Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jaki płyn do wspomagania?


Flaha

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Panowie wiem, że było o płynach mnóstwo... ale:

mam w zbiorniczku, mierzone na zimno, nieco poniżej minimum oleju do wspomagania. Chcę dolać płynu i widzę, że producent zaleca G002000, ONLY MINERAL. Oki, szukam na necie i znajduję, m.in. na naszym forum, że nie robią już G002000 a zamiast niego można w serwisie kupić G004000 M2. Pytam się więc telefonicznie w serwisie co to za olej i czy na pewno mineralny, a oni rżną głupa, że nie wiedzą. Szukam dalej i na stronce febi.com znajduję, że rzeczywiście zamiennikami dla zalecanego przez VAG G002000 jest G004000 M2 lub febi 6161... TYLKO, ŻE OBA SĄ SYNTETYCZNE!!! No więc jak, mam dolać syntetyka do zbiorniczka mojego autka, mimo iż jest tam napisane Only Mineral? :wallbash:

W starej A4 wlałbym sobie mineralny Febi 6162, mimo, że tu na forum ktoś po nim strasznie pojechał, no ale chociaż był mineralny...

Zbaraniałem zupełnie...

Pomóżcie Panowie! :confused4:

do moderatora: dzięki za przeniesienie wątku, pisałem na gorąco i wyszło nieteges :embarrassed:

dobra, przeczytałem chyba wszystkie wątki na forum dot. płynów i mnóstwo info na necie. Jest tyle wątpliwości i rozbieżnych zdań, że chyba najłatwiej i najbezpieczniej będzie wymienić płyn na nowy.

Można zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie wiem, że było o płynach mnóstwo... ale:

mam w zbiorniczku, mierzone na zimno, nieco poniżej minimum oleju do wspomagania. Chcę dolać płynu i widzę, że producent zaleca G002000, ONLY MINERAL. Oki, szukam na necie i znajduję, m.in. na naszym forum, że nie robią już G002000 a zamiast niego można w serwisie kupić G004000 M2. Pytam się więc telefonicznie w serwisie co to za olej i czy na pewno mineralny, a oni rżną głupa, że nie wiedzą. Szukam dalej i na stronce febi.com znajduję, że rzeczywiście zamiennikami dla zalecanego przez VAG G002000 jest G004000 M2 lub febi 6161... TYLKO, ŻE OBA SĄ SYNTETYCZNE!!! No więc jak, mam dolać syntetyka do zbiorniczka mojego autka, mimo iż jest tam napisane Only Mineral? :wallbash:

W starej A4 wlałbym sobie mineralny Febi 6162, mimo, że tu na forum ktoś po nim strasznie pojechał, no ale chociaż był mineralny...

Zbaraniałem zupełnie...

Pomóżcie Panowie! :confused4:

to w końcu jaki płyn bo w temacie masz inny a piszesz o innym :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panow :)

tez mam dylemat z tym plynem - podobna sytuacja

bylem dzis w aso i zakupilem oryginalny plyn G 004 (dla zainteresowanych 1l kosztowal dokladnie 39,81 ;) )

z tym ze na nakretce od zbiorniczka pisze o plynie G 002

Pan od czesci powiedzial mi ze g 002 juz nie ma i ten jest w zamian, jak doleje to bedzie wszystko w porzadku

co myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym go wymienił ponieważ lepiej nie eksperymentować a sama wymiana nie jest trudna. Ten nowy nie traci kolor natomiast poprzedni zmieniał kolor z zielonego na bursztynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info podsumowujące:

- obdzwoniłem kilka serwisów Audi w różnych miastach (Wa-wa, Gdańsk, Kraków, Białystok i inne) i wszędzie otrzymywałem całkiem sprzeczne informacje: raz mówili, że można mieszać; innym razem, że nie można, innym, że kategorycznie nie można, a innym - "... pan przyjedzie, obejrzymy, pomyślimy..."

- pojechałem do znajomego mechanika, miał ori Audi G004, powiedział, że to wcale nie jest syntetyk i że na pewno można mieszać... Z duszą na ramieniu zaufałem mu i pozwoliłem mu dolać zamiast wymieniać cały płyn, bo spieszyłem się. ..... I nic się nie dzieje złego, po tym zabiegu auto zrobiło już ok 1kkm i wszystko jest OK... Więc chyba jednak można mieszać.... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam :wink4:

ja mialem resztke plynu G001 w zbiorniczku

pytalem w aso i mechanika - wszyscy mowili ze nie ma problemu moge dolac G004

przjechalem autkiem kolo 1tys km i wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Jaki dokładnie olej mam wlać bo chce wymienić a nie wiem jaki zielony czy czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...