Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Usunięcie EGR , SAI .Pytanie do znawców 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jakoś na dniach zakładam oil catch tanka i przy okazji zajrzałem na ten link http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=235106

i moje pytanie co to daje i po co to robią?.....chodzi mi po głowie aby coś takiego zrobić u siebie bo strasznie przeszkadza (w pociągnięciu rurki od turbo do IC) mi ta plastikowa pompa na dole

Opublikowano

Dołączam się do pytania, bo nie doczytałem na tej stronie z linka.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

no co jest pany, nikt nie wie?[br]Dopisany: 02 Grudzień 2009, 09:16_________________________________________________jak by ktoś był zainteresowany tematem tu jest więcej informacji http://www.racingforum.pl/Co-daje-ten-modUsuniAecie-secondary-air-injection-i-innych-gratlwPytanie-do-znawclw-18T-t71948.html

Opublikowano

rezaj rezaj :good:

sam jestem ciekawy, czy nic nie wyskoczy, widać amerykańce nie wpadli na to, żeby czujniki zostawić :wink4:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Jakby ktoś był zainteresowany pompa SAI wywalona , mechaniczny zawór zaślepiony , N249 zapętlone , Dv podłaczony bezpośrednio pod kolektor .Przejechane niecałe 1000km , błedów nie stwierdzono.

Opublikowano

No i bardzo dobrze :good:

W stanach jest to modne bo mod ten daje czystość porządek i przejrzystość pod maską, a nie napaćkane pełno wężyków i cuda niewidy. Każdy co już coś moduje u siebie to wywala to niepotrzebne badziewie, aby było więcej miejsca. SAI nie jest potrzebny wogóle do funkcjonowania silnika, to wymysł, aby ekoludziki byli zadowoleni.

Ps. Żadne 1.8T nie ma EGR-a.

Opublikowano
  • Autor

No i bardzo dobrze :good:

W stanach jest to modne bo mod ten daje czystość porządek i przejrzystość pod maską, a nie napaćkane pełno wężyków i cuda niewidy. Każdy co już coś moduje u siebie to wywala to niepotrzebne badziewie, aby było więcej miejsca. SAI nie jest potrzebny wogóle do funkcjonowania silnika, to wymysł, aby ekoludziki byli zadowoleni.

Ps. Żadne 1.8T nie ma EGR-a.

no oki nie EGR tylko ten mechaniczny zawór znajdujący sie między grodzią a silnikiem...na dniach montaż OCT i TIP'a własnej roboty.

Mój Oil Catch Tank.Musiałem go nieco przerobić , aby węże się nie zaginały

N6RPr.jpg

Opublikowano

OCT ??

Opublikowano

OCT ??

oil catch tank ? :)

Opublikowano
:decayed: A no tak
Opublikowano

Ps. Żadne 1.8T nie ma EGR-a.

ma, ale wewnetrzny

Opublikowano

Ps. Żadne 1.8T nie ma EGR-a.

ma, ale wewnetrzny

Mylisz się, lub mylisz nazewnictwo.

Opublikowano

Ps. Żadne 1.8T nie ma EGR-a.

ma, ale wewnetrzny

Mylisz się, lub mylisz nazewnictwo.

nie myle sie, jezeli chodzi o istote sprawy

mylic moglbym sie nazywajac to recylkulacja, bo w zasadzie jest to zaciagniecie gazow spalinowych z powrotem

Opublikowano

Ps. Żadne 1.8T nie ma EGR-a.

ma, ale wewnetrzny

Mylisz się, lub mylisz nazewnictwo.

nie myle sie, jezeli chodzi o istote sprawy

mylic moglbym sie nazywajac to recylkulacja, bo w zasadzie jest to zaciagniecie gazow spalinowych z powrotem

Filozofować nie trzeba, 1.8T nie posiada EGR-a, Basta!

Opublikowano

Ps. Żadne 1.8T nie ma EGR-a.

ma, ale wewnetrzny

Mylisz się, lub mylisz nazewnictwo.

nie myle sie, jezeli chodzi o istote sprawy

mylic moglbym sie nazywajac to recylkulacja, bo w zasadzie jest to zaciagniecie gazow spalinowych z powrotem

Filozofować nie trzeba, 1.8T nie posiada EGR-a, Basta!

zadna filozofia, czysta teoria

http://www.127th.com/audi/aw/SAE-Audi.pdf

koniec kropka.

Opublikowano

dzisiaj przy ładnej pogodzie postanowilem pobawic sie z evapem, usunąłem przewod idący z tyłu silnika, zaślepilem krociec pod przepustnica, wężyk od tipa idący do zaworku n80, oraz dwa otwory wychodzące z n80, nieszczelnosc evap juz sie nie pojawia na vagu ale za to wyskakuje

1 Fault Found:

16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow

P0441 - 002 - Lower Limit Exceeded

ktos wie co jeszcze powinienem zrobić :mysli:

Opublikowano

Przywrócić do normy. Układ ten testuje się pod względem szczelności i ilości przepływu.

Opublikowano

Przywrócić do normy. Układ ten testuje się pod względem szczelności i ilości przepływu.

eeeeeee tam, nie potrzebnie zablokowałem n80, ten zawór powinien zostać otwarty, zrobiłem 200km i nic, zero błędów :decayed: :decayed: :notworthy: :notworthy:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

dziś pojawił mi się błąd SAI....wykasowałem go i zobaczymy co dalej

Opublikowano

mi też jednak pojawia się evap po dłuższym czasie, już nawet nie kasuje :disgust:

Rogal powiedział że da radę to wszystko powyłączać tak więc luz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.