Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sądzicie o takim zestawie CB ?


maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Anteny Lemm są bardzo dobre, niezbyt wyględne ale tym samym nie kuszą złodzieja,dobra antena w dobrych pieniądzach. Zestrój to prawidłowo a bedziesz na pewno zadowolony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że Harry jest z nowym ASC ? :naughty:

Antena tez dobra , ale jak znajdziesz na nią klienta to sprzedawaj i bież Sirio ! :cool1:

Mam nadzieje że radyjko będzie sie dobrze sprawować , ciesze się że mogłem pomóc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Tak harry ma nowe asc. A co do anteny to jest długa i brzydka, ale przykręcana na motylek tak jak chciełem. Ale jak znam życie to i tak wymienie ją na sirio albo coś krótszego. Dzieki koledzy za pomoc. Warto posłuchać mądrych ludzi. Bez waszej pomocy kupiłbym to co tylko ładnie wygląda.

A jaka jest różnica między starym a nowym asc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASC działa na zasadzie nie przepuszczania sygnałów o zbyt niskich częstotliwościach np szum,trzaski i inne śmieci z eteru , no ale miało to jedną wadę , ponieważ sygnały (rozmowa) wysyłana przez innego mobila z dalekiej odległości była również blokowana , gdyż miały słabszy sygnał . Nowe ASC podobno potrafi rozpoznać rozmowę niezależnie czy jest nadawana z bliska czy z daleka , a przy tym nadal blokuje szumitp :wink4:

Starałem sie wmiare logicznie to wyjasnić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Jeszcze raz wielkie dzięki. Jak już wszystko podłącze to napisze jak odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym sie dowiedziec co sadzicie o tym zestawie http://www.allegro.pl/item840241195_radio_cb_president_johnny_iii_asc_antena_s119.html czy mozecie cos innego polecic. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena to nic innego jak kawał drutu , nie warto nawet czegoś takiego stawiać na samochód. :sick3:

Moja propozycja Sirio AS-100 a radyjko President Harry II ASC , Bardzo proste w obsludze sprawdzone i uznane na całym świecie :good:

ps :poczekaj na opinie kolegi maxim 79 o tym radyjku :decayed:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Jak tylko podłącze to napisze jak to cudo się sprawuje.

piotr 1982 wez sobie do serca to co mówi Kierownik bo to samo powiedzieli mi w sklepie. Czyli człowiek wie co mówi.[br]Dopisany: 09 Grudzień 2009, 21:45_________________________________________________ :hi: Więc tak, wszystko podłączone i zestrojone. Jednak zawsze jest jakieś ale, bo kolo który stroił radio powiedział że antena działa jak należy i stroić jej nie trzeba. Niewiem jak to ocenił? Jak znajdę chwile to pojade do innego warsztatu żeby to sprawdzili. Jako że to moje pierwsze radio i niewiem jak powinno prawdłowo działać powiem że jestem pozytywnie zaskoczony jakością odbioru. Rozmawiałem z kolęą który stał 7 km dalej a ja byłem w małym mieście i wszystko było na pięć. jeszcze tylko musze opanować te wszystkie pokrętła i będe ekspertem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie pod temat bo tez robie przymiarke do CB. Wygooglalem sobie taki oto zestaw:

Radio President Harry III ASC http://www.euro.com.pl/radia-cb/president-harry-iii-asc.bhtml

Antena President Georgia 315mm http://www.euro.com.pl/anteny-cb/president-georgia.bhtml

Troche drogo wyjdzie ale zamierzam tego uzywac dlugo i intensywnie wiec nie bede oszczedzal.

Chodzi mi glownie o jak najlepsza jakosc odbioru - bez zadnych trzaskow i pisków - zasieg ma znaczenie drugorzędne - do 5km mi narazie styknie a jak sie okaze ze nie to wymienie antene na dluzsza.

Co powiecie na ten zestaw? Nie sfrajerze sie jak go zamowie?

A i jeszcze jedno - czy te krótkie mini-antenki tez wymagają dostrojenia do samochodu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radyjko fajne, do tego niezła cena.

ale antenka typu: "jak Cie widzę to Cie słyszę" :) akurat święta niebawem, ewentualnie można na nią powiesić lampki i może udawać choinkę.

a tak na poważnie:

zależy do czego i jak będziesz używał zestawu CB ? jeżeli pasuje Ci opcja: mijasz Cięzarówkę i wołasz do gościa jak drózka którą przejechał to ok, (znam kilku zawodowych kierowców którzy w swoich osobówkach mają takie króciutkie antenki, ale oni bardzo dobrze się posługują radyjkiem, wiedzą kogo, gdzie i kiedy pytać).

Natomiast dla początkującego CB-usera to osobiście nie polecam takiej antenki. Zapytasz jak dróżka, ktoś Ci odpowie, ale Ty nie usłyszysz odpowiedzi, bo sygnał do Ciebie nie doleci.

B6 sedan? antene chcesz na klape bagaznika czy na dach ?

pomierz sobie garaż - jaka maksymalnie długą antene możesz założyć i taką kup. (75-80cm minimum - a optymalnie koło 1metra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego i jak będziesz używał zestawu CB ? jeżeli pasuje Ci opcja: mijasz Cięzarówkę i wołasz do gościa jak drózka którą przejechał to ok, (znam kilku zawodowych kierowców którzy w swoich osobówkach mają takie króciutkie antenki, ale oni bardzo dobrze się posługują radyjkiem, wiedzą kogo, gdzie i kiedy pytać).

Natomiast dla początkującego CB-usera to osobiście nie polecam takiej antenki. Zapytasz jak dróżka, ktoś Ci odpowie, ale Ty nie usłyszysz odpowiedzi, bo sygnał do Ciebie nie doleci.

czyli ze co - antena za 200zł ma zasięg 500metrów? nie znam sie - mozliwe to jest? kto by to wtedy kupil :blink:

Antene chce na dach dlatego taka krotka chcialem - no ale w sumie jakby miala kolo 70cm to tez OK.

moze taka: http://http://www.euro.com.pl/anteny-cb/sirio-turbo-800.bhtml

A i jeszcze jedno - musi byc na magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregorypeck - jak to mówią niektóre kobiety i nie tylko : LICZY SIĘ DŁUGOŚĆ! ;)

a poza tym: ukształtowanie terenu/pogoda/zabudowania - to wszystko ma wpływ na zasięg - więc cięzko porównywać. Zaraz znajdzie sie ktoś kto ma antenke Georgia i słyszał na 5-6km - możę nawet jest do osiągnięcia taka łączność - ale np. z kimś kto ma 2m bat, a już drugiej Georgii w DUŻYM MIEŚCIE to z 2-3 km nie usłyszysz.

-Sirio Turbo 800

-Lemm AT-1063

-President Misouri

może cos z tego? ( podobna dłg - podobne osiągi- wszystkie podobnej budowy, na dole cewka, w środku jakieś zwoje które teroetycznie eketrycznie mają wydłużać bacik)

albo:

-president ohio (Łamana na sprężynce - można szybko złożyć bez demontażu)

ew. lepsza od w/w byłaby Gamma II (np Sirtel - dłg 95cm) , lub AS-100 (1m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak późno zauważyłem temat .

Od Harrego III wg mnie bardziej rozsądniejszym wyborem byłby Walker ASC

A co do Anteny to Sirio as-100 jest chyba najlepszą opcją . :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

too late :kwasny: - juz zamowione, jutro odbieram

wzialem Harrego III + Sirio AS-ML-145

najpierw mialo byc 35cm a wyszlo 145cm - a cooo tam ;)[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 21:57_________________________________________________a co do walkera - myslalem o nim - jest troche szerszy od Harrego i nie wiem czy sie zmiesci na tą pólke po lewej stronie od kierownicy w B6.

A powiedz - w czym jest lepszy ten Walker? Wydaje mi sie ze Harry III ma wiecej funkcji.

Jezeli faktycznie sporo przemawia na korzysc Walkera to po swietach go zamienie - cena w zasadzie ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walker ma bardzo dobre filtry przeciw zakłóceniowe , do tego swoja prostotą i trwałością przewyższa prawie wszystkie radia . Nie jest problemem zmierzyć szerokość półki , bo wymiary Walkera są dost. w internecie , ale wydaje mi się że powinien wejść.

Gratulacje w doborze anteny , od pół roku jeżdżę na Sirio ML-145 + Walker , wg mnie jest to chyba jeden z najlepszych możliwych zestawów

Powiem tak, i tak nie będziesz używać wszystkich funkcji jakich posiada i Harry 3 i Walker , ja nawet tego nie używam a z CB mam juz kilka lat styczności . Ja np nie jestem zwolennikiem nawet takiej błahostki jakim jest drażniące oświetlenie radia , a to niestety idzie na niekorzyść Harrego , no ale też nie jest to „złe radio” tylko dość młode na rynku i mało kto testował je w ekstremalnych warunkach , ale jest to w końcu następca kultowej dwójki :)

Pozdrawiam serdecznie i życze aby zakup spełnił twoje oczekiwania :kox:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo z tych filmów nie wynika ... głównie tylko pokazane jest to radio i jak koles kreci sobie squerch-em :gwizdanie:

Zobaczymy po zimie jak radyjko bedzie sie spisywać , ale watpie aby firma president wypuscila badziew który ma zastąpic 2-jke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w półkę po lewej stronie kierownicy w B6/B7 ani Walker, Ani Harry III nie wejdzie bez większych przeróbek.

Normalnie tam się mieści na styk JohnyII albo Unibo520XL. Chyba że macie jakiś inny patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie - Harry III nie wejdzie :wallbash: - tak to jest jak sie robi zakupy w pospiechu

Teraz sie zastanawiam jak i gdzie mam go umocowac - jedyna sensowna opcja jaka udalo mi sie ustalic, to polewej stronie kierownicy zaraz ponizej przelacznika swiatel - wywiercic dwie dziury zaraz powyzej tej malej półki i przykrecic uchwyt na radio.

plusy:

+ dobrze widoczny panel przedni podczas jazdy - nie trzeba sie schylac i odwracac uwagi od drogi zeby go obslugiwac.

+ stosunkowo nie duzo roboty: dwie dziury w mało-widocznym miejscu + przeciagniecie przewodu do acu (no wlasnie jak?) i do anteny

minusy:

- grucha po lewej stronie

- blisko lewego kolana - nie przeszkadza ale podczas wypadku (odpukać!) - dostane w kolano

- radio na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...