Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Luz na pół osi prawej przy skrzyni biegów


Cugar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem jak w temacie. Od jakiegoś czasu podczas odpalania i gaszenia autka przy prawym kole pojawiał się dziwny stukot. Podczas jazdy stukot był słyszalny na wybojach i podczas hamowania. Podjechałem do mecha no i po diagnozie dolne wahacze do wymiany. Od razu wymieniłem komplet po lewej i prawej stronie. Przez tydzień był spokój i dzisiaj znowu nagle podczas odpalania stukot tylko że tym razem bardzo głośny, obijanie metalu o metal. Oglądnęliśmy z teściem spód i nic, zaczęliśmy więc wszystkim szarpać i jedyne co odkryliśmy to luz na półosi, i co dziwne luz w przód i w tył samochodu. Pytanie moje co się tam mogło poluzować i jeśli ktoś robił, to jakie koszty mnie znowu czekają, dodam że luzu na lewej półosi przy skrzyni brak. Brak jest również wycieków przy wejściu półosi.

Edit:

Koledzy poradźcie coś bo nie chcę się do tego od zera zabierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukot czy takie przeraźliwe zgrzytanie?? U mnie było to samo. Przy jeździe po wybojach oraz hamowaniu. Do wymiany masz pewnie sworznie wahaczy dolnych. Tymczasowo możesz zrobić im zaszczyk z oleju, to na chwilę pomoże.

Przecież pisał że wymienił komplet wahaczy :disgust:

jak kolega pisał sprawdź przegub wewn. a jak nie to , to następne w kolejce będą chyba igiełki zaraz za simeringiem .

ale żeby do nich si edobrać zapewne trzeba zrzucić dekiel .

Ale Igiełki wydaje mi się że powinny być chyba ok , inaczej by chyba simering rozgrzebało i zaczął by olej ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...