Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Nie działa NAVI z CD Teleatlas Polska Czech Republic 2008 2009 TravelPilot DX


mkosinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w zainstalowaniu nawigacji Fis - obecna jest po niemiecku, mapy także.

Ręce mi opadają. Szukałem wątku na forum, znalazłem jedynie linki do programu, ale zgrany na cd poprawnie nie działa. Najpierw próbowałem

Blaupunkt.Teleatlas.Tschechien.Polen.DX.2009-2010 - dostałem informację, że "to nie płyta DX" , potem zgrałem na cd nawigację jak w temacie

i tym razem, że "niewłaściwy cd-rom" itp. Po prostu nie czyta.

Płytę wypalam normalnie, jak inne jako cd-r , wrzucam do odtwarzacza w aucie i po włączeniu nav jej nie czyta (nie obsługuje ..) co robię źle?

Może ten program jest nowszy niż techniczne uwarunkowania?

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz nawigacje w FIS. Do tego wystarczy nagrać płytkę CD z navi DX 2009/2010 i, jeśli poprawnie nagrałeś, z użyciem profilu nagrywania CloneCD, to musi hulać. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz nawigacje w FIS. Do tego wystarczy nagrać płytkę CD z navi DX 2009/2010 i, jeśli poprawnie nagrałeś, z użyciem profilu nagrywania CloneCD, to musi hulać. :hi:

no i dodam jeszcze że czasem warto wypalić to na kilku różnych hipermarketowych płytkach (różne kolory warstwy nagrywania) i sprawdzić... ale profil clonecd to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję. spróbuję. jestem informatykiem i nagranie płyty to pestka. Tak, nagrywałem przez clone cd płytkę mediatech .... ale z prędkością maksymalną 48x a słyszałem, że trzeba 1x najwolniej więc popróbuję - nagram na cdrw i nagram na cd-r różnych, i dam znać jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: nagrałem CD-R Datex (taka zielona) z prędkością 1x przez Clone CD.Nagrałem dokładnie tę mapę: Blaupunkt.Teleatlas.Tschechien.Polen.DX.2009-2010 no i .. ? I wszystko ok. Mam nawigację z mapą polski. Płytkę odczytał i jest git :)

Problem jest jeden. Nie ma lektora polskiego. W ustawieniach wybrałem tylko *eng, więc jeśli ktoś wie jaka ma być z lektorem pl albo jak ustawić - bo w ustawieniach nie ma języka pl, niech napisze, thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkosinski... temat był...

najpierw wsadzasz płytę 2008/2009... ustawiasz angielski metryczny i masz polskiego lektora...

później wsadzasz płytę 2009/2010... i nie wolno Ci nic robić... masz lektora z poprzedniej płyty

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, tak spróbuję, szukałem w ustawieniach polskiego, ale nie było ... ustawię ten metryczny, zobaczę... :)

jak ustawisz na płycie 2009/2010 to i tak nic nie da... czeka Cię wypalenie 2008/2009 bo tam jest lektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz juz masz po sciagnieciu plikow. Za pomoca CloneCD nagrywasz ten obraz na plycie. Koniecznie za pomoca profilu CloneCD dolaczonego do tego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podepnę w imieniu kolegi.

Chodzi o Teleatlas Polska Czech republic 2009-2010 TravelPilot DX z polskim lektorem. U mnie, BNS 4.1 samochód z 2005, działa. Zrobiłem w ten sposób, że wsadziłem 2007-2008, ustawiłem angielski metryczny, następnie wsadziłem płytkę 2009-2010 i działa mi bez problemów włącznie z polskim lektorem. U kolegi natomiast, BNS 5 samochód z 2007, obydwie płytki (które działają u mnie) powodują pojawienie się komunikatu "CD Failure".

Wiecie jaka może być przyczyna? Może BNS 5 wogóle nie obsługuje takich płytek? Może potrzebuje inny rodzaj płytek z nawigacją?

pzdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba troche pokonbinowac z nagrywaniem :) ale udaje sie

najlepsza nagrywarka to stare LG :)

mam rozumieć, że problem leży po stronie nagrywarki a nie samej navi czy wersji softu?

dziwne tylko, że u mnie te płytki działają a u kolegi nie, ta sama płytka, nagrana właśnie na starej LG (ponad 2 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...