Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Concert II vs Symphony II


marekg

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko, czy Symphony II wymaga tak samo jak Concert II wzmacniacza na tylne głośniki ?

Zamykamy, już znalazłem odpowiedź. Sory za zamieszanie[br]Dopisany: 11 Grudzień 2009, 13:49_________________________________________________Witam ponownie w tym wątku. Jakiś czas temu myślałem o Concert II ale w tej chwili widzę (patrząc po cenach), że to kompletnie nie ma sensu. Coraz badziej "widzi" mi się Symphony II. Nawet jeśli doliczyć koszt panelu klimy oraz kosza 2DIN to brzmi to rozsądnie. Pomijajac fakt iż nawet nowego Symphony można dostać taniej niż Concert to ten pierwszy ma przecież zabudowaną zmieniarkę...

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć bo może nie rozumiem gdzie jest myk, dlaczego kompletnie nic nie oferujący Concert II jest taki drogi? Być może jest jakiś szczegół przy zmianie na 2DIN, który mi umknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod pytanie dotyczące zamiany Concerta II na Symhony II. jak wyglada sprawa brzmienia radia (głośniki ori nie Bose). jczy występują jakieś różnice dostrzegalne dla ucha czy układy optyczne w CD i we wzmacniaczu tych radyjek są takie same (lub zblizone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 jest Concert III? Dla mnie Concert II+ z B7 (jest od Blaupunkta) brzmi lepiej niż RNS-E. Na ori głośnikach. Jak w porównaniu z Symphony to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie, jak nie masz kostki ISO 2 to potrzebujesz adapter.

Jak z mp3 to Concert II+ lub Symphony II+, to drugie ma jeszcze zmieniarke na 6CD, a wersja z mp3 (II+) nie ma kaseciaka (II).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez podpinam sie pod watek. Zamierzam zamontowac w swojej b6 concert III lub symphony III. Problem w tym ze auto nie mialo nigdy zamontowanej instalacji do ori radia ( z salonu wyjechalo bez radia). Po poczytaniu wiem ze bede musial poprowadzic sygnal CAN z zegarow do prawidłowego podswietlenia i pracy radia. Dodatkowo dokupic adapter Iso na Iso 2. Czy to wszystkie "kruczki" czy czekaja mnie jeszcze jakies niespodzianki? Na stronie anglojezycznej znalazlem "How-to" odnosnie zamiany symphony II na II+. Widze ze facet montuje tam dodatkowo jakies urzadzenie SAT module czy jakos tak. Jakby ktos montował w swojej b6 juz cos takiego to prosze o jakies rady co do montazu i kupna sprzetu przed. thx

link do How-to moze sie przydac: http://forums.audiworld.com/showthread.php?p=17746049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez podpinam sie pod watek. Zamierzam zamontowac w swojej b6 concert III lub symphony III. Problem w tym ze auto nie mialo nigdy zamontowanej instalacji do ori radia ( z salonu wyjechalo bez radia). Po poczytaniu wiem ze bede musial poprowadzic sygnal CAN z zegarow do prawidłowego podswietlenia i pracy radia. Dodatkowo dokupic adapter Iso na Iso 2. Czy to wszystkie "kruczki" czy czekaja mnie jeszcze jakies niespodzianki? Na stronie anglojezycznej znalazlem "How-to" odnosnie zamiany symphony II na II+. Widze ze facet montuje tam dodatkowo jakies urzadzenie SAT module czy jakos tak. Jakby ktos montował w swojej b6 juz cos takiego to prosze o jakies rady co do montazu i kupna sprzetu przed. thx

ja u siebie montowałem concerta II+ ale miałem instalacje pod radio(chorus na kasety) i nie musiałem ciągnąć can'ów.montaż taki sam jak rns-e,ta sama przejściówka,ten sam adapter anteny

jak chcesz to mam do sprzedania concerta II+ w idealnym stanie bo wymieniłem w końcu na navi.

wszystkie części potrzebne do montażu kupisz na allegro u allegrowicza "mobilem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś by miał jakiś problem albo pytania ze zmianą kieszeni z 1din na 2 din w swojej B6 to zapraszam na priv całkowity koszt 200zł. Przerabiałem temat dokładnie i służę pomocą. miałem zamontowane różne radyjko ori było chorus (kaseta) zmieniłem na concert II(cd) potem zmiana kieszeni na 2DIN i sypmphony II, a teraz jest navi BNS 5.0 także porównanie jest pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy symphony II/concert II ma Auto Reverse w kasieciaku (opcja, która sprawia że przy odtwarzaniu kasety automatycznie gdy skończy się jedna strona, zaczyna lecieć druga) ? Zależy mi na możliwości podłączenia odtwarzacza mp3/ipoda/telefonu, a jeśli jest auto reverse to chyba to nie działa. W przypadku ori radia jedyna opcja to chyba właśnie w ten sposób: na jednym końcu kaseta, na drugim mini-jack. Jeżeli są inne możliwości to prosiłbym o podpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy symphony II/concert II ma Auto Reverse w kasieciaku (opcja, która sprawia że przy odtwarzaniu kasety automatycznie gdy skończy się jedna strona, zaczyna lecieć druga) ? Zależy mi na możliwości podłączenia odtwarzacza mp3/ipoda/telefonu, a jeśli jest auto reverse to chyba to nie działa. W przypadku ori radia jedyna opcja to chyba właśnie w ten sposób: na jednym końcu kaseta, na drugim mini-jack. Jeżeli są inne możliwości to prosiłbym o podpowiedź ;)

symphony jest na CD tak samo jak i concert wiec gdzie ty tam chcesz kasete pchać, obydwa radia mają mozłiwosci podłaczenia AUX, wiec mozesz nawet mp3 grajka podłaczyć, wiec po co Ci ta kaseta :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bład, miałem na myśli symphony II, np tu:

http://www.allegro.pl/item1002895306_nowe_audi_symphony_ii_do_a4_6cd_kaseta_zobacz.html

i nie widzę tu żadnego line-in, żeby cokolwiek podłączyć. Chyba, że jest z tyłu, ale wtedy gdzie jest wyprowadzone wyjście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bład, miałem na myśli symphony II, np tu:

http://www.allegro.pl/item1002895306_nowe_audi_symphony_ii_do_a4_6cd_kaseta_zobacz.html

i nie widzę tu żadnego line-in, żeby cokolwiek podłączyć. Chyba, że jest z tyłu, ale wtedy gdzie jest wyprowadzone wyjście ?

no w tym przypadku to juzmasz wbudowana zmieniarke wiec AUX chyba nie będzie dodatkowego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co z symphony II+ i concert II+ ? Tam jest możliwość podłączenia zewnętrznego odtwarzacza ?

Albo inaczej - jakie w ogóle są opcje podłączenia zewnętrznego playera/dysku do ori radia, które można zamontować w moim B6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy symphony II/concert II ma Auto Reverse w kasieciaku

to raczej ma na bank

Ok, a co z symphony II+ i concert II+ ?

Symphony ma chyba wbudowana zmieniarke juz a concert nie ma wiec do concerta da rade podłaczyć zewnetrzne źrudło dzwieku :good: czyli zmieniarka/emulator zmieniarki/kabelek AUX

Obydwa radia czytaja juz chyba Mp3 normalnie

Co do Concerta2DIN

czyta mp3 i obsługuje zmieniarke, czyli do niego mozesz podłaczyc nawet odtwarzacz mp3 odpowiednim adapterem

http://www.allegro.pl/item1002895354_cd_mp3_audi_concert_ii_a3_od_2005_jedyny_w_polsce.html

A symhony to zmieniarka wbudowana

ps. wolał bym kupic concert2+(3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Rozumiem, że przykładowo radio, do którego link podałeś pasuje do b6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Rozumiem, że przykładowo radio, do którego link podałeś pasuje do b6 ?

no z tym pasowaniem to Ci nie powiem już dokładnie bo oba są montowane w B7, ale mysłe że nie bedzie wiekszych problemów z montażem w B6 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z kolegó może pomóc w kwestii programowania Concert II?

Używając przycików 1,2,3...6 i włacznika można wchodzić w jakieś opcje - jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupic radio na 2din albo concert 3 albo BNS 5.0, jakie polecacie? jak to wygalda z tym BNS widzialem antenki na allegro za 40zl gdzie sie je chowa? uruchomienie navi w BNS jest z pozycji radia tzn szukanie ulic itd? jak to wygalda z dzwiekiem? prosze o opinie tych co maja te radyjka albo mieli jedno i drugie zalozone :) dziekuje i czekam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez podpinam sie pod watek. Zamierzam zamontowac w swojej b6 concert III lub symphony III. Problem w tym ze auto nie mialo nigdy zamontowanej instalacji do ori radia ( z salonu wyjechalo bez radia). Po poczytaniu wiem ze bede musial poprowadzic sygnal CAN z zegarow do prawidłowego podswietlenia i pracy radia. Dodatkowo dokupic adapter Iso na Iso 2. Czy to wszystkie "kruczki" czy czekaja mnie jeszcze jakies niespodzianki? Na stronie anglojezycznej znalazlem "How-to" odnosnie zamiany symphony II na II+. Widze ze facet montuje tam dodatkowo jakies urzadzenie SAT module czy jakos tak. Jakby ktos montował w swojej b6 juz cos takiego to prosze o jakies rady co do montazu i kupna sprzetu przed. thx

link do How-to moze sie przydac: http://forums.audiworld.com/showthread.php?p=17746049

Prucz tego co pisałeś czyli can i adapter musisz przerobić instalację głośników, na aktywny tył. Czyli podłączony pod wzmacniacz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...