Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Identyfikacja silnika


chioza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :hi: Za kilkaset kilometrów czeka mnie wymiana rozrządu i mam problem z identyfikacją silnika ponieważ podejrzewam że samochód miał przekładkę. W książce serwisowej numery nadwozia zgadzają się ale silnik wpisany do książki i na nalepce w bagażniku ma pojemność 2,5 a w dowodzie miał 1,9.Na osłonie paska rozrządu jest napis białym markerem AVF.Nr silnika to 038103373R. Proszę o pomoc w identyfikacji silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr silnika to 038103373R. Proszę o pomoc w identyfikacji silnika.

nie ma takiego nr-u w etce.

zreszta nawet gdyby byl, i bylby to nr katalogowy silnika, pokrywa moglabybyc przelozona. elementy rozrzadu roznily sie na tyle, ze dobry mechanik demontujac pokrywe paska bedzie widzial czy jest to silnik z hydraulicznym czy mechanicznym napinaczem paska rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko daj foto tego silnika bez plastikowej górnej jego osłony, zrób też fotkę silnika przy jego składaniu ze skrzynią biegów od strony podstawy filtra oleju a konkretnie miejsce na bloku kilka centymetrów w prawo od podstawy filtra oleju - tam też szukaj oznaczenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52c0cc1fc59a7305.html

nr który znalazłem był znalazłem na 2 zdjęciu, znajdował się on an srebrnej części obok napis germany i kółko z numerkami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e06e153afe357ee.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aaad742df107f672.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne - nie masz silnika 2.5 TDI ale żeby potwierdzić czy jest to AVF czy inny PD 1.9 TDI to niestety ale musisz się trochę nagimnastykować by dostrzec pole numerowe na Twoim silniku, które jest zaznaczone na poniższej fotce (poniższa fotka dotyczy silnika 2.0 TDI BLB ale w Twoim pole numerowe jest w tym samym miejscu) :

d052f8fe3b4d5088m.jpg

Twoje pole numerowe będzie Ci zasłaniał filtr paliwa z widoczną na nim chłodnicą paliwa, który jest dokładnie nad tym polem numerowym silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się kilka razy dobrać do tego miejsca ale nie widzę numeru.Albo źle patrze albo go tam nie ma.Uniosłem filtr i pod nim nie ma numeru.Jest może jakiś inny sposób żeby określić jaki rozrząd kupić?Czy mechanik "na oko" bedzie potrafił określić jaki rozrząd jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na AWX, AVF.

ale nawet jezeli bylby to ktorys z silnikow i tak rodzaj napedu rozrzadu bedzie znany po jego demontazu. w AWX, AVF wystepuja 2 typy napinacza, hydrauliczny oraz mechaniczny.

w typowej sytuacji czesci dopiera sie po numerze VIN. u ciebie nie ma takiej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgarnięty mechanik nie będzie miał problemu z określeniem jakie części rozrządu będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...