Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z licznikiem


ic3ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Mam problem z moim licznikiem 1/2 Fis.

Otóż problem jest z obrotomieżem w tym liczniku.

Obrotomierz jak odpale auto pokazuje ok 900 obr/min więc wszystko oki, przegazuje obrotomierz sie rusza.

Jednak kiedy już troche pojeżdze autem tak z 15 km "częste zwiększanie i zmiejszanie obrotów silnika" to wskazówka potrafi już zatrzymać sie na 1000 obr/min "bieg jałowy", po przejechaniu jeszcze nastepnych kilometrów wskazówka potrafi sie zatrzymywac jeszcze wyzej. Poprostu czym dłużej jeżdze autem tym wskazówka zatrzymuje sie wyżej.

Oczywiście musze napisać że bardzo żadko moge zrobić z 1000km i nic sie takiego nie dzieje. "ale to naprawde żadko"

Podpinajac vag w momecie gdy wskazowka stoi na 1000 obr/min "bieg jałowy" vag wskazuje 860 obr/min wiec wszystko oki,

Denerwuje mnie tylko to ze ta wskazówka poprostu bardzo źle wskazuje.

Spotkał sie koledzy już ktoś z takim bajerem, może ktoś rozwiązał problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tyle to ja sam wiem, ze spec sobie poradzi. Ale właśnie chodziło mi o to aby znaleźć rozwiazanie samemu bo znam sie na elektronice, może gdzieś zimne luty sa albo cos innego ???

Dodam ze wskazowka od obr widac jakby czasami sie przycinała,

Ma wpływ na to wszystko że licznik był cofany ???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawnooo temu znajomy tez miał problem taki, przyczyną był zawieszający sie silniczek od obrotomierza. Ale jak sobie z tym poradził to juz konkretnie nie wiem, jak bede sie z nim wiedzial to dam ci znac co i jak............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik był na 1000% kręcony, moze wystarczyłoby wgrac na nowo cały wsad pamieci ????

Ostatnio pojawił sie jeszcze inny problemik, na dworze -3 st . wsiadam do auta odpalam i ruszam, po przejechaniu kawałka patrze na predkosciomierz i jade prawie 120, a faktyczna predkosc ok 50. Wskazowka od predkosciomieza zawiesila sie na 80 km, po jakiejs 1h jazdy wskazowka spadla na 40.

Moze ktos mial taki przypadek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga zrób test zegarów i zobacz czy wtedy będą się przycinać, możesz też rozebrać zegary i sprawdzić czy wskazówka swobodnie się porusza czy się nie przycina, trudno na odległość poradzić coś z taką usterka bo przyczyn może być wiele. Jak wcześniej wspomniano może pomóc wgranie jeszcze raz wsadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie masz nie masz co szukać rozwiązania bo jest tylko jedno padający procesor motoroli poczekaj jeszcze troche jak bedzie chłodniej na dworzu to zobaczysz na liczniku jak szaleją wszystkie wskazówki i do tego jeszcze całe podświetlenie konsoli, jak nie wierzysz to rozbierz licznik i rano jak bedzie fiksował podgrzej chwilowo zapalniczką procesor wszystko na chwile wróci do normy, aktualnie jeste w trakcie wymiany tego procesora koszt na allegro 35 zł wymiana z zaprogramowaniem 100 - 200 zł w zależności od majstra naprawa licznika że zawozisz albo wysyłasz do zakładu 300 -500 zł, jak wymienie to dam znać czy się poprawiło ale jestem pewien że pomoże bo grzałe i wiadziałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie masz nie masz co szukać rozwiązania bo jest tylko jedno padający procesor motoroli poczekaj jeszcze troche jak bedzie chłodniej na dworzu to zobaczysz na liczniku jak szaleją wszystkie wskazówki i do tego jeszcze całe podświetlenie konsoli, jak nie wierzysz to rozbierz licznik i rano jak bedzie fiksował podgrzej chwilowo zapalniczką procesor wszystko na chwile wróci do normy, aktualnie jeste w trakcie wymiany tego procesora koszt na allegro 35 zł wymiana z zaprogramowaniem 100 - 200 zł w zależności od majstra naprawa licznika że zawozisz albo wysyłasz do zakładu 300 -500 zł, jak wymienie to dam znać czy się poprawiło ale jestem pewien że pomoże bo grzałe i wiadziałem. Pozdrawiam

Hmm.

Zdążyłem juz zauważyć że przy mrozach wskazówka od przedkościomierza sie zacinała.

Mam nadzieje ze proc. u mnie jeszcze nie jest tak uwalony bo takich objawów jak opisałeś wyżej jeszcze nie zaobserwowałem "i obym nie zaobserwował"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor bedzie ci padał to zaoobserwujesz u siebie objawy pokazane na filmie w linku założony przezemnie

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_problem_z_licznikiem_jager_12_fis_film-t96700.0.html

Dzisiaj zamontowałem licznik po wymianie procesora koszt procesora 34 zł allegro usługa zaprogramowania i wlutowanie 100 zł i licznik chodzi jak nowy i nie słuchaj opowieści że sie nie opłaca bo sie opłaca naprawiać tylko trzeba znaleść fachmana który zrobi to za 100 zł a nie za 500 jak to nie którzy piszą, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...