Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Światła dzienne - nie świecą z tyłu


sedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam bixenony i oczywiście światełka dzienne. W pozycji świateł wyłączonych działają oczywiście światełka dzienne. Problem polega w tym że podczas jazdy na dziennych nie świeci się nic w tylnych lampach Jak włącze postojowe lub ksenony to jest ok,wie ktos co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mNie akurat dziennych nie ma, ale z tego co sie orientuje, to po to się właśnie je montuje, aby niepotrzebnie nie swiecić tylnych, które w dzień są zbedne.

Ale mogę się mylić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy w PL chyba wymagają też tylnych , vagiem można to przekodować i będą sie palić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL dalej chyba wymagają też tylnych , vagiem można to przekodować i będą sie palić :)

Właśnie nie wiem. Było coś o tym ostatnio, że chyba juz nie trzeba, ale dzienne mają być podłączone w taki sposób, aby włączały się razem z silnikiem i nie mozna ich było wyłaczać, czy jakos tak :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy sie juz zmienily. Polecam ostatnie rozporzadzenie ministra Transportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz włączony tryb amerykański zamiast skandynawskiego. Sprawdź kodowanie Bordnetza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze w przepisach eu bylo ze swiatla do jazdy dziennej swieca tylko z przodu swiatlem bialym, a w rozporzadzeniu ministra transportu bylo ze musza dodatkowo byc swiatla czerwone z tylu. Od czerwca bodajze , tego roku zostal wykreslony wymog o tych swiatlach z tylu i dopasowanie tego przepisu do przepisu EU. To tak w skrocie. Gdzies o tym czytalem, to byl link do jakiejs oficjalnej strony, ale nie potrafie tego znalezc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gluchy jest tak jak pisałeś. Poza tym przepisy eu są nadrzędne nad naszym ministrem (wystarczy je znać a każdy aspirant na drodze może sobie tylko pogadać) i na teraz obowiązkowo muszą świecić się światła dzienne koloru białego. Mogą być tzw skandynawskie, bez tylnich i podświetlenia rejestracji (co było u nas bezsensowne/bezzasadne w trakcie dnia ale i obowiązkowe).

Ja, dzięki uprzejmości kolegi siemana, mam włączone tylnie z pobudek czysto praktycznych.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak koledzy napisali nie trzeba miec juz tyłu właczonego a od 2010 roku auta ktore beda wychodziły ze swiatlami dziennymi obowiazkowo maja miec yulko przod . u nas w audi mozna to zmieniac dowoli ja mam zprogramowane przod i tył ale zastanawiam sie zeby zmienic na sam przód . tutaj masz opis jak obowiazywało kiedys i jak to zrobic

Jeżeli chodzi o kodowanie świateł dziennych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, powinny być ustawione tak aby w pozycji "0" wyłącznika świateł zapalały się światła dzienne z przodu oraz pozycyjne z tyłu. Aby dokonać takiej modyfikacji należy przekodować sterownik świateł.

Łączymy się ze sterownikiem 09 następnie kodowanie(07)

zmieniamy :10021 na 10042 i zatwierdzamy

Powyższa informacja dotyczy modelu B7 AVANT Kombi

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...