Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wyciek oleju przez bagnet


aro13

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz czy duzo masz oleju czy tylko zapocenie z oleju. Jezeli masz nie wielkie ilosci oleju to sprawdź czy nie masz peknietej rurki plastikowej od bagnetu oleju, u mnie było to pekniete cały bagnet miałem lekko zasmarkany olejem, po wymianie wszedzie jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka raczej nie sprawdzali cisnienie na tlokach i jest bdb!!! chyba musze rozbrac go z dolu :wallbash:[br]Dopisany: 02 Listopad 2009, 11:46_________________________________________________tez tak myslalem ze bagnet jest luzny ale go wybija z rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to musz mieć przedmuch ...

trzeba się z tym zgodzić

Nie wprowadzj ludzi w błąd

Przy lużnym bagnecie olej jest wyrzucany przez przeciwwagi korbowe

W moim przpadku wyleciało 0,5 litra,po założeniu gumowych oringów

bagnet ciasno wchodził w rurkę i po problemie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to musz mieć przedmuch ...

trzeba się z tym zgodzić

Nie wprowadzj ludzi w błąd

Przy lużnym bagnecie olej jest wyrzucany przez przeciwwagi korbowe

W moim przpadku wyleciało 0,5 litra,po założeniu gumowych oringów

bagnet ciasno wchodził w rurkę i po problemie.

Niech kolega jeszcze kleju użyje, albo założy trzy oringi żeby nie "wylatywało".

U mnie bagnet wchodzi luźno i nic nie wydmuc**je. A może ja nie mam przeciwwag??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bagnet wyskakuje z rurki to raczej będą przedmuchy ja miałem siebie ułamany kawałek tej plastikowej rurki i bagnet niczego się nie trzymał i go nie wydmuchiwało a już nie ma mowy o jakimś pluciu olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bagnet wyskakuje z rurki to raczej będą przedmuchy ja miałem siebie ułamany kawałek tej plastikowej rurki i bagnet niczego się nie trzymał i go nie wydmuchiwało a już nie ma mowy o jakimś pluciu olejem.

Przy prędkości ok.120 próbowałeś-mi wywaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napewno olej leci z gniazda bagnetu? :mysli:moze od peknietej odmy?-jest blizko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napewno olej leci z gniazda bagnetu? :mysli:moze od peknietej odmy?-jest blizko

Można sprawdzić...a sprawdzenie kompresji wszystkiego Ci nie powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prędkości ok.120 próbowałeś-mi wywaliło

No jeżeli u ciebie pluje że 0,5 litra straciłeś to chyba prędkość niema tu znaczenia przy każdej będzie pluć, u mnie ani grama oleju nie wyrzuciło a jeżdziłem tak po kupnie chyba z miesiąc zanim się zorientowałem że mam tą rurkę ułamaną, co do problemu to może odma jest zatkana i dlatego dmucha w bagnet :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy ale jednak okazalo sie ze to oring na pompie i cisnienie idzie do bloku wiec latanie bagnetu nic nie daje :hi: silnik juz mam na wiezchu i trwa naprawa i przygotowanie do sezonu. moze tez jakies malowanie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem wszystkie posty (Nie będę ich komentował).

Ciśnienie które powstaje na wskutek nieszczelności pierścieni w korpusie silnika i w misce olejowej to spaliny pomieszane z rozpylonym olejem. Są one odprowadzane przez odmę do układu dolotowego-ssącego. Jeżeli w skrzyni korbowej powstaje większe ciśnienie może to świadczyć o niedrożności odmy.

Jak masz silnik zdemontowany to tylko ułatwia sprawę.

Pompa olejowa nie wytwarza ciśnienia w skrzyni korbowej bo jeżeli nawet wyrzuci olej do skrzyni przez nieszczelność to najpierw go musi pobrać z dolnej części skrzyni korbowej -czyli z miski olejowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...