Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Padł silnik wymiana na nowy


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc padl mi silnik, mam nierowne ciśnienie na cylindrach na 1 mam 6 na 2 mam 4.5 na 3 mam 4 a na 4 mam 8 Amp.

Nie wiem co sie stalo ale mechanik powiedzial ze najprawdopodobniej silnik nadaje sie na szmelc, sprzedawac mi sie nie oplaci auto mam od stycznia tego roku duzo nie jezdzilem mam w nim silnik 2.0 ALT pali mi na mieście nawet 16 l a na trasie 13. Na Niskich obrotach siatkuje silnikiem i telepie cala budą, a znow jak przygazuje to bardzo wolno obroty spadają.

Zastanawiam sie co zrobić chciałbym wsadzić nowy silnik ale jakiś turbinowy, odpada sprzedaz auta i zakup nowego bo teraz samochód jest bardzo cieżko sprzedać, co polecacie, jakie koszty byly by przy silniku 2.0 a jakie przy Turbinowym. Proszę poleccie mi coś bo ja już jestem załamany :( Szkoda auta, moze znajdziecie jakies linki, rozne przydatne materialy ktore mógłbym sobie poczytać, pomozcie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wsadzenie 1.8T byloby dobra opcja... silnik nie bedzie drogi, serwis tez jest tani. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj usługa załozenia wszystkiego to sie nie liczy bo kuzyn ma zaklad mechaniczny i dobrych mechaników ;)

Tylko właśnie powiedz mi kolego ile by kosztował ten silniczek z osprzętowaniem ewentualnie moze jakis link byś zarzucił jak masz ;)))

No bo Angliki to trzymają sie w cenie 15, 16 K to za duzo trochu :(

A i jaką bede miał pewność ze trafie na dobry silnik zeby nie bylo ze po zakupie sie okaze ze tez cos bedzie nie tak i pies pogrzebany :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.co.uk/AUDI-A6-PASSAT-1-8-TURBO-1-8T-ENGINE-AWT-MOTOR-MOTEUR_W0QQitemZ180431276161QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2a028ac881 jeden silniczek

:wink4:[br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 23:51_________________________________________________http://cgi.ebay.co.uk/AUDI-A4-AWT-1-8T-2002-06-AWT-ENGINE-SUPPLY-FITTING_W0QQitemZ130342512317QQcmdZViewItemQQptZUK_localservices_car_vehicle_GL?hash=item1e5904e6bd

nastepny-cena,jak widzisz okolo 1500funtow-nie wiem,czy od B5 moglbys wcisnac do B6 budy,bo sa o wiele tansze-okolo 500-600 funtow :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick, wydaje mi sie, ze w PL mozna kupic taniej 1.8T :)

no tak,bo do ceny,jeszcze pewnie transport by doszedł... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pier... na co wy sie porywacie ludzie :shocked:

To juz nie lepiej kupic inną gablote? Zamiast pakować sie w problemy z szukaniem silnika, kupowaniem, potem szukaniem dobrego fachowca ktory sie podejmie wymiany - a po wszystkim jezdzic z dusza na ramieniu ze cos padnie w trasie :wallbash:.

W zyciu bym na takie cos nie poszedl - ale to tylko moja prywatna opinia :hi: prosze sie nią nie sugerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remont tego silnika bo w zyciu niesprzedasz auta w przyzwoitej cenie, kazdy swap wiaze sie z problemami, jak cie na nie stac to ryzykuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok zobacze jeszcze co sie dazrobic, a jeszcze jedno pytanko kabel VAG gdy kupie naallegro znalazlem taki za 40 czy 70 zl odczytam nim kod bledu z silnika ??

narazie zalalem ten silnik nafta bo moze byctak ze pierscienie zapieklo kazdy mechanik mowi co innego a za kazde podpiecie pod vag kasuja mi 100 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzecz to zmien mechanika... jak mozna powiedziec komus ze silnik nadaje sie na smietnik bo za malo barow na cylindrach albo ze stuka na zimnym :blink:

Ludzie po zerwanych paskach rozrzadu remontuja se silniki i jezdzą dalej - przekladka to ostatecznosc bo koszta to pewnie 1/3 wartosci samochodu wiec gdzie tu jest sens?

Załatw ten interfejs, przeskanuj, zrób jakies logi, wklej na forum... moze cos doradzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś kabelek to ściągnij jeszcze Vaga i powinno pójść a co do silnika to popatrz za jakimś anglikiem i z niego silnik dorwij powinno być deko taniej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no to zrobie jak kolega gregorypeck mowi kupie kabelek i zobaczymy co sie da zrobic ;)

juz zamawiam a stuka to nawet na rozgrzanym a ze stuka to kolego malo powiedziane ;)

ok wroce do tematu jak bede mial kabelek ;) [br]Dopisany: 18 Listopad 2009, 00:19_________________________________________________heh no ten kabel z allegro za 40 zł to podobno logów nie robi, musze coś innego chyba wypatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko jeszcze odnośnie tego VAGa to trzeba mieć laptopa bo przez zwykłego PC sie nieda nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 18 Listopad 2009, 00:19_________________________________________________heh no ten kabel z allegro za 40 zł to podobno logów nie robi, musze coś innego chyba wypatrzeć

Nie słyszałem o kablu, który robiłby logi. Od tego jest odpowiednie oprogramowanie...

A ja mam takie pytanko jeszcze odnośnie tego VAGa to trzeba mieć laptopa bo przez zwykłego PC sie nieda nie?

Nie trzeba koniecznie mieć laptopa. Jeśli masz ochotę to zawsze możesz przytargać do auta peceta z monitorem i myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko jeszcze odnośnie tego VAGa to trzeba mieć laptopa bo przez zwykłego PC sie nieda nie?

czemu nie... parę przedłużaczy USB albo komp w garażu i powinno być ok

no ale nie zaśmiecajmy koledze...[br]Dopisany: 18 Listopad 2009, 22:11_________________________________________________

[br]Dopisany: 18 Listopad 2009, 00:19_________________________________________________heh no ten kabel z allegro za 40 zł to podobno logów nie robi, musze coś innego chyba wypatrzeć

Nie słyszałem o kablu, który robiłby logi. Od tego jest odpowiednie oprogramowanie...

pewnie chodziło o to że nie współpracuje z żadnym VAG-COM'em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...