Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Info RDS z RADIA + FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po wyreżaniu pełnego komputera pokładowego :cool1: brakowało mi tylko informacji z Radia wyświetlanego w górnej części FIS'a. :no: Wymieniłem radio na Symphony II + can adapter wiec nadarzyła się okazja do tego moda. :naughty:

Licznik przedliftowy (brak numeracji manualnego zegarka)
Radio Symphony II + CAN adapter z funkcją FIS (200zł)

Potrzebne nam będą 3 kabelki (50 cm powinno wystarczyć). Od strony licznika wpinamy się w czerwoną kostkę od FIS (20pin). Poniżej rozpiska w które piny się wpiąć.
connector, 20-pin
1 -Consumption signal
2 -not used
3 -not used
4 -not used
5 -Ambient temperature
6 -Gear indicator
7 -not used
8 -not used
9 -Coolant level
10 -Hydraulic system pressure
11 -On-board computer - Reset
12 -Radio/telephone - Clock
13 -Radio/telephone - Data

14 -On-board computer, left
15 -Radio/telephone - Enable
16 -Tail lights/dipped beams
17 -Glow plug relay
18 -On-board computer, right
19 -Brake light
20 -not used

Kabelki przeciągamy za konsolą do kieszeni radia. Tam podłączamy je albo bezpośrednio do radia jeśli jest to radio bez CAN albo do adaptera jeśli takowy posiadamy :gwizdanie:

Radio (mini ISO zielona) Licznik (kostka 20 PIN czerwona)

pin pin
8. Clock 12 -Radio/telephone - Clock
9. Data 13 -Radio/telephone - Data
10. ENA 15 -Radio/telephone - Enable

Fajna stronka z rozpiskami poszczególnych radioodtwarzaczy :good:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Do radia bądź CAN adaptera wpinamy się taką kostką
1CeZf9.jpg
Jeśli chodzi o sprawy manualne to wszystko :good: Uruchamiamy samochód, włączamy radio i cieszymy się RDS'em na FIS :naughty:

Jeżeli jednak komuś nie zadziała, trzeba podpiąć VAG i zmienić kodowanie:
17-Instruments > 7-recode > xx1xx

dsc01280q.th.jpg


Pozdrawiam :hi:

Opublikowano

A jeżeli ktoś ma licznik bez fisa (taki z dwoma małymi wyświetlaczami - na jednym z nich jest temperatura zew a drugi jest pusty) to czy można rds podłączyć do tego pustego wyświetlacza?

Opublikowano

Ten "pusty wyświetlacz" to nie wyświetlacz tylko zaślepka, a jeżeli już jest tam wyświetlacz to pokazuje on położenie dzwigni skrzyni automatycznej, więc niema możliwości wyświetlenia tam RDSa

Opublikowano

Dodam od siebie ze w chorusie i liczniku poliftowym z 2000r tak samo sie podlacza i dziala wysmienicie. Czasem trzeba zmienic kodowanie zeby zadzialalo

Opublikowano

a ja mam emulator pccm bez fisa , wiecie moze jak go przerobic??

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

kurde mam ten can adapter z fis, i nie wyświetla mi ;/ co może być nie tak kodowanie zegarów mam : 22340 , a radio to symphony 2 , poza tym radio nie uruchamia się po przekręceniu kluczyka , tylko samemu muszę

Opublikowano

Kodowanie zmienilem i d*pa ;) a moze trzeba radio przekodowac?

Opublikowano
  • Autor

A to dziwne :mysli: Masz ten sam can adapter co mój? sprawdź dobrze połączenia pinów w kostkach zdarza się że któryś jest nie dociśnięty. Oraz sprawdź przewód "ENABLE". Podświetlanie jest?

pin pin

8. Clock 12 -Radio/telephone - Clock

9. Data 13 -Radio/telephone - Data

10. ENA 15 -Radio/telephone - Enable

Opublikowano

ty musisz miec symphony 2 lub concert 2 i lecisz po canie 2 przewody a nie 3 !!!

Opublikowano

kup koncert 2 albo symphony 2 coś z 2 na końcu

Opublikowano

kup koncert 2 albo symphony 2 coś z 2 na końcu

Jesteś pewien? Przecież ma licznik taki jak po II face więc w liczniku szara kostka piny 11 12 13 z odpowiednimi pinami tak jak było napisane wcześniej i wszystko powinno hulać

Opublikowano

Też mi sie wydaje że to powinno współgrać. Ale nie wiem gdzie dokładnie wpiąć to radio. Poczekam na więcej opini. Ale dziekuję za odp. :notworthy:

Opublikowano
  • Autor

32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

a przy radiu tak jak w pierwszym poście :good:

Opublikowano

ups a bylem przekonany ze tylko po can sie da ;/

Jesli chodzi o mnie to podlaczylem radio concert 1 od Kali i tez nic wiec mam cos z podlaczeniem kabelkow w kostce licznika[br]Dopisany: 10 Grudzień 2009, 22:11_________________________________________________dziś sprawdziłem połączenie kostka fis a kostka iso i wszytko jest ok fis 15 do kostka 10 , 9 13 , 8 12,

Kurde wcześniej jak miałem symphony 1 to działał mi fis

po zmianie na symphony 2 juz nie działał wiadomo can,

i teraz na concercie 1 od kali-ego tez nie działa a powinien bo na symphony 1 działał,

może jeszcze to cos z kodowaniem zegarów hmmmmm bo zegary tez w tym czasie zmieniałem ,

co jeszcze w zegarach z kodowanie można zmienić ???

Opublikowano
  • Autor

Sprawdź dokładnie kodowanie czy się zmieniło :cool1:. U mnie tez nie działało bo miałem kodowanie 00340 zmieniłem na 00140 i zadziałało od razu. Ty masz kodowanie 22340 sprawdź dokładnie czy zmieniło się na 22140 bo któryś z kolegów z forum miał problem że kodowanie nie ciało mu się zmienić :wallbash:

Opublikowano

ele powiem ci ze jak mialem symphony 1 to mialem kodowanie 00340 i mi fis dzialal ;) bo jak masz 3 to masz gong po otwrciu drzwi ;)

Opublikowano

trzecia pozycja kodowania zegarów niema nic wspólnego i z fisem jak już to kodowanie radia, chociaz ja u siebie nie zminiałem i działa na symhony I ale spróbujcie

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.