Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kopci na czarno a moc jest i idzie jak burza.


zibolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

problem z moja a4 mam najstepujący.

Autko zaczęło mi masakrycznie kopcić na czarno, do tego stopnia że ci jadący za mną chyba sie truja w kabinach - czarna chmura.

Auto ma moc super, pod Vaga bylo podpiete i zero bledów (dawka w okolicach czwórki ).

Żadnych dziurawych węży nie znalazłem...

Macie jakis pomysł ??

PS

Od jakichś 2 miesięcy leje tylko vpower, ktos mi powiedzial ze ta lepsza benzyna powoduje ze teraz cały układ się przeczyszcza ( katalizator) i sie poprostu musi swoje wykopcic...

Pomocy... juz mi dowód chcieli zabrac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kopci znaczy się mało powietrza. Suszarka chyba słabo daje. I pewnie wzrost spalania wystąpił :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest seryjne, suszarka chodzi bo sprawdzałemsam sztange i normlanie funkcjonuje a mechanik tez sprawdzal. Jakis czas temu wymienialem czujnik N75. Wtryski tez były sprawdzane i powiedziano mi że jak na 220 000 przebiegu to sa igiełki.

Tak się zastanawiam jeszcze nad tymi węzami... moze jest jednak gdzies jakas dziura... jakie węże powinienem sprawdzic ?

Może juz jestem przeczulony i wszystko mi sie rzuca w uszy ale jak dodaje gazu to słychac tak jakby odkurzacz... ale moze tak juz było wczesniej i nie zwróciłem uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten odkurzacz to możesz sobie zrobić samemu jak zdejmiesz obudowę filtra powietrza dlatego się tym kierowałem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez długo szukałem dziury i była pod opaską przy kolektorze praktycznie niewidoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na chwile obecną mozliwości zrobienia logów...

Powiedzcie mi Panowie które węże sprawdzić :)

czy te które są na zdjeciu ? i taki jeden szeroki czarny którty znjaduje sie bardziej w strone kabiny z dwoma cybandami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj cały dolot. Od turbiny, przy IC i od IC do kolektora. Gdzieś musi być ta dziura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz DOKLADNIE- łacznik pomiedzy rurą plastikową a kolektorem ssacym oraz waz ktory pokazales na zdjeciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądnij i przedmuchaj dokładnie wszystkie te węże w koło... a egr Ci nie puszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guma łącząca kolektor z platikową rurą idąca do IC była od spodu z wielka dziurą... przez to cały kolektor był z oleju/czy też ropy...z czegoś czarnego. Gume wymieniłem na super mocną wznacnianą płótnem ( znalazłem na garażu ) ściagnąłem cybantami i wszystko smiga. Już nie kopci :)

PS Ta guma w nerwisie NOMA w katowicach - 99zł :)

Dziękuję wszystkim za pomoc !!! Serdecznie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze myślałem :wink4:

inna sprawa że jak miałeś tam tyle oleju że Ci kolektor na czarno zafarbował to coś jest nie tak :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...