miałem canona 350d, niestety się zepsuł (przyszłona) i teraz mam D40, jestem bardzo zadowolona szczególnie gdy kupiłem drugi dużo lepszy obiektyw

Aju - a Ty się zdecyduj może jaką płeć reprezentujesz :polew::naughty:

Opublikowano

osz kurwino jaki błąd :naughty::polew: nie no zdecyduję się na męską :)

Opublikowano

osz kurwino jaki błąd :naughty::polew: nie no zdecyduję się na męską :)

jednak? :chytry:

Opublikowano
:naughty:
Opublikowano

Mam Sony A300. Kupiłem w dobrej cenie i jestem mega zadowolony. Obiektyw co prawda kitowy, ale na moje zdjęcia na razie starczy ;)

Opublikowano

Ja mam D40 i do amatorskiego focenia w zupełnosci wystarcza. Do tego trzy "lufy" Nikkor'a i więcej mi nie trzeba ;)

Opublikowano

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/nikon/nikon-coolpix-p90-czarny/

duży zakres zoomu, ISO, przeslona 2.8 :good: do 5 :thumbdown:,

używam D50 i jak bym mial teraz zmieniac, to bym się głęboko zastanowil nad tym aparatem

Opublikowano

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/nikon/nikon-coolpix-p90-czarny/

duży zakres zoomu, ISO, przeslona 2.8 :good: do 5 :thumbdown:,

używam D50 i jak bym mial teraz zmieniac, to bym się głęboko zastanowil nad tym aparatem

Tylko jedna rzecz - koledze chodzi o lustro :wink4:

Opublikowano

nie jestem jakims profesjonalista w robieniu fotek.

Poprostu potrzebuje czasami dobre zdjecie dla siebie zrobic.

Do tego to mu wystarczy.

Swego czasu wysralem kupe kasy na D50 i wiem ze nie wykozystalem mozliwosci tego aparatu.

Po to jest forum zeby radzic, niekoniecznie sluchac.

Opublikowano

nie jestem jakims profesjonalista w robieniu fotek.

Poprostu potrzebuje czasami dobre zdjecie dla siebie zrobic.

Do tego to mu wystarczy.

Swego czasu wysralem kupe kasy na D50 i wiem ze nie wykozystalem mozliwosci tego aparatu.

Po to jest forum zeby radzic, niekoniecznie sluchac.

Prawda jest taka, że do niektórych zastosowań będzie lepszym rozwiązaniem kupno takiego kompaktu. Nad lustrem trzeba "trochę" posiedzieć, bo robienie zdjęć na automacie mija się z jego przeznaczeniem. Do tego jakość zdjęć jest gorsza niż zrobionego kompaktem.

Prawdziwa moc lusterka objawia się na ustawieniach manualnych, ale do tego trzeba wprawy.

Lustro jak na dzień dzisiejszy bardziej rozwojowe (wymienne szkła), ale do zastosowań typowo amatorskich i jeśli nie przewidujesz rozwijania umiejętności focenia na ręcznych ustawieniach, to ja również sugeruję porządny kompakt.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za odpowiedzi. Kupilem D40. Przeczytalem mase stron w intenrecie. Wszedzie do zupelnie amatorskiej fotografii jak rowniez na poczatek polecany byl wlasnie ten model. Zreszta jakos od samego poczatku bylem nastawiony na Nikon albo Canon.

nie jestem jakims profesjonalista w robieniu fotek.

Poprostu potrzebuje czasami dobre zdjecie dla siebie zrobic.

Do tego to mu wystarczy.

Swego czasu wysralem kupe kasy na D50 i wiem ze nie wykozystalem mozliwosci tego aparatu.

Po to jest forum zeby radzic, niekoniecznie sluchac.

Prawda jest taka, że do niektórych zastosowań będzie lepszym rozwiązaniem kupno takiego kompaktu. Nad lustrem trzeba "trochę" posiedzieć, bo robienie zdjęć na automacie mija się z jego przeznaczeniem. Do tego jakość zdjęć jest gorsza niż zrobionego kompaktem.

Prawdziwa moc lusterka objawia się na ustawieniach manualnych, ale do tego trzeba wprawy.

Lustro jak na dzień dzisiejszy bardziej rozwojowe (wymienne szkła), ale do zastosowań typowo amatorskich i jeśli nie przewidujesz rozwijania umiejętności focenia na ręcznych ustawieniach, to ja również sugeruję porządny kompakt.

To fakt. Mozliwosci lustrzanki sa ogromne. Dostalem instrukcje obslugi i szczerze sie przerazilem ile jest opcji/konfiguracji etc. Teraz kilka nocy przed kompem i nauka jak wykorzystac to wszystko.

Jesli chodzi o modele Nikon'ow to jest straszna przepasc. jest D40 a pozniej dopiero D80. Wszystkie pomiedzy maja tylko delikatne zmiany (oprocz pixeli).

Opublikowano

wazny aspekt w fotografii - naucz sie jak wykorzystac głębię ostrości. :good:

Opublikowano

Prawda jest taka, że do niektórych zastosowań będzie lepszym rozwiązaniem kupno takiego kompaktu. Nad lustrem trzeba "trochę" posiedzieć, bo robienie zdjęć na automacie mija się z jego przeznaczeniem. Do tego jakość zdjęć jest gorsza niż zrobionego kompaktem.

Prawdziwa moc lusterka objawia się na ustawieniach manualnych, ale do tego trzeba wprawy.

Lustro jak na dzień dzisiejszy bardziej rozwojowe (wymienne szkła), ale do zastosowań typowo amatorskich i jeśli nie przewidujesz rozwijania umiejętności focenia na ręcznych ustawieniach, to ja również sugeruję porządny kompakt.

Kolega raczy żartować. Na czym jak na czym ale na fotografii trochę się znam. Każdy aparat typu "lustrzanka" daje nieporównywalnie lepszą jakość obrazu od dowolnego "kompakta". Nieprawdą jest też konieczność posiadania jakiejś wyrafinowanej wiedzy, żeby poprawnie używać lustrzanki. W tej chwili wszyscy producenci w podstawowych modelach stosują tryby tematyczne działające identycznie jak te w kompaktach. A wiedza przydaje się jeśli chce się wycisnąć z aparatu jeszcze więcej.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Buba szkoda ze nie wiedziałem wcześniej.. Mam d60 do sprzedania z 2 szkłami.. Ja teraz bede polował na d300 albo jakiegos Canona moze 40d bo szczerze mówiąc nie widzę specjalnej róznicy.. No moze poza duuużżąąą różnicą cenową... :evil:

Opublikowano

a może używkę d80? Ja sam zamieniłem d40 na d80, dlaczego? Więcej MPX, ISO 100, 11 pół AF i do tego silnik w body :)

Swoją drogą uważam cały czas - warto inwestować w dobre i jasne szkiełka :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.