Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] SWAP 2.8 AAH na 2.6 ABC


cisiu1988cisiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczow. posiadam audi a4 b5 motor 2.8 AAH juz na wykonczeniu :( mam mozliwosc zakupu od znajomego prawie za poldarmo silnika 2.6 ABC z audi b4 czy bedzie pasowal ten silnik komputer jest martwie sie czy moze immobilajzer bedzie chodzil i takie tam prosze o odpowiedz i jaki gaz najlepiej zamontowac do takiego silnika z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o takim swapie taniej cie wyjdzie kupno identycznego silnika, ciekawe czemu na wykończeniu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym 2.6 to dużo starsza konstrukcja

Mowa tutaj o 2.6 ABC vs. 2.8 AAH 174KM, akurat konstrukcja jest bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie inny komp,

W dodatku komp jest ten sam, MPI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobil MIX czyli dol razem z glowicami zalozyl od 2.6,a reszte gratow przelozly(kolektor i przepustnice i reszte czujnikow ktore by brakowaly od 2.8,przecierz to sa te same silniki wiec powinno wszystko pasowac?chyba ze sie myle!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli motor bylby z A4 i mialbys cale A4 na czesci 2.6 to by napewno odpalilo i jezdzilo... tutaj nie wiem jak bedzie, mysle ze duzych roznic nie ma. Etka i trzaby sprawdzic rozne czujniki, alternator, rozrusznik itp itd czy sa takie same, podejrzewam ze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepływomierza w 2.6 ABC. Najlepiej szukaj jednostki swojego typu, w ostateczności możesz wziąć to 2.6 od kumpla i trochę się pobawić- założyć dół ABC i swoje głowice bo ABC i AAH dół silnika mają ten sam, chyba że głowice też masz do niczego wtedy to nie ma sensu.

Nie wiem jak swap AAH na ABC wygląda od strony elektronicznej, sam myślałem o swapie w odwrotną stronę, ale nie dotarłem do tych informacji bo chwilowo odpuściłem temat, są ważniejsze sprawy na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tym przeplywomierzem chodzi mi zeby silnik chodzil nie wazna moc starczy 150 koni tylko czy jak go wloze to czy bedzie hulal kompa do 2.6 mam

Kolega Cisiu ogarnął temat? Ciekawi mnie kwestia komutera. Oznaczenia na komputerze 2,8 i 2,6 mają identyczne.

Ja do B5 z motorem ABC (2,6) kupiłem komputer od 2,8 właśnie ze wzgledu na oznaczenia. Będę go wymieniał, ciekawi mnie jakie będą przygody? Na pewno adaptacja do immo, a co z resztą?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...