Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] V6 2,5TDI vs chipowany AWX ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dlatego chciałem zeby ktoś wkleił zdjęcia bo tak na sucho sie źle rozmawia. :gwizdanie:

Opublikowano

Wystarczy trochę po youtube pogrzebać. Pierwszy z brzegu filmik

Opublikowano

u mnie przy 200km/h na 6 biegu było chyba 3400rpm ale nie potwierdzę bo zdjęcie gdzieś mi wsiąkło :embarrassed:

Opublikowano
  • Autor

Ten 2,5 tdi to jest mój pierwszy diesel i po 1,8 V5 w b5 sedanie to jest szczyt przyspieszenia i ekonomi w jednym . Nad dźwiękiem się w sumie nie zastanawiałem … dla mnie to v6 klekocze zdrowo ale to nie jest meritum sprawy :P

Mam jeszcze takie pytanie czy zchipowanym 1,9 AWX/AWF może się łapać tylko 2,5 180 koni reszta się nie złapie ? az tak to jedzie ?

Opublikowano

1,9 po programie ma spokojnie ponad 170PS...

Swoją drogą niezłą masz lmitowaną edycję z napędem na tył :kox:

Opublikowano

Swoją drogą niezłą masz lmitowaną edycję z napędem na tył :kox:

Na tył :shocked:

:decayed:

Opublikowano

dzwiek przy 3300-3600obr w V6 jest dzwiekiem przyjemnym :naughty: . U mnie przy 180 jest kolo 3100-3200 jak dobrze pamietam, wiec podobnie jak w AVF, ale brzmi zupelnie inaczej

Opublikowano

Skoro obroty są takie same tylko dzwiekiem siew różni to niby czemu 1.9 nie moze jechac 200 a 2.5 moze skoro mają te same obroty silnika ?

Bo tu ktos po mnie jechał jak po burej suce ze nie szanuje silnika...

(zeby ten człowiek tak dbał o auto jak ja....)

Opublikowano

Witam tu macie obroty 1,9 TDI mojego z wczoraj

zdjcie016xx.jpg

a tu macie golfa mojej mamy 1,9 tdi 90 KM

zdjcie008d.jpg

Opublikowano

Skoro obroty są takie same tylko dzwiekiem siew różni to niby czemu 1.9 nie moze jechac 200 a 2.5 moze skoro mają te same obroty silnika ?

Bo tu ktos po mnie jechał jak po burej suce ze nie szanuje silnika...

(zeby ten człowiek tak dbał o auto jak ja....)

Nawet jeśli obroty przy danej prędkości będą te same w 1.9 i w 2.5 to silnik mniejszej pojemności będzie się bardziej męczył aby ją utrzymać, chodźby dlatego że w 1.9 moc i moment jest uzyskany na wskutek wyższego doładowania, a w 2.5 moc jest większą zasługą pojemności. W 2.5 moc produkuje 6 cylindrów, a w 1.9 tą samą moc np. produkują już tylko 4 cylindry.

1.9 jest bardziej wysilony. Mam nadzieję, że ci to wytłumaczenie wystarczy :tongue4:

Swoją drogą nic się nie bierze z nieba i nawet dzisiaj w świecie wysokich doładowań i rezania pojemność ma znaczenie.

Opublikowano

@gregory - taka odp. mi styka

@Dzo-dzo masz skrzynie 5 ? Bo masz przy 180km/h - 3.5 tys/obr

widać różnicę : (3.3 tys/obr u mnie na 6 -biegu)

157c184b817e93fe.jpg

Opublikowano

no przeciez ma w podpisie AWX a TY MASZ AVF. - czy jak niektorzy wola ...AWF heheheh :wink4:

p.s. wczoraj sprawdzilem 180 -3100 obr.

Opublikowano

Czy nie da sie grubo wyrezac 2.5?

W sobote jadac do Bialegostoku troche pogonilem swojego akn`a 6 bieg 230km/h 3.8k obrotow.

Opublikowano

O kurfa jaki batory :kwasny: :kwasny:

Opublikowano

no nie da sie sysiek nic juz zrobic z 2,5 tdi

Opublikowano

Porównanie obrotów silnika pomiędzy 1.9 a 2.5 przy prędkości 180KM/H

1.9 TDI 5 bieg 3500RPM (Dzo Dzo)

zdjcie016xx.jpg

1.9 TDI 6 bieg 3300RPM (julo)

157c184b817e93fe.jpg

2.5 TDI 6 bieg 3000RPM (Trzeniu)

obroty3rpm180.jpg

Przy 200km/h mam 3300RPM ale fotki już nie zdążyłem zrobić :decayed:

Opublikowano

jak to sie nie da? kolega wowo mial akn czy tez afb zrobione na bezpieczne 200 koni przez Witka. A przeciez mtm robi 180 na jakies 220 wiec jak sie nic nie da zrobic?? :gwizdanie:

Opublikowano

A przeciez mtm robi 180 na jakies 220 wiec jak sie nic nie da zrobic?? :gwizdanie:

ta.... w teori ?? czy praktyce ?

Opublikowano

w praktyce pogadaj ze Stamlejem lub Piotrusiem z AKP to ci powiedza. Zreszta ten temat byl praktycznie wyczerpany wlasnie na AKP. Wypowiadaja sie tam ludzie, ktorzy maja wgrane softy przez sserwis i z tego co wiem sa zadowoleni, bo roznica jest duza. Wiec jak widac w praktyce rowniez.

Opublikowano

Czy nie da sie grubo wyrezac 2.5?

Tego to już widzieliśmy, wódz czarna chmura z Republiki Czeskiej :sarcastic:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.