Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Info RDS z RADIA + FIS


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego tak się stało że wyłączenie i włączenie fisa pomogło ale miganie u mnie też jest. Jestem umówiony z chłopakami z Wrocławia że jak będę to mi to zrobią wiec to wina zdaje się adaptera. Gratulacje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się wyłacza na chwile ale żadko i na kilka, kilkanaście sekund jeszcze nie zaglądałem do tego ale myślałem ze może grzieś wtyczka nie łaczy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wszytsko wiadomo adaptery sa do d*py !!!!!!!!!!!!!!!

Zazadam zwrotu sprzedam w piz*u to radio kupie sobie rns albo navigation plus bo za duzo zachodu i jeszcze mruga depilstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem dodać ze niemam adaptera - Symphony bezpośrednio do zegarów może u mnie to faktycznie gdzieś nie łączy i tylko zbieg okolicznośći

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzis rano pdpalam furke i d*pa znow niedziala nieuruchamia sie ;/ widac ewidetnie ze to wina adpatera jak mu sie zroibi cieplej to sie uruchamia a jak zimno to uruchamia sie ale miga ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat.

Mam licznik z pełnym FISem i radio Concert II CD Grudinga. Podświetlenie w radiu uzyskałem dzięki emulatorowi sygnału CAN.

Do których pinów w radiu muszę się wpiąć ? Przeciągnąłem już kable z licznika ale w radiu nie mam pinów oznaczonych Clock, Data i ENA. Poniżej wrzucam schemat mojego Concerta:

http://img706.imageshack.us/img706/4655/nowyobrazy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo concert niema tych pinów ma CAN-H i CAN-L i te dwa sygnały chyba powinny isc na can adapter który przekształci je w cygnały Clock, Data i ENA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć chyba taki adapter może twój nie obsługije FIS-u

http://allegro.pl/item918731713_adapter_can_bus_audi_z_fis_do_radia_concert_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mógłbym kupić samej tej wiązki ? Widzę że gniazdo w tej puszcze jest identyczne. Kwestia tylko czy przerabiają coś wewnątrz. :mysli:

Jeśli moga to zrobić tylko na miejscu musiałbym wysłać im ten emulator pocztą bo do Lublina po drodze nie mam :tongue4:

Dzieki Ci f16mysliwiec za pomoc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 99 wychodziły jeszcze wersje przed liftem z analogowym zegarem także pytam..... :cool1:

A wracając do tematu skoro masz licznik z cyfrowym zegarem to on ma już obsługę CAN.... i twoje radio również tak więc wystarczy podpiąć obydwa urządzenia szyną CAN czyli:

Przy liczniku:

32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

A w radiu chyba nie problem znaleźć odpowiednie piny CAN L i CAN H :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade.. FIS PLUS SYMPHONY

Podłączyłem fis (cyfrowy zegarek VDO)wszystko pięknie gra ale bez RDS u kodowanie licznika mam 00040 (próbowałem też 00140) radio symphony, kodowanie 205, we wtyczce są zarówno kable ENA, DATA i CLOCK jak i CANh i CANl. Najpierw podłączyłem 3 kablami myślałem że coś się zaświeci jednak nic, potem jeden kolega z forum polecił podłączyć przewodami CANL i CANH, podłączyłem i również nic w liczniku ciągle błąd brak komunikacji z radiem, w bloku 06 w radiu gdzie jest status drugiego wyświetlacz zamiast ok napisane jest NOT OK. Myśle że już wszystkie kombinację wybróbowałem i dalej nic. Zauważyłem że kabeliki can w radiu te 2 są razem skręcone.... Może znajdzie się jakaś mądra głowa i coś podpowie fis elegancko świeci nawet jednego Bad piksela tyle kasy zainwestowałem a rds u nie ma.... :angry:

Pozdrawiam[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 14:39_________________________________________________Informacja dla wszystkich, którzy będą zmieniać 1/2 fis na fis po II lifcie i będą chcieli podpiąć radio symphony do licznika.

Radio symphony 1 w tym roczniku podpięte jest do liniczka przewodami ENA DATA i CLOCK, sprzeczne jest stwierdzenie że radio te komunikuje się po can z licznikiem, owszem jest ono wyposażone w złącze can l i can h, natomiasat niepowodzeniem kończyły się próby podłączenia radia po wyżej wymienionych 2 kabelka. Po prawidłowym podbięciu kabli (ENA DATA CLOCK) należy zmienić kodowanie w liczniku na kanale 62 najlepiej zacząć od wartośći jeden i testować po kolei, osobiście się przekonałem, że zdaje to rezultat, gdy na liczniku zacznie się wyświetlać rds, należy sprawdzić czy w liczniku nie ma żadnych błędów typu brak komunikacji z telematic lub nawigacją jeśli jest błąd dodajemy jeden na kanale 62 testujemy i znowu sprawdzymy czy nie ma błędów, u mnie jest obecnie wartość 6 rds świeci i nie ma żadnych błędów. Dodam jeszcze, że znalazłem gdzieś na niemieckim forum instrukcję zmiany symphony 1 z audi b6 na navi i tam również radio to chodzi na ena data i clock. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...