Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w rzutowaniu figur


efcio

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli mówisz, że to podstawowy poziom to ja bym na rzutach dodał wymiar tej ściętej krawędzi... albo chociaż kąt, bo jeśli wg. założeń maszynowego to jest ok ...

w przedstawianiu bryly w 3 rzutach nie podajesz wymiarow... musza zgadzac sie proporcje (co zaznaczylem liniami cienkimi)

na rysunku 2. brakuje wymiaru "f"

1c2X_A.jpg

ale zalatwilem to w ten sposob:

grubosc podstawy w rzucie z prespektywy niech przyjmie taki jak roznica wymiarow b-a

:wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło o d-c

jesli podasz wymiar d i c to wartosc kąta wyjdzie Ci sama :) bez sensu dodatkowo podawac kąt bo to tylko zaciemnia rysunek... mozna tez bylo podac wymiar d i wartosc kąta ale wtedy zbedny bylby wymiar c

to zalezy ktory wymiar jest wazniejszy... czy dlugosci bokow czy kat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło o d-c

jesli podasz wymiar d i c to wartosc kąta wyjdzie Ci sama :) bez sensu dodatkowo podawac kąt bo to tylko zaciemnia rysunek... mozna tez bylo podac wymiar d i wartosc kąta ale wtedy zbedny bylby wymiar c

to zalezy ktory wymiar jest wazniejszy... czy dlugosci bokow czy kat...

dlatego pisałem wg czego robisz ten rysunek czy dodać ten wymiar czy nie :)

jest git zobaczymy co powie prowadzący :naughty:

krolu Jestem juz na elektrotechnice i mam na nieszczęscie tą kreskę :disgust:

kreskę = geometrie wykreślną (tak u nas się na to mówi)? czy zwykły rysunek techniczny ??

rysunek jest prosty i pracochłonny a kreski czyt. geometria wykreślna jest masakryczne trudna... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem jak na to sie mówi :polew: u nas od samego początku kazdy mówił kreska :wink4: a na planie zajęć to mam "Geometria i grafika inżynierska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem jak na to sie mówi :polew: u nas od samego początku kazdy mówił kreska :wink4: a na planie zajęć to mam "Geometria i grafika inżynierska"

no to geometria wykreślna... sieka na maxa :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem jak na to sie mówi :polew: u nas od samego początku kazdy mówił kreska :wink4: a na planie zajęć to mam "Geometria i grafika inżynierska"

no to geometria wykreślna... sieka na maxa :D

Powodzenia

hehe to ze mnie teraz mocno pocieszył :> :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem jak na to sie mówi :polew: u nas od samego początku kazdy mówił kreska :wink4: a na planie zajęć to mam "Geometria i grafika inżynierska"

no to geometria wykreślna... sieka na maxa :D

Powodzenia

hehe to ze mnie teraz mocno pocieszył :> :kox:

nikt nie mówił, że będzie lekko... ale po czasie miło wspominam ten przedmiot i nie wiadomo jak to u Ciebie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba mi pomóc dorysować rzut w brakujacym polu ( juz troche chyba cos tam wymodzilem ) i Pany powiedzcie mi jak to bedzie wygladac bo trza mnie to narysować w dimetrii i izometrii bo po dzisiejszym dniu jakoś mi ciężko opanowac ten temat :disgust:

skanuj0001a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_82Tr.jpg

[br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 21:58_________________________________________________o dimetrii i izometrii nie mam zielonego pojecia...sorki :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_82Tr.jpg

[br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 21:58_________________________________________________o dimetrii i izometrii nie mam zielonego pojecia...sorki :embarrassed:

:good: :good:

dimetria i izometria to są perspektywy, gdzie różni sie wartośc kątów w jednym są wszystkie 120 stopni w drugim jest mniej równy podział...

doczytam i ci napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w wykreslnej uzywalem takiego ukladu wspolrzednych

1h67rA.jpg

tak i tu jest 90* i chyba 2x 135*

a w tej drugiej jest ten układ równy po 120*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze rozkminiłem obrazek :lol1: a teraz jak to strzelić w izometrii albo dimetrii :mysli: o tych wspólżednych to tam się wie ale czasem mam problemy z przeniesieniem tego na kartkę :przebiegly: wydaje mi sie że chyba cos takiego wyjdzie

beztytuufvo.th.jpg

oczywiście na kartce to wymiarowo bedzie ale w paincie to tak na szybko mały podgląd zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche koslawe ale chyba moze byc :decayed:[br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 22:28_________________________________________________

czasem mam problemy z przeniesieniem tego na kartkę

cyrklem kolego... cyrklem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panow ponownie :decayed: tym razem potrzebuje pomocy w zrobieniu przekroju :) mam nadzieje ze moge liczyc na Was tak jak poprzednio :hi: ps. poprzednia pomoc zaowocowala 5 za te rzuty :naughty: :naughty: bfac8122d8e983a1m.jpg niestety na pytania moge odpowiedziec dopiero po 22, poniewaz teraz ide do pracy... pozdrowionka :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...