Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Czy to świece żarowe?


szafir85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dwóch dni autko rano gorzej mi odpala tzn. musze krecic ok 4 sekund, przedtem tego nie było, wiem że swiece działają dopiero powyżej 5 stopni, ale gdy jest powyzej tej temperatury czy swiece nie dogrzewają lekko w jakiś sposób??

Jeśli to nie świece to co może być przyczyną???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ropy to niemożliwe bo to jeszcze cały czas to samo tankowanie a przedtem było dobrze, na zagrzanym silniku wystarczy ze dotkne kluczyka i chodzi, filrt paliwa i reszta filtrów była bymieniana 2 tyg temu jak sprowadzilem autko,

A co do tego AQ to słyszałem (niewiem czy prawda) ze diesel potrzebuje dobrego, a ten mój juz raczej jest na wykończeniu planowalem jego wymiane przed zimą.

Jeszcze raz poruszam kwestie tych świec żarowych czy to może być ich wina, jutro podjade do mechaniora niech je sprawdzi na wszelki wypadek, co myślicie??

Pozdro[br]Dopisany: 16 Maj 2007, 21:57 _________________________________________________Aha i zapomnialem dodać ze problem ten pojawił się po tym jak dzień wcześniej miałem włączoną muzyczke na postoju i wzmak oczywiście też włączony czyli AQ dostal w dupe mimo tego ze i tak za dobry już nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jeśli by się skonczył to napewno niemiałby siły zakręcić około 4sek :afro:. A jak odpali to dymi ?jeśli tak to na jaki kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

AQ nie ma tutaj raczej nic do rzeczy, gdyby to była jego wina to byś nie dał rady tyle kręcić.

Biały dym świadczy o niespalonym paliwie - a więc: sprawdź świece (kawałek kabelka i parę minutek roboty i będziesz miał pewność), jeśli świece w porządku to podepnij VAGa i sprawdź jaką dawkę paliwa dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece w dzisiejszych temperaturach zapadły w sen letni wiec daj im spokoj .... :evil:

co do AQ to jak najbardziej moze byc przyczyna ciezkiego odpalania ... ale najprawdopodobniej masz problemy z:

-kat wtrysku (biały dymek po utrudnionym odpaleniu) - podepnij Vag'a i sprawdz blok 000 (basic settings) .

-druga opcja to zapowietrzony uklad paliwowy/zle zamontowany filtr paliwa .

P.S kiedy wymieniany byl rozrząd ?

P.S a najlepiej to podepnij VAga i zobacz co w TDI-lku piszczy .... :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

Oj spanky wcale jeszcze nie zapadły tak bardzo, nad ranem jeszcze chłodno jest, temp. niewiele powyżej zera w nocy to się jeszcze mogą podgrzewać :wink: Aczkolwiek u mnie nawet przy dużych mrozach nie grzały świece a auto odpalało bez żadnego dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może klin zrobił pa pa ,ale najpierw napisał być o jaki i silnik dokładnie ci chodzi bo szukam i szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiałbym tak jak spajki, kąt wtrysku lub filtr paliwa

spanky ... :grin:

A może klin zrobił pa pa ,ale najpierw napisał być o jaki i silnik dokładnie ci chodzi bo szukam i szukam

dlatego tez zadałem pytanko o rozrzad ... widac ze autko swiezo sprowadzone :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klin?? po sprowadzeniu wszystkie filtry byly wymieniane, rozrząd, oraz olej. Ale zauważyłem ze jak wczoraj oszczedzalem AQ (jazda bez wlaczonego suba) to dzis już lepiej zapalil i bez dymku, wiec moze on ma jakiś wpływ na to?? Świece dzis sprawdzilem wszystkie są ok.

Co do silnika to dokłądnie nie jestem w stanie okreslic tylko rok 95 1,9 TDI 90 koników, ale oznaczenia jego nieznam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...