Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 Ubezpieczenie AC OC


Rekomendowane odpowiedzi

:blink:

Samochod ubezpieczony chyba nie na Ciebie? Chyba, ze ta Cigna jest tak smiesznie tania...

heheh pewnie, że nie na mnie :) na mnie było ubezpieczone moje poprzednie auto ( focus 1.8 - samo OC 1440pln :polew:

To audi jest na moją mamę zarejestrowane i z racji tego, że wszystkie auta w rodzinie i w firmie są na nią zarejestrowane a nic na szczęście się jeszcze nie stało to przyznane są maxymalne zniżki. OC mogło być tańsze o jakieś ok. 200zł tylko zostało rozszerzone na mnie ( nie wiem dokładnie o co w tym chodzi) Auto ubezpieczone w Szczecinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia co to jest to MTU to prosze link wyjaśniający :) :

http://www.mtu.pl/

Taka ciekawostka jest na tej stronce orientacyjny kalkulator składek można sobie policzyć orientacyjny koszt ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje A4 w PZU w Ślesinie z duuużymi zniżkami od ojca wyszło:

OC: 599 zł (rok temu było 493 :bicz2:)

AC:2302 zł

Chyba nie tak źle :a4fan:

i jest to w Poznaniu czy Ślesinie ?

Kiedy nauczycie się dawać podstawowe dane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja doloze swoje 3 grosze:)

Pelen pakiet w PZU (OC,AC,NW) kobieta wyliczyla mi na ok 2100 zl z max znizkami na OC i AC, jako ze liczylem na troche mniej grzecznie podziekowalem i wzialem w PZU pakiet MINI AC (tylko od kradziezy) za 379 zl. Co do OC to zalatwie to w przyszlym tygodniu i prawdopodobnie bedzie to HDI - 535 zl. Dla porownania w PZU zaplacilbym 606 zl, Allianz - 703 zl, Cigna - ok 580 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg znajomej agentki to opłaca ubezpieczyć w TUW (ponoć aż tak bardzo nie kantują po szkodzie), mają pakiety do 10 lat + ubezpieczenie prawne w DAS (chyba 242zł za rok). W razie problemów to oni się zajmują problemami z ubezpieczycielem. Tylko może być jeden problem - Twój wiek, nie wiem czy ubezpieczą a jeżeli tak to pewnie cos doliczą. Ale zawsze warto sprawdzić. Ja teraz mam u nich ubezpieczoną Carismę z 1996r (ubezpieczyli w pakiecie bo pomimo 11lat to kontynuacja) i wyszło przy zniżkach 50% OC i 40% AC coś koło 1200zł z obowiązkowym ubezpieczeniem NW i trzecim (ja wybrałem mieszkanie za chyba 150zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych, wczoraj byłem u pośrednika ubepieczeniowego i dowiedziałem sie, że PZU oferuje ubezpieczenie od kradzierzy bez zwyżki 100% za wiek. O co dokładnie w tym chodzi nie wiem, ale ubezpieczenie mojej audiczki wychodzi po ok 314zł na rok przy kwocie odszkodowania 15500zł.

W związku z tym mam pytanie czy jest to opłacalne?

Dziekuje za odpowiedzi.

Pozdro. Szuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tam jakiś udział własny? Pewnie z 10 do 20%.

Jest to opłacalne ubezpieczenie ale jak napisałem wcześniej zniżki nie przechodzą za następny rok

W poniedziałek byłem w agencji :wink4: ubezpieczeniowej i za wirtualne autko: A4 1.9TDI, 4 latek, za 70k zł (czarny scenariusz) przy moich zniżkach 60% OC i 50% AC wyszło:

PZU: bez udziału własnego 5600zł,z 10% udz. własnym 4390, z 15% 4080

Uniqa: 6433 (full wypas z ub. na całą Europę, z Assistansem nawet jak zabraknie paliwa)

Cigna: z udziałem 200zł w szkodzie (od każdej szkody odliczają 200zł, dla nich jest to plus bo nie będzie klient przychodził z np. rysą na lakierze po obcierce parkingowej) jest 90% składki za 4700zł a przy 500zł udziału zniżka wynosi 22%. Przy droższych autach jest to opłacalne.

TUW: 5260zł

Warta: 5650zł.

Większych problemów z wypłacaniem ponoć nie robią: Uniqa, Cigna i TUW. Wart, PZU i Allianz są strasznymi krętaczami. Ten ostatni po famie o swoich przekrętach aby sciągnąć ponownie klientów oferuje niskie składki

PS.Ostatnio gadałem ze znajomym gliniarzem i powiedział że 90% kradzieży jest ustawionych. Ale bardzo duży % z tego udaje im się wychwycić, a takiego naciągacza biorą do prokuratury i :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja doloze swoje 3 grosze:)

Pelen pakiet w PZU (OC,AC,NW) kobieta wyliczyla mi na ok 2100 zl z max znizkami na OC i AC, jako ze liczylem na troche mniej grzecznie podziekowalem i wzialem w PZU pakiet MINI AC (tylko od kradziezy) za 379 zl. Co do OC to zalatwie to w przyszlym tygodniu i prawdopodobnie bedzie to HDI - 535 zl. Dla porownania w PZU zaplacilbym 606 zl, Allianz - 703 zl, Cigna - ok 580 zl.

Mylisz pojęcia w PZU sa takie wersje: AC pelne ( wycena bądź warsztat ) można sobie dożucić jak ktoś lubi i jest świadomy co robi jakiś udział własny , jest wersja MINI która jest i od kradzieży i od szkód tzw stłuczek ale tylko wtedy kiedy jest szkoda całkowita i działa jedynie w Polsce lub jak kto woli w IV RP i jest jeszcze opcja od samej KRADZIEŻY która jest bardzo tania i z tego co się orientuje oferowana jedynie przez PZU. W żadnej innej firmie niema takiej opcji jak sama KRADZIEŻ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych problemów z wypłacaniem ponoć nie robią: Uniqa, Cigna i TUW. Wart, PZU i Allianz są strasznymi krętaczami. Ten ostatni po famie o swoich przekrętach aby sciągnąć ponownie klientów oferuje niskie składki

Sprawdziłeś to na własnej skórze , czy wyczytałeś to na jakimś forum gdzie piszą dzieci nesotrady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Unice wiem na pewno że jest ok, tylko są straszne kolejki przy zgłaszaniu bo kiedyś mieli siedzibę w centrum Warszawy (bodajże Al. Jerozolimskie). Co do Cigny i TUW to są słowa agenta który ubezpiecza w wielu firmach. Znam go od min 5 lat i raczej nie kłamie. Jeżeli by chciał naciagać ludzi na większą kasę to by oferował droższe ubezpieczenia (większa kwota, większy % do ręki). Po drugie małe ZU muszą być konkurencyjni wobec molochów typu PZU, Warta.

Co do krętactw w pzu to doświadczyłem na własnej skórze, o odszkodowanie za głupie lusterko walczyłem 2 miesiące. ZU chciał zapłacić niecałe 600zł gdzie koszt wymiany z OC sprawcy w ASO wynosił 1400-1700zł (ASO z listy autoryzowanych zakładów pzu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia co to jest to MTU to prosze link wyjaśniający :) :

http://www.mtu.pl/

Taka ciekawostka jest na tej stronce orientacyjny kalkulator składek można sobie policzyć orientacyjny koszt ubezpieczenia.

"Uwaga!

W zakresie AC nasze towarzystwo nie ubezpiecza pojazdów o wartości powyżej 100 000 pln oraz aut marki BMW, Mercedes, Audi, Jaguar wyprodukowanych po 2000 roku oraz samochodów amerykańskich. "

to taki drobny druk na dole strony jak juz policzylo skladki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia co to jest to MTU to prosze link wyjaśniający :) :

http://www.mtu.pl/

Taka ciekawostka jest na tej stronce orientacyjny kalkulator składek można sobie policzyć orientacyjny koszt ubezpieczenia.

"Uwaga!

W zakresie AC nasze towarzystwo nie ubezpiecza pojazdów o wartości powyżej 100 000 pln oraz aut marki BMW, Mercedes, Audi, Jaguar wyprodukowanych po 2000 roku oraz samochodów amerykańskich. "

to taki drobny druk na dole strony jak juz policzylo skladki

Rok temu nie chcieli mi ubezpieczyc (AC) rocznika '98, bo nie ma 10 lat, a i maksymalna suma byla chyba nizsza.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...