Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak, dla przykładu ori xenon 4300K w soczewce jest żółty, a znajomy ostatnio wsadził HID 4300K do lampy bez soczewki (kiepski pomysł ale to juz pomijam) i barwa była jasno niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tym sie nie sugeruj, bo ja przerobiłem 2 komplety HIDów teoretycznie 5000K

Jedne świeciły na naprawde biało, a druge już bardziej w niebieski wpadały.

Oczywiście w tej samej lampie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, jakie żarówki polecacie, żeby przypominały choć troszkę xenon i max 50zł za dwie sztuki? Patrzyłem ostatnio na farenheit super white xenon ale nie cieszy się za dobrymi opiniami.

ja bym jednak dorzucił trochę grosza i kupił coś z Osrama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak dorzucił trochę grosza i kupił coś z Osrama.

a czemu nie tungsram +120% ??

Ja jeżdżę na tungsramie +120% chyba od pół roku albo i lepiej. Jeżdżę na prawdę dużo, a żadnych ledów do dziennej nie mam. 15k km zrobione i póki co się trzymają. Świecą bardzo ładnie i złego słowa na nie powiedzieć nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swieca tak samo jak np osram NB? czy nie miałeś porówniania. bo ja sie teraz waham, bo faktycznie cena nizsza jesli tak samo świeca, ale jak gorzej no to jednak chyba osram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Tungsram i polecam, w necie test gdzieś był nie dość że tańsze to nie gorsze od Osram, a nawet trwalsze.

Mam +50 na mijania, +120 na drogowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslałem zakupić te +120%

i tak miałem kupować philipsa white vision ale kosztują 90zł a chciałem je aby ta soczewka jednak swieciła na chociaz zblizony biały, ale troche boje sie ze nie bedzie tego efektu a kasa pójdzie sie...

a nikt konkretnie sie nie wypowiedział jak u niego wygladają te philipsy ale w Soczewce, nie w normalnej lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem BlueVision w soczewce w B6 i z bliska były jasno-żółte. Sprawdź te Tungsramy - 40 zł to nie pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak zrobie ;)

ale Tungsramy nie wychodziły w wersjach tak jak osrama czy philipsa ze jakies white vision czy blue vision tylko normalne z tym ze +120% ?

czy były tez wersie które niby swieca na biało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziły - Megalight i Superlight. Poczytaj i porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie jakies sprawdzony sklep internetowy czy coś zeby kupić i miec pewność ze to napewno to?
a nie zwykłe po 10zł wsadzone :)

A Wy które polecacie i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na allegro .

Na żarówkach napisane jest co to jak dostaniesz :)

Pamiętaj że jak chcesz zeby światła wyglądały ładniej to musisz wymienić też postojowe żarówki.

Sam w szoku byłem jak bardzo żarówki postojowe potrafią efekt zepsuć.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Osramy fajne , ale w cenie dwóch masz 4 Tungsram. Ponoć dużej różnicy nie ma, chociaż wszyscy się skarżą na forach że Osram się dużo szybciej przepala.

Na dowód : poczytaj tutaj :)

Masz nawet pomiary ile światła daje jaki Tungsram :)

http://www.accordklubpolska.pl/index.php?/topic/22830-mała-konfrontacja-żarówek-tungsram-h1/

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Osram Cool Blue Intense :)

Własnie te "testowałem" u siebie w b5 w soczewce

róznicy w barwie nie było co do standardowej zarówki, jedynie widać było ze troche wiecej swiatła daje, tzn tak jakby jaśniej ale nie barwą a ilością swiatła ze tak sie wyraże.

Ale fakt jak u mnie w soczewce róznicy wielkiej nie było, tak w zwykłej lampie w aucie z 2006r róznica ogromna, swatło białe z niebieskawą poświatą do tego na ziemi jaśniejsze

Na dowód : poczytaj tutaj :)

Masz nawet pomiary ile światła daje jaki Tungsram :)

http://www.accordklubpolska.pl/index.php?/topic/22830-mała-konfrontacja-żarówek-tungsram-h1/

No fakt, jest dowód, ale ciekawe jak to ma się w rzeczywistości :)

bo jednak 1670lumenów to sporo w porównaniu do zwykłej gdzie daje chyba coś ok 1500, albo 1300 jakoś tak, moge sie mylić

ale jednak te sportlight daja 1130, wiec w porównaniu do megalight to dają zdecydowanie mniej światła.

zastanawiam sie jak to ma sie w rzeczywistosci gdyby włozyc do takich samych aut te i te zaówki i postawić na takiej samej nawierzchni w takich samych warunkach.

Które wypadłyby lepiej.

Ale chyba mam wniosek, albo dużo swiatła normalnego, zółtego, albo fajne białe a malo swiatła na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć białe najgorzej w deszczu, koleś z tamtego forum testował wszystkie w jednym aucie, były fotki ale już się nie otwierają niestety.

Chyba trzeci post pod jego koleś pisze że Osram-y wymieniał co 3 mce bo się paliły ... nie wiem ile w tym racji, bo nie miałem, ale kosztują sporo i troche szkoda wydawać tyle na żarówki co na paliwo w skali roku :)

Myślę że warto spróbować z Tungsram...

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie te "testowałem" u siebie w b5 w soczewce

róznicy w barwie nie było co do standardowej zarówki, jedynie widać było ze troche wiecej swiatła daje, tzn tak jakby jaśniej ale nie barwą a ilością swiatła ze tak sie wyraże.

Ale fakt jak u mnie w soczewce róznicy wielkiej nie było, tak w zwykłej lampie w aucie z 2006r róznica ogromna, swatło białe z niebieskawą poświatą do tego na ziemi jaśniejsze

W B6 te żarówki robią naprawdę mega robotę przy fajnej żarówce w soczewce :kox: Pomiając barwę, to znacznie poprawiają widoczność :)

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...