Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] Nowe wozidło 3,0 Tdi 233ps DPF by Patrox


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Konkrety proszę a nie jakieś pierdzielenie po japońsku, bez pokrycia. Zestawienie silników i mas i przyspieszenia.

Ile waży twój samochód? Sedan w 3,0tdi wazy 1740kg Myślę że S4 bardzo podobnie.

KENOiX, o otwór centrujący się nie martw, wiem o tym dobrze :> :>. nie takie rzeczy się robiło na tokarce:) :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety proszę a nie jakieś pierdzielenie po japońsku, bez pokrycia. Zestawienie silników i mas i przyspieszenia.

no to konkretnie ci powiem , to co juz zreszta slyszales.S4 B6/7 to jedna z Sek ktora specjalnie nie wyszla.Jechalem zarowno jednym jak i drugim , i S jest jednym z badziej nijakich samochodow sportowych jakimi jechalem. 3.0 TDI robi wlazenie dynamiczniejszego mimo ze bez programu takim nie jest.Jedyne co ma S fajne to dzwiek V8 i nic wiecej , nie mowiac juz o spalaniu ......... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że uprawiasz demagogie. Albo tak lubisz piepszyć bez pokrycia albo CI się nie chce. Pozwoliłem sobie zatem za ciebie odrobić lekcje. Porównamy SERYJNE samochody. Suche fakty. Sam ocenisz które jest szybsze, na papierze.

Audi A4 3.0 tdi Q 204 KM:

- masa własna: 1610 kg

- 0-100 km/h: 7.2 sek

- predkość maksymalna: 235 km/h

Audi A4 3.0 tdi Q 233 KM

- masa własna: 1610 kg

- 0-100 km/h: 6.8 sek

- predkość maksymalna: 245 km/h

Audi A6 3.0 tdi Q 225 KM

- masa własna: 1765 kg

- 0-100 km/h: 7.3 sek

- prędkość maksymalna: 243

Audi A6 3.0 tdi Q

- masa własna: 1745 kg

- 0-100 km/h: 6.9 sek

- prędkość maksymalna: 245 km/h

Audi S4 B6 Avant Q tip

- masa własna: 1860 kg

- 0-100 km/h 5.9 sek

- predkość maksymalna: 250 km/h

Czyli rzeczywiście, A4 jest szybsze od A6. O całą 0.1 sekundy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że uprawiasz demagogie. Albo tak lubisz piepszyć bez pokrycia albo CI się nie chce. Pozwoliłem sobie zatem za ciebie odrobić lekcje. Porównamy SERYJNE samochody. Suche fakty. Sam ocenisz które jest szybsze, na papierze.

Audi A4 3.0 tdi Q 204 KM:

- masa własna: 1610 kg

- 0-100 km/h: 7.2 sek

- predkość maksymalna: 235 km/h

Audi A4 3.0 tdi Q 233 KM

- masa własna: 1610 kg

- 0-100 km/h: 6.8 sek

- predkość maksymalna: 245 km/h

Audi A6 3.0 tdi Q 225 KM

- masa własna: 1765 kg

- 0-100 km/h: 7.3 sek

- prędkość maksymalna: 243

Audi A6 3.0 tdi Q

- masa własna: 1745 kg

- 0-100 km/h: 6.9 sek

- prędkość maksymalna: 245 km/h

Audi S4 B6 Avant Q tip

- masa własna: 1860 kg

- 0-100 km/h 5.9 sek

- predkość maksymalna: 250 km/h

Czyli rzecz

ływiście, A4 jest szybsze od A6. O całą 0.1 sekundy.....

Nie bedę z toba polemizował, chcesz zapraszam do Wrocławia. Ustawię z tobą A4 manual 3,0tdi w serii i potem moje. :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: Ważyłem mój samochód i nie chce wyjśc inaczej, ponad 1700Kg

http://img522.imageshack.us/i/dsc05631.jpg/ kombi jeszcze koło 70-80km wiecej

Na suche fakty nie patrz, RS4 papierowo ma 420 koni a jak mi pokażesz choć jedno w polsce które ma pod 400PS to będziesz dobry. Tak samo jest niestety w S4. Ayta same w sobie sa piekne, pieknie brzmia ale mocy nie mają i nie jada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłem mój samochód i nie chce wyjśc inaczej, ponad 1700Kg

http://img522.imageshack.us/i/dsc05631.jpg/ kombi jeszcze koło 70-80km wiecej

Potwierdzam. Choć nie jestem pewien, czy ta różnica wynika tylko z tego, że mam kombi, czy również z innego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz sprawdzić ? Że twoje bedzie szybsze ? Przecież to nawet wie moja stara. A 3.0 tdi seria manual ma robić mniej niż 6.5 ? Jechałem z A5 3.0 tdi 245 KM , które waży mniej niż A4 , do 200 km/h równo że sobie w oczy patrzyliśmy. A ma 5.9 do 100.

Na autobahnie szkop w takiej samej nie mógł mi odjechać ani ja nie mogłem go dogonić. Tak wiem, bez sens to S4, ale mi pasuje :D

Bedę jutro we wrocku, ale wiecej czasu bede miał w niedzielę, wracając. Zostaw numer na PW, chętnie Cię złapię bo muszę okiem rzucić na to twoje cudeńko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz sprawdzić ? Że twoje bedzie szybsze ? Przecież to nawet wie moja stara. A 3.0 tdi seria manual ma robić mniej niż 6.5 ? Jechałem z A5 3.0 tdi 245 KM , które waży mniej niż A4 , do 200 km/h równo że sobie w oczy patrzyliśmy. A ma 5.9 do 100.

Na autobahnie szkop w takiej samej nie mógł mi odjechać ani ja nie mogłem go dogonić. Tak wiem, bez sens to S4, ale mi pasuje :D

Bedę jutro we wrocku, ale wiecej czasu bede miał w niedzielę, wracając. Zostaw numer na PW, chętnie Cię złapię bo muszę okiem rzucić na to twoje cudeńko ;)

4.2 V8 benzyna = 3.0 V6 gnojowóz wszystko w temacie

jak coś to nagrajcie jakiś filmik ze spotkania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy numer w podpisie, zapraszam na kawę do Ds tylko od środy tj 30.06 przez tydzien jestem na urlopie i nie ma mnie PL.

Co do aut to faktycznie tylko A5 teoretycznie na papierze jest lżejsze, nowe A4 waży jeszcze więcej niż B7. Bardzo duzo w każdym wypadku odgrywają koła i ich szerokość. Przy quattro każdy centymetr w dół masakrycznie wpływa przy większych prędkościach na osiągi auta. Ja na setupie zimowych goniłem po autostradzie najnowsze 500 konne porsche Gt2 i wcale mi nie uciekło, dopiero powyżej 280 zaczynało znacznie odchodzić. Jers wiele aspektów o których mozna dyskutować a le nie bedę zaśmiecał wątku . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w poniedziałek jestem we wrocku.szkoda że Cie nie ma bo chciałbym porównać auta z rolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend to będę flirtował z Paryżankami na wieży Eifla :> :> :> :> :> :> :> :> :> Zapraszam po powrocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pojedynek... lagadula odchwascil S4 B6, warto byloby je zmierzyc na hamowni, a potem zlac dupsko jakiemus 3.0TDI :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na setupie zimowych goniłem po autostradzie najnowsze 500 konne porsche Gt2 i wcale mi nie uciekło, dopiero powyżej 280 zaczynało znacznie odchodzić.

a na ilu zakonczyles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na setupie zimowych goniłem po autostradzie najnowsze 500 konne porsche Gt2 i wcale mi nie uciekło, dopiero powyżej 280 zaczynało znacznie odchodzić.

Patryk z calym szacunkiem bo na autach znasz sie pewnie 100-bardziej niz ja ale znow opowiadasz te same rzeczy i jeszcze niektorzy w to wierzyc zaczna...a mnie az to razi :decayed: / Musisz miec tam pod maska chyba ze 180-200koni wiecej w tym A4 i wage o 300kg mniejsza zeby GT2 Ci nie uciekalo :gwizdanie: (wczesniej pisales o 997 Turbo - niewazne) .

Suche fakty ... 997 GT2 ma o 230 koni i o okolo 80-90NM momentu wiecej niz Ty w Twojej A4 do tego wazy 300kg mniej !!! ... :polew: :polew: :polew: to niby jak moglo Ci nie uciekac... chyba ze Panu obie turbiny w tej 911 siadly :wink4: , pominmy juz sprawe strat w napedzie na 4x4 przy wyzszych predkosciach .

A jezdzi to mniej wiecej tak ... Wnioskuje ze LP560 tez by Ci nie ucieklo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mnie trochę raziło, ale mówię sobie przemilczę temat :decayed:, ale i tak wielki szacun za włożoną pracę, auto jest niesamowicie za***iste :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mnie trochę raziło, ale mówię sobie przemilczę temat

razilo by moze mniej gdyby to jakis przecietny zajdacz chleba opowiadla , ale tuner ................ :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMCV,pamiętaj że moc w aucie to nie wszystko. Niejednokrotnie wygrywałem wyścigi z dyzo mocniejszymy autami odemnie. Kiedyś miałem Leona 1,8tdi 4x4 i po wrocławskich zakrętach pokazałem jednemu 20 latkowi z bentleya continentala jak się jezdzi. Wracając do porsche to stroiismy wtedy mój samochód z Aligatorem na autostradzie, GT2 jechało 2 panów w garniturach. Być może Panowie nie cisneli gazu do dechy ale mina Panów była bezcenna jak gnojowóz siedział im na pupie. Nie chce apsolutnie porównywać mjego auta do porsche bo to nie te klasy aut, stwierdzam fakt który miał miejsce. Acha, więcej jak 287km/h mój nie jedzie. JA jechałem wtedy na 205 opnach a porsche ma z tyłu 305- opory toczenia sa znaczne. Pozdro i koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym GT2 to do...waliłeś....wyluzuj już.

z tym nie ?

Acha, więcej jak 287km/h mój nie jedzie

:polew::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...