Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Dziwny dźwięk - metaliczne ocieranie


a_u_d_i_a_4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim A4. Po zjechaniu z autostrady i jeździe na obr. 3000-3200 w głównej mierze, zacząłem słyszeć dziwny dźwięk - metaliczne ocieranie. Pojawia się ono powyżej 1500-1600 obr/min. i zwiększa swą intensywność wraz ze wzrostem obrotów. Bez dodawania gazu dźwięk nie występuje. Próbowałem go zlokalizować, jednakże nie mogę wskazać konkretnego miejsca. Słychać go przede wszystkim z przodu samochodu. Zostały sprawdzone alternator i turbina. Jednak problem tkwi w czymś innym. Ponadto dźwięk jest słyszalny po rozgrzaniu się silnika. Czy ktoś miał może z czymś takim do czynienia??? Proszę pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napęd pompy oleju. Wpisz w szukajkę słowa:

"wałki wyrównoważające" oraz "pompa oleju BLB".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest sporo tematów związanych z tym silnikiem i tymi objawami. Przede wszystkim musisz sprawdzić jak kolega wyżej napisał pompę oleju - bo ta niestety jest feralna w tych jednostkach. Ale oczywiście nie pomożemy Ci na odległość zdiagnozować silnika czy jego części - możemy Cię tylko naprowadzić. Użyj szukajki i na pewno coś znajdziesz. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. U mnie metaliczne głośne szuranie występowało podczas rozruchu gorącego silnika. Trzeba na podnośniku zdjąć osłony, jeśli hałas jest z przodu miski olejowej to łańcuszkowy napęd wałków wyrównoważających (uszkodzony napinacz - slizganie łańcucha na małej zębatce) natomiast z tyłu miski - uszkodzone koło dwumasowe i to było w moim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...