Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 1,9 TDI AJM 2000 r Jakie koszty ekspoatacji


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Używam tylko wg VW 50501, tak zalecają serwisy audi, VW, Skody i Seata. Widocznie coś w tym jest. Przy spokojnej jeździe na 15 tys. dolewam 2 litry. Przy ostrej poszło 0,5 litra na 1000km. Po doświadczeniach z AFN jest to dla mnie duże zaskoczenie. Dlatego zapytałem jak jest u innych. W serwisie Audi też móże to norma! Dziękuję za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tylko wg VW 50501, tak zalecają serwisy audi, VW, Skody i Seata. Widocznie coś w tym jest. Przy spokojnej jeździe na 15 tys. dolewam 2 litry. Przy ostrej poszło 0,5 litra na 1000km. Po doświadczeniach z AFN jest to dla mnie duże zaskoczenie. Dlatego zapytałem jak jest u innych. W serwisie Audi też móże to norma! Dziękuję za wszystkie informacje.

Kolego 2L na 15tys km !! To stanowczo za duzo cos masz nie tak.Podjedz do dobrego mechanika niech sprawdza co jest bo 2L na 15 tys km to jest masakra :a4fan: To juz podchodzi pod alkoholizm :afro:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zrobiłem 5 tys na moim i na wskazniku oleju nie widac różnicy a jeżeli chodzi o norme to i owszem zalecaja 505.01 bo do pompowtryskiwaczy ale róznice w parametrazch np Mobila z normą 505.01 a 505. sa znikome głównym parametrem w olejach jest ich lepkośc kinematyczna i dynamiczna oraz dodatki uszlahcetniajace; znaczy ihibitory, przeciw pienne i takie tam wiadomo ze temperaturka zimnego filtra tez jest istotna ale w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tukan napisał, 2 litry na 15 tysi to masakra. Moja niunia na tym samym dystansie łyknęła cirka about 500 ml. Na wirusiku zresztą. Co do oleju, wlewam tylko i wyłącznie Castrola z normą 505.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi praktycznie, ze jak sie wymienia co 10k to wystarczy zalac pod max i jezdzic bez zadnych dolewek ;>

To zalezy od autka czy cos wypije oleju czy nie :a4fan:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja tak robie zmieniam co 10tys. mam Castrola z normą 505.01 no i nic nie dolewam no ale i na miarce nie ubywa nic, wiec silnik chyba zdrowy bo chodzi ładnie. Przebieg 171 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam co 12 tys i jeżdżę od wymiany do wymiany , kiedy kupiłem autko to trochę piło i trzeba było dolewać .Nie miałem nic do stracenia więc wymieniłem olej na valvoline max live i dodałem ceramizer - pomogło od roku bez dolewek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój AJM jak narazie nic nie bierze a jeżdze na mobil super S 10W40 norma 505.00

Nie dziwne, że nie bierze! To olej o klasę niżej. :embarrassed: A lałeś 505.01? :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od wymiany oleju zrobiłem ok 6000 km. Na bagnecie poziom oleju od stanu max obniżył się o ok 1/3 więc myślę że jest w normie.

Jeżdżę na oleju Mobil ESP Formula 5W30. Przebieg auta ok 250 tyś km.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...