Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Padł silnik wymiana na nowy


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nowy silnik to najlepsze rozwiązanie ,kupujesz ,wkładasz i auto do żyda no chyba ze masz motor z pewnego źródła ( udokumentowany przebieg ) to śmigasz dalej .

k**wa mac, jak ja nie trawie takich typow z takim mysleniem, zrobic byle jak i opierdolic do zyda :wallbash: :wallbash:

gratuluje uczciwego podejscia :notworthy::good::kwasny:

a pozniej ktos nieswiadomy kupi taki bubel i znowu posty na forum i problemy.

nie kazdy jest specem w technicznych sprawach,a zrobienie fury byleby jezdzila i dalsza odsprzedaz to chamstwo!

radek4359- najlepiej na spokojnie dowiedz sie co Ci padlo, jaki bylby koszt ewentualnej naprawy,a najwyzej potem rob swapa, powodzenia! :pociesz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten silnik odpada ??[br]Dopisany: 22 Luty 2010, 20:47_________________________________________________juz sie dowiedzialem i mi powiedzieli kapitalny remont 4000 dzisiaj ;/ to ja mam gdzies takie cos a za ten silnik gosc chce 2.200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przerzucenie silnika też kilka stów wezmą...i nie wiesz co będziesz miał.Po remoncie przynajmniej będzesz miał gwarancję na wykonaną usługę.Ja bym remontował..Tysiąc zł nie majątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym sie w Qrw..... :wallbash::)

kup goły silnik bez osprzętu ( bo masz swój sprawny) , jeden dzionek i po temacie. :gwizdanie:

remont tego silnika bo w zyciu niesprzedasz auta w przyzwoitej cenie, kazdy swap wiaze sie z problemami, jak cie na nie stac to ryzykuj

mysle ze to najlepsze wyjscie dla ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowy silnik to najlepsze rozwiązanie ,kupujesz ,wkładasz i auto do żyda no chyba ze masz motor z pewnego źródła ( udokumentowany przebieg ) to śmigasz dalej .

ku***a mac, jak ja nie trawie takich typow z takim mysleniem, zrobic byle jak i opierdolic do zyda :wallbash: :wallbash:

gratuluje uczciwego podejscia :notworthy::good::kwasny:

a pozniej ktos nieswiadomy kupi taki bubel i znowu posty na forum i problemy.

nie kazdy jest specem w technicznych sprawach,a zrobienie fury byleby jezdzila i dalsza odsprzedaz to chamstwo!

radek4359- najlepiej na spokojnie dowiedz sie co Ci padlo, jaki bylby koszt ewentualnej naprawy,a najwyzej potem rob swapa, powodzenia! :pociesz:

Tak ,niech kolega się pokieruje twoja ideą ,na pewno mu to wyjdzie na dobre :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Równie dobrze może wsadzić używany motor i pojeździć lecz dla zdrowia psychicznego lepiej sprzedać takie auto bo nóż widelec coś innego się posypie i kolega się załamię.

Czy wy nie widzicie ze kolega nie ma zaufanego mechanika który mu to naprawi ,zrobić kapitalny remonto to żadna "sztuka" !!! a kupić drugi syfiasty motor jest jeszcze mniejsza sztuka .

Zawsze możesz sprzedać auto z uszkodzonym silnikiem !!! weźmiesz z 5K mniej i masz spokój .

Wszystko zależy od tego czy masz zaufanego mechanika ,bo jak nie to sporo ryzykujesz ,pójdzie coś nie tak i znowu plecy ,mechanicy i tak się nie przyznają do błędu jak coś spieprz.....ą

Nie rób żadnego swapa bo na tym trzeba się znać .

amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze z wlasnego doswiadczenia powiem jak warto zrobic, kupilem moja a4 aeb od kumpla, ktory rozwalil w niej silnik i tez mial rozkmine, remontowac, czy kupic inny(uzywke) zdecydowal sie na kapitalny remont wykonany w autoryzowanym serwisie( co prawda nie audi,a renault, ale przynajmniej nie pan "henio z garazu"), wszystko podparte fakturkami, fakt faktem, remont wyszedl ponad 4tysie pln, ale teraz silnik legitymuje sie moca z hamowni 164km zamiast seryjnych 150, przebieg aktuany 278000km, od remontu przejechane 25 tysiecy km.

pokmin, poglowkuj, poszukaj i dzialaj, ale uwazaj zeby sie nei okazalo ze kupisz silnik za 2200pln a za jakis czas tez go bedziesz musial robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowy silnik to najlepsze rozwiązanie ,kupujesz ,wkładasz i auto do żyda no chyba ze masz motor z pewnego źródła ( udokumentowany przebieg ) to śmigasz dalej .

ku***a mac, jak ja nie trawie takich typow z takim mysleniem, zrobic byle jak i opierdolic do zyda :wallbash: :wallbash:

gratuluje uczciwego podejscia :notworthy::good::kwasny:

a pozniej ktos nieswiadomy kupi taki bubel i znowu posty na forum i problemy.

nie kazdy jest specem w technicznych sprawach,a zrobienie fury byleby jezdzila i dalsza odsprzedaz to chamstwo!

radek4359- najlepiej na spokojnie dowiedz sie co Ci padlo, jaki bylby koszt ewentualnej naprawy,a najwyzej potem rob swapa, powodzenia! :pociesz:

Tak ,niech kolega się pokieruje twoja ideą ,na pewno mu to wyjdzie na dobre :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Równie dobrze może wsadzić używany motor i pojeździć lecz dla zdrowia psychicznego lepiej sprzedać takie auto bo nóż widelec coś innego się posypie i kolega się załamię.

Czy wy nie widzicie ze kolega nie ma zaufanego mechanika który mu to naprawi ,zrobić kapitalny remonto to żadna "sztuka" !!! a kupić drugi syfiasty motor jest jeszcze mniejsza sztuka .

Zawsze możesz sprzedać auto z uszkodzonym silnikiem !!! weźmiesz z 5K mniej i masz spokój .

Wszystko zależy od tego czy masz zaufanego mechanika ,bo jak nie to sporo ryzykujesz ,pójdzie coś nie tak i znowu plecy ,mechanicy i tak się nie przyznają do błędu jak coś spieprz.....ą

Nie rób żadnego swapa bo na tym trzeba się znać .

amen.

gratuluje myslenia :polew: :polew: :polew: myslac jak ty to i kolejne auto moze kupic z padnietym silnikiem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wladca_pierscieni

Wiesz,każdy ma swoje doświadczenia tego nie możesz negować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam zadnego zaufanego mechanika, w sumie to chyba jednak oddam go do remontu, zobaczymy co z tego wyjdzie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kiedyś znalazłem za 3500, na allegro chyba. Ale jak sprawdzić taki silnik przed zakupem? Już lepiej zrobić stary, a się da - szlifuje się cylindry, daje nowe większe pierścienie i po sprawie - (oczywiście ekspertem nie jestem ale tyle to wiem bo mi też to groziło ale skończyło się tylko na wymianie pierścieni na szczęście).

za

Pozdrawiam

Jedna z większych bzdur, jakie nadal powiela masa pseudo-fachowców.

Na chwilę obecną trudno mi powiedzieć, ja zapłaciłem około 5000. Ale był w tym rozrząd, uszczelniacze i jakieś inne prace. W sumie to pewnie około 3000-3500 PLN.

Interes życia... :shocked:

radek, co wiesz o przeszłości auta, długo je masz? W silniku już ktoś grzebał?

Naprawa może być mało opłacalna (patrz wyżej), szukaj na szrotowiskach z anglikami tak, aby silnik dało się uruchomić przed zakupem, a najlepiej pojeździć.

No cóż, pseudo fachowcowi auto działa od roku, olej w normie ( syntetyk !! ) a tulejowanie to normalny generalny remont silnika. O kosztach remontu w B6 kolega nie ma pojęcia, no chyba że lubi części 4max (nie będę wnikał) i prace szopowe bez gwarancji. Szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam alt z przegrzanym silnikiem brał olej moja rada jezeli to tylko uszczelniacze a najprawdopodobniej nie tylko tez pierscienie nie radze robic tego tylko kupic inny silnik ja robiłem dwa razy pierscienie długa historia zostawiam kom 606558676 nie pomogło było jak przed remontem teraz po 2 zrobieniu po 300 km jest tak samo 1 l na 400 km spalania castrol edge 0 w 30

Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 22:30

--------------------------------------------------------------------------------

dodam ze koszt to 3,5 ty bez tłoków i szlifu bloku jak by to doszło to dramat a dobry silnik z 2 mies gwarancja dostaniemy za 2,5 tys a na dodatek remont to juz nie to samo jak było[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 22:37_________________________________________________tylko wymiana na inny silnik nie kombinuj[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 22:37_________________________________________________Tak kolego wymieniłem silnik i smiga lepiej niz tamten jestem w szoku 220 idzie lekko a ne chce go recic wiecej narazie bo stary rozrzad został jak cos to mam czesci do niego.[br]Dopisany: 21 Sierpień 2011, 09:21_________________________________________________Hej kolego miałem ten sam problem kupiłem silnik przełozyłem i po problemie zadne go remontu zapamietaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...