Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z e skrzynią biegów typu multitronic - szarpanie oraz gwizd


COLIN326

Rekomendowane odpowiedzi

w multitroniku mechanizm jest tak skonstruowany ze jedna usterka powoduje nastepne uszkodzenia, jesli niezareagujesz odpowiednio szybko skonczy sie na dobrych 5tys. jutro wieczorem napisz eile mnie skrobneło, napewno cisnienie na walku wejsciowym, i łancuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moj mutitronic chodzil bez najmniejszyh zarzutow do czasu az padl. Jezeli cos zaczyna sie z nim dziac to nie ma sie co oszukiwac za jakis czas potrzebna bedzie kosztowna naprawa i lepiej zaczac zbierac pieniazki lub go sprzedac (niemoralne ale kogo w dzisiejszych czasach obchodza inni). Ja wlasnie jestem w trakcie przekladki na manuala i jak ktos bedzie zainteresowany informacjami lub bedzie chcial sie podzielic swoja wiedzo to zapraszam :) Chetnie pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachal możesz opisać co dokładnie u Ciebie padło? Jakie objawy, jak zachowuje się skrzynia?

Jeśli możesz podaj proszę aktualny przebieg auta i datę produkcji (jeśli nie chcesz udostępniać tych danych publicznie - podeślij na PW).

Mile widziany także model skrzyni (EVE czy FSF) oraz nr sterownika i software-u (jeśli posiadasz takie dane).

Z góry dzięki i pozdrawiam!

BTW - szkoda że zdecydowałeś się na przekładkę, chociaż muszę przyznać, że pod względem ekonomicznym to najrozsądniejsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart - mam propozycje nie do odrzucenia:D

załóż wątek pt. NIE MAM PROBLEMOW Z MULTI ;];];}

może tam troche uda sie odbudować opinie o tej skrzyni bo faktycznie pisza tylko CI co im pada skrzynia i wyglada jak totalna porazka, a przeciez az tak zle nie moze byc...

:kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart - mam propozycje nie do odrzucenia:D

załóż wątek pt. NIE MAM PROBLEMOW Z MULTI ;];];}

może tam troche uda sie odbudować opinie o tej skrzyni bo faktycznie pisza tylko CI co im pada skrzynia i wyglada jak totalna porazka, a przeciez az tak zle nie moze byc...

:kox: :kox:

HEHEHE. Ja napiszę tam drugiego posta :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już o swojej skrzyni tryb awaryjny jeżdżę tak już od maja tego roku ,przymierzam się cały czas do naprawy sam, może na wiosnę musze jeszcze kupić tego vaga co niemało kosztuje i tak jest z tymi audi

Mogę Ci sprzedać mojego za 50zł :decayed:

Sory za OT.

Bart - mam propozycje nie do odrzucenia:D

załóż wątek pt. NIE MAM PROBLEMOW Z MULTI ;];];}

może tam troche uda sie odbudować opinie o tej skrzyni bo faktycznie pisza tylko CI co im pada skrzynia i wyglada jak totalna porazka, a przeciez az tak zle nie moze byc...

:kox: :kox:

Nawet mnie nie podpuszczajcie :polew::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem temat MULTI bardzo dogłębnie

i wymiana na manual nie jest taka prosta nie licząc części związanych z przekładką ( skrzynia dwumas itp) trzeba brać pod uwagę następujące spawy

1) trzeba sprawdzić czy po odłączeniu skrzyni odpali silnik i czy normalnie pracuje jak nie koszty wzrosną o jakiś 1tys. i dużooo robocizny bo podobno trzeba ciągnąc jakąś odrębną wiązkę kabli)

2) moze być taka opcja ze w silniku z automatem jest inaczej zarobiona końcówka wału i wtedy nic nie zrobisz

calkowity koszt takiej wymiany jeśli oczywiście końcówka wału jest dobra zamyka się około 4tyś. zł na gotowo ( skrzynia 6)

takiej wymiany musi podjąć się ktos kto naprawdę zna się na sprawie

( powyższe informacje zdobyłem poszukując rozwiania padniętego multi więc nie muszą one być w 100% wiarygodne bo wiadomo że co mechanik to i opinia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...