Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Taśma poduszki powietrznej - świecąca kontrolka AIRBAG


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od wczoraj świeci mi się kontrolka Airbag, bylem u mechanika, wpiął się kompem pokazała błąd poduszki kierownicy, skasował błąd, kontrolka zgasła, wczoraj i dzisiaj rano było ok. Po pracy odpalam auto i znów nie gaśnie. Wczoraj mechanik powiedział ze jak się znów zapali to taśma poduchy do wymiany, no i się zapaliła. Czy to na pewno ta taśma, możne coś innego, bo jest ona cholernie droga. Najdziwniejsze jest to, ze zapalała się akurat jak auto było bardzo nagrzane po parogodzinnym staniu na słońcu, ale pewnie nie ma to związku. Może ktoś coś doradzi innego, czytałem o przewodach pod siedzeniem, ale mówią ze jeżeli to poducha kierownicy to tylko ta taśma, czy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewaznie tak jest, ale niech zobaczy czy przewody przy kierownicy dobrze siedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych samochodach zdażały się problemy z tasmą kierownicy. Polegało to na tym, że jak sie wtyczka nagrzewała to styki przestawały łączyć.

Polecam najpierw spryskać styki kostki preparatem Kontakt i sprawdzić.

Jeśli nie pomoże to pozostaje wymiana taśmy lub próby polutowania w jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych samochodach zdażały się problemy z tasmą kierownicy. Polegało to na tym, że jak sie wtyczka nagrzewała to styki przestawały łączyć.

Polecam najpierw spryskać styki kostki preparatem Kontakt i sprawdzić.

Jeśli nie pomoże to pozostaje wymiana taśmy lub próby polutowania w jakiś sposób.

Dokładnie tak, rozepnij wtyczki ( wyłączony zapłon ) Kontakt i myślę że powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie też zaświeciła sie kontrolka Airbaga wczesniej zaczeła mi trzeszczec kierownica podczas skrecania w lewą strone i teraz czeszczy mocniej a w prawa strone jak krece to cisza czy to jest spowodowane ta taśmą

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem świeci airbag kontrolka gdzie te wtyczki są czy trzeba wyciągać kierownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...