Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Po 4tys Km brak oleju na bagnecie


Malinaa

Rekomendowane odpowiedzi

Po 4 tyś bez wycieków ? :blink:

Bagnet też wskazuje, że jest sucho?

Obejrzyj dokładnie silnik, czy nie jest zapocony, sprawdź czy gdzieś coś nie kapie (na osłonie może jest olej).. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że w silniku 1,6 od "pozimu" do zera na bagnecie jest 1 litr a norma zużycia oleju audi dla samochodów nowych wynosi 0,8l na 1000 km.

Dolej oleju do 3/4 miarki i sprawdz po tysięcu km.

Pamiętaj żeby sprawdzać poziom oleju do dłuższym postoju a nie po zgaszeniu sinika.

Trochę trwa zanim spłynie do miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pali litr na 4tkm, to nie będzie dymu z rury. Jaki masz styl jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.8l na 10tyś to się zgodzę ale na tysiąc? w mojej książce serwisowej piszą o1ltrze na 10 tyś

to masz fajną książkę :gwizdanie:

jestem pracownikiem aso i wiem jak producent się asekuruje żeby nie było reklamacji na zużycie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.8l na 10tyś to się zgodzę ale na tysiąc? w mojej książce serwisowej piszą o1ltrze na 10 tyś

to masz fajną książkę :gwizdanie:

jestem pracownikiem aso i wiem jak producent się asekuruje żeby nie było reklamacji na zużycie oleju.

Jak się asekuruje ?

Asekuruje się tym, ze pisze w książce o spalania 1l na 10tyś ? :naughty:

Asekuracja to by była gdyby pisał, że pali 1litr na 100km. :gwizdanie:

Pamiętajcie że w silniku 1,6 od "pozimu" do zera na bagnecie jest 1 litr a norma zużycia oleju audi dla samochodów nowych wynosi 0,8l na 1000 km.

Tylko, że ten samochód ma 14 lat. [br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 08:42_________________________________________________Ja to widzę tak.

Albo ten samochód ma wycieki, których jeszcze właściciel nie zlokalizował.

Albo, źle sprawdza poziom oleju i wydaje mu się, że go brakuje.

**nie może być, tak, że samochód nie cieknie, nie spala oleju, a i tak po 4k mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może poprostu mu wstawiasz i ci ten literek przepaliło, ja pożyczyłem kumplowi moją Audice i jak oddał to musiałem dolać 1,5 litra. A jak jeżdze delikatnie to niedużo dolewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może poprostu mu wstawiasz i ci ten literek przepaliło, ja pożyczyłem kumplowi moją Audice i jak oddał to musiałem dolać 1,5 litra. A jak jeżdze delikatnie to niedużo dolewam.

2,8l, a 1.6 ? :mysli: Tu będzie różnica..

Ja jeżdzę mieszanie i nie dolewam praktycznie do końca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem, że jeżeli nie przekraczam 4kRPM, to nie bierze ani grama. Jak jeżdże normalnie, ale dość dynamicznie to wychodzi ok. 1l/10000km. Natomiast jak na autostradzie wsadziłem 6kRPM przez 400km, to miałem 0,5l do dolania :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego.

Czy możliwe jest aby olej uciekał przez czujnik ciśnienia oleju, ale nie od spodu, a od góry, przez plastik gdzie zamocowana jest końcówka wsuwki?

Silnik ADP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego.

Czy możliwe jest aby olej uciekał przez czujnik ciśnienia oleju, ale nie od spodu, a od góry, przez plastik gdzie zamocowana jest końcówka wsuwki?

Silnik ADP

Jest to możliwe, ja dokładnie tak miałem, wymieniłem czujnik i po problemie[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 16:35_________________________________________________Dodam, że ja tak miałem w silniku ABC, ale właśnie z plastiku przy wsuwce ciekł olej, za nowy czujnik zapłaciłem 19zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może poprostu mu wstawiasz i ci ten literek przepaliło, ja pożyczyłem kumplowi moją Audice i jak oddał to musiałem dolać 1,5 litra. A jak jeżdze delikatnie to niedużo dolewam.

2.8 tak mają i biorą olej

Ja po 2200 km w trasie i na autostradzie musialem dolac z pol litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cieknącego czujnika oleju to bardzo częsty problem. Ja również wymieniałem ten czujnik bo ciekł mi od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...