Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z ogrzewaniem


kaczor10

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli ktos mi może w tym temacie pomóc to bardzo proszę, problem polega w tym że słabo mi działa ogrzewanie, zanim pójdę w koszty z płukaniem nagrzewnicy to chciałbym poznac waszą opinię , możę problem jest inny niż zapchana nagrzewnica bo tak mi mechanik powiedział, dzisiaj sprawdzałem błedy na klimatroniku i nic nie wyszło , ale co mnie zastanawia to temp na kanale 49 na klimatroniku dochodzi do 80 c i tyle , na zegaRZE POKAZUJE 90, TEMPERATURA PŁYNU CHŁODZĄCEGO NA KANALE 51 TO 90 C, CZY WARTO WYMIENIAĆ TERMSTAT, MOŻE CZUJNIK JEST WALNIETY, dodam jeszcze że płyn chłodniczy jest bardzo zanieczyszczony

[mod]Proszę uzupełnic frofil[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro silnik nagrzewa sie do prawidłowej temp a mimo to z kratek leci tylko ciepłe powietrze to nagrzewnica do płukania, sprawdx najpierw czy weże idace do nagrzewnicy sa gorace czy jeden jest tylko ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że płyn chłodniczy jest bardzo zanieczyszczony

Jeżeli płyn jest zanieczyszczony, to mozna sobie tylko wyobrazić co jest w nagrzewnicy :shocked:

Instrukcje masz w wątku "problemy z ogrzewaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weże od nagrzewnicy są ciepłe obydwa

Węże powinny być gorące a nie ciepłe! Ściągasz je i na te końcówki zakładasz węża z kranu. Płukasz raz w jedną , raz w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez brak ogrzewania,a temp cieczy chlodzacej wskakuje ledwo na 65stopni po jakichs 15min jazdy i to juz maximum. wymienilem termostat ale nic nie pomoglo. na kanale 51 jest 90stopni a na 49 jakies 63-65stopni.

jutro biore sie za przeplukanie nagrzewnicy i zobacze jaki efekt to da-oby pomoglo bo juz czapke i rekawiczki do jazdy musze ubierac ;]

_________________________________________________

DZIAŁA! :) :) :) Dzis zrobilem plukanie nagrzewnicy i w koncu leci cieple/gorace powietrze!! :D yeeee.

natomiast jesli chodzi o temp na wskazniku nadal to samo czyli max 65stopni. czy moze byc uszkodzony czujnik temp bo termostat wymienialem tydzien temu?

ps. na VAGu z klimy na kanale 1c wyskakuje blad 4.3, czyli wychodzi ze "Czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza, czasem przerwa"??

Oto bledy z podlaczonego VAGa zewnetrznego:

Address 08   ----------------------------
 Controller: 8L0 820 043 D 
 Component: A4 KLIMAVOLLAUTOMAT_D75
 Coding: 04143
 Shop #: WSC 06325
 Note: Excessive Comm Errors

Wymieniac czujnik czy cos innego jest na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...