Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Po 4tys Km brak oleju na bagnecie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Mały problemik ze znikającym olejem w motorze, z wydechu żadnego dymku żadnych wycieków a oliwy po 4 tyś brak

Opublikowano

Po 4 tyś bez wycieków ? :blink:

Bagnet też wskazuje, że jest sucho?

Obejrzyj dokładnie silnik, czy nie jest zapocony, sprawdź czy gdzieś coś nie kapie (na osłonie może jest olej).. ?

Opublikowano

Jeżeli auto nie pali oleju - bo piszesz że nie dymi i silnik sie nie poci to być moze olej dostaje sie do układu chłodzenia .

Albo ktoś Ci spuścił trochę oleju - choć to głupi numer :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

na bagnecie poniżej minimum! oliwa 10W40 shell.Motor suchy nie traci na mocy chodzi cichutko i równo! żadnych oznak oleju w układzie chłodzenia

Opublikowano

Pamiętajcie że w silniku 1,6 od "pozimu" do zera na bagnecie jest 1 litr a norma zużycia oleju audi dla samochodów nowych wynosi 0,8l na 1000 km.

Dolej oleju do 3/4 miarki i sprawdz po tysięcu km.

Pamiętaj żeby sprawdzać poziom oleju do dłuższym postoju a nie po zgaszeniu sinika.

Trochę trwa zanim spłynie do miski.

Opublikowano
  • Autor

0.8l na 10tyś to się zgodzę ale na tysiąc? w mojej książce serwisowej piszą o1ltrze na 10 tyś

Opublikowano

Jeżeli pali litr na 4tkm, to nie będzie dymu z rury. Jaki masz styl jazdy?

Opublikowano

0.8l na 10tyś to się zgodzę ale na tysiąc? w mojej książce serwisowej piszą o1ltrze na 10 tyś

to masz fajną książkę :gwizdanie:

jestem pracownikiem aso i wiem jak producent się asekuruje żeby nie było reklamacji na zużycie oleju.

Opublikowano
  • Autor

z jazdą różnie to bywa raz go kręcę a innym razem ma 5tym biegu 60tką po mieście

Opublikowano

0.8l na 10tyś to się zgodzę ale na tysiąc? w mojej książce serwisowej piszą o1ltrze na 10 tyś

to masz fajną książkę :gwizdanie:

jestem pracownikiem aso i wiem jak producent się asekuruje żeby nie było reklamacji na zużycie oleju.

Jak się asekuruje ?

Asekuruje się tym, ze pisze w książce o spalania 1l na 10tyś ? :naughty:

Asekuracja to by była gdyby pisał, że pali 1litr na 100km. :gwizdanie:

Pamiętajcie że w silniku 1,6 od "pozimu" do zera na bagnecie jest 1 litr a norma zużycia oleju audi dla samochodów nowych wynosi 0,8l na 1000 km.

Tylko, że ten samochód ma 14 lat. [br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 08:42_________________________________________________Ja to widzę tak.

Albo ten samochód ma wycieki, których jeszcze właściciel nie zlokalizował.

Albo, źle sprawdza poziom oleju i wydaje mu się, że go brakuje.

**nie może być, tak, że samochód nie cieknie, nie spala oleju, a i tak po 4k mu brakuje.

Opublikowano

Kolego może poprostu mu wstawiasz i ci ten literek przepaliło, ja pożyczyłem kumplowi moją Audice i jak oddał to musiałem dolać 1,5 litra. A jak jeżdze delikatnie to niedużo dolewam.

Opublikowano

Kolego może poprostu mu wstawiasz i ci ten literek przepaliło, ja pożyczyłem kumplowi moją Audice i jak oddał to musiałem dolać 1,5 litra. A jak jeżdze delikatnie to niedużo dolewam.

2,8l, a 1.6 ? :mysli: Tu będzie różnica..

Ja jeżdzę mieszanie i nie dolewam praktycznie do końca..

Opublikowano

Ja u siebie zauważyłem, że jeżeli nie przekraczam 4kRPM, to nie bierze ani grama. Jak jeżdże normalnie, ale dość dynamicznie to wychodzi ok. 1l/10000km. Natomiast jak na autostradzie wsadziłem 6kRPM przez 400km, to miałem 0,5l do dolania :tongue4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego.

Czy możliwe jest aby olej uciekał przez czujnik ciśnienia oleju, ale nie od spodu, a od góry, przez plastik gdzie zamocowana jest końcówka wsuwki?

Silnik ADP

Opublikowano

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego.

Czy możliwe jest aby olej uciekał przez czujnik ciśnienia oleju, ale nie od spodu, a od góry, przez plastik gdzie zamocowana jest końcówka wsuwki?

Silnik ADP

Jest to możliwe, ja dokładnie tak miałem, wymieniłem czujnik i po problemie[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 16:35_________________________________________________Dodam, że ja tak miałem w silniku ABC, ale właśnie z plastiku przy wsuwce ciekł olej, za nowy czujnik zapłaciłem 19zł

Opublikowano

Kolego może poprostu mu wstawiasz i ci ten literek przepaliło, ja pożyczyłem kumplowi moją Audice i jak oddał to musiałem dolać 1,5 litra. A jak jeżdze delikatnie to niedużo dolewam.

2.8 tak mają i biorą olej

Ja po 2200 km w trasie i na autostradzie musialem dolac z pol litra.

Opublikowano

Co do cieknącego czujnika oleju to bardzo częsty problem. Ja również wymieniałem ten czujnik bo ciekł mi od góry.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.