Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 4l za 115zl ale to średnia cena:decayed: A dostępny praktycznie wszędzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE Wymieniałem olej - CASTROL EDGE 5W40 tydzień temu, zrobiłem jakieś 200kilometrów. zaświeciła się kontrolka po otwarciu maski faktycznie mało oleju i słychać jak olej kapie zobaczcie sobie film. Prosze o poradę. LINK Do filmu:MOV_4696.mp4 - Speedy Share - upload your files here

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na filmiku nie widac skad dokladnie kapie. Leci na katalizator wiec pewnie uszczelka pod pokrywa zaworow . Leci dosc mocno wiec moze to byc powazna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE Wymieniałem olej - CASTROL EDGE 5W40 tydzień temu, zrobiłem jakieś 200kilometrów. zaświeciła się kontrolka po otwarciu maski faktycznie mało oleju i słychać jak olej kapie zobaczcie sobie film. Prosze o poradę. LINK Do filmu:MOV_4696.mp4 - Speedy Share - upload your files here

Możę filtr ujowo dokręciłeś?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja tak zrobie tez co 10 tys wymiana ;-) i powiedzcie mnie gdzie dostane ten olej Valvoline 5w50

No i git :thumbup1: Olej wraz z oryginalnym filtrem oleju to koszt nie przekraczający 200zł; przypuszczam że jak masz zaprzyjaźnionego mechanika to w 200zł powinieneś się zmieścić razem z jego robocizną więc.... Nie ma co oszczędzać na oleju, szczególnie w "zboczonym" na tym punkcie ALT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak właśnie zrobie ;-) i poinformuje jak to sie zmienilo pobieranie oleju ;-) dzieki wszystkim i pozdrawiam temat mozna zamknąć ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jestem w szoku jak można dolewać 0,5l oleju na 1000km. Współczuję... Ja mam też ALT'04 od roku gdzieś i od kiedy go kupiłem leję Schell Helix Ultra 5w40 z wymianą co 10 000km. Wygląda to tak, że od wymiany do wymiany doleję ok 0,8-1 litra, przy czym do 4000-5000km nie muszę zaglądać wcale. Po zakupie wymieniłem kilka wężyków olejowych, które wyglądały na osłabione i uszczelkę pod zaworami, bo już puszczała, ale to podobno w tych silnikach standard, że uszczelka z czasem twardnieje i puszcza. Ogólnie co do oleju, mój ojciec jest diagnostą i bardzo poleca ten olej, sam ma ALT'04 tylko w A6 i ma podobny bilans jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jestem w szoku jak można dolewać 0,5l oleju na 1000km. Współczuję... Ja mam też ALT'04 od roku gdzieś i od kiedy go kupiłem leję Schell Helix Ultra 5w40 z wymianą co 10 000km. Wygląda to tak, że od wymiany do wymiany doleję ok 0,8-1 litra, przy czym do 4000-5000km nie muszę zaglądać wcale. Po zakupie wymieniłem kilka wężyków olejowych, które wyglądały na osłabione i uszczelkę pod zaworami, bo już puszczała, ale to podobno w tych silnikach standard, że uszczelka z czasem twardnieje i puszcza. Ogólnie co do oleju, mój ojciec jest diagnostą i bardzo poleca ten olej, sam ma ALT'04 tylko w A6 i ma podobny bilans jak u mnie.

Można, można :decayed: Ja dolewałem 1L/1000km; oczywiście nie twierdzę że jest to normalne, chociaż niektórzy użytkownicy ALT uważają że "ten typ tak ma" i "nie ma się co przejmować tylko lać i jeździć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem jednym z tych szczęśliwców którzy dolewają sporo oleju do ALTa. Sprobuje zalac go tym 5w50 co piszecie i zobacze jaki efekt ale powiedzcie jaki filtr oleju najlepiej założyć i jaką płukankę do silnika byście polecali bo jezdze obecnie na 10w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze czekam do wymiany za jakies 4 tys wymienie a filtr bosh ja akurat mam i sprawdz sobie odme i ja możesz przeczyscic ja to zrobiłem wymieniłem jeszcze uszczelke pokrywy zaworow i pobor oleju trochę spadl ale zobaczę jak zmienie na 5w50 to się okaze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam płukanki co każdą wymianę oleju liqui Moly pro line po 40 na allegro zawsze zlatuje mega syf, kiedyś przymieżełem się do zdjęcia miski żeby tam pożądnie wymyć i przeczyścić smoka pompy olejowej ale podobno nie jest to takie proste bo trzeba silnik lekko unieść i dałem sobie spokój ale cały czas mi to chodzi po głowie i kiedyś się wezmę bo podobno sporo syfu się tam zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam płukanki co każdą wymianę oleju liqui Moly pro line po 40 na allegro zawsze zlatuje mega syf, kiedyś przymieżełem się do zdjęcia miski żeby tam pożądnie wymyć i przeczyścić smoka pompy olejowej ale podobno nie jest to takie proste bo trzeba silnik lekko unieść i dałem sobie spokój ale cały czas mi to chodzi po głowie i kiedyś się wezmę bo podobno sporo syfu się tam zbiera

Z tą miską to dokładnie jak piszesz, nie jest tak prosto bo pod nią w poprzek jest belka, ale myślę że dla chcącego..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię płukankę tym liqui moly co piszesz i zaleję tym olejem 5w50 tylko powiedzcie jaki filtr oleju jej założyć najlepiej?

Najlepiej byłoby Mann lub Knecht. Ja w ASO w Rzeszowie zapłaciłem 29zł (w marcu tego roku) z jakąś tam zniżką więc przypuszczam że normalnie nie będzie kosztował więcej jak 35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w tylko mann lub kneht a co do miski to nie chciał bym rozgrzebać roboty i utknąć gdzieś w połowie, więc jak ktoś ma doświadczenie w śćiąganiu misy w alcie to pls o wskazówki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze na dniach zmienić olej i teraz pytanie tylko na co.

Obecnie mam zalany od zachodnich sąsiadów ADDINOL 5W30.

Zastanawiam sie nad zmianą na MOTUL 5w40.

Co o nim myślicie czy może macie jakieś inne rady na temat doboru oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 5w-40 jeden z najlepszych jak nie najlepszy do alt-ka mam u siebie:decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...