Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna para żarówek H7 do testowania ;) Tym razem padło na Tungsram H7 SportLight +50% BLUish - trochę poczytałem w internecie o nich i jest sporo pozytywnych opinii. Między innymi taka, że światło dla tej żarówki jest praktycznie identyczne z żarówką też Tungsrama Megalight +90%, z tą różnicą, że ponoć te drugie szybciej się przepalają.

Zrobiłem również porównanie żarówek Osram Night Breaker Plus 90% z żarówką Tungsrama SportLight.

Porównanie dotyczy 1 żarówki w lewej lampie z włączonymi postojówkami Cool Blue Intens. Ustawienia aparatu identyczne dla obu zdjęć. Balans bieli AUTO.

Osram Night Breaker Plus 90% (po 6 miesiącach użytkowania)

DSC_3025a.jpg

Tungsram SportLight +50% BLUish (nowa)

DSC_3026a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, drażnią mnie żółte światła mijania, założenie xenonów łączy się z zamontowaniem spryskiwaczy i samopoziomowania co zwiększa drastycznie koszta i ciężko o osoby, które takim modem się zajmują, a więc mam do was pytanie a w zasadzie pomoc, czy jest ktoś w stanie potwierdzić albo wskazać standardowe żarówki H7, które nie świecą na żółto tylko na idealną Biel lub też na lekko niebieskawo? jest tego pełno na rynku ale najlepiej mieć potwierdzenie u osób które mają je obecnie zamontowane lub też używali przez jakiś czas. Czy to możliwe aby przez soczewki było żółte światło? czy soczewki mają za zadanie oddalić światło itp? Pytam, ponieważ reflektory mam w przyzwoitym stanie ale nie jestem zadowolony z jakości świecenia jak i z odległości i oświecenia drogi. Przyznam szczerze że po zakupie auta kupiłem jakieś NoName z Auchana Blue Xenon :P ale od razu napiszę iż nie ma różnicy + czy - niż to co miałem wraz z zakupem auta. z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie najlepiej kupować żarówki? chciałbym kupić wszystkie w jednym miejscu i zastanawiam się który sklep internetowy (a może jakiś stacjonarny w Warszawie) jest godny zaufania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie samochodowe | INTERLOOK

gdzie najlepiej kupować żarówki? chciałbym kupić wszystkie w jednym miejscu i zastanawiam się który sklep internetowy (a może jakiś stacjonarny w Warszawie) jest godny zaufania

U nas też jest ta sieć sklepu można kupić każdego leda

Edytowane przez marcin120383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o interlooku jako o złej firmie ze słabej jakości towarem.

Ja w tej chwili testuję oświetlenie ze sklepy twojeauto24.pl firma z okolic grodziska.

Ja już zwątpiłem w te wszystkie żarówki do B6. Wszystko podczas deszczowej nocy okazywało się złym wyborem. Aktualnie testuję zestaw xenon z ww przeze mnie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o interlooku jako o złej firmie ze słabej jakości towarem.

Może ja akurat tam robiłem zakupy i do dziś jeszcze nic nie padło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje coś dobrego widocznego w deszczu ze względu na pobyt w UK. A tutaj lunie to jak z wiadra. Swego czasu miałem Blue Vision lecz po roku je szlag trafił. Światła valeo fl2 a5 b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110% nie szybciej je szlag trafi?

coś za coś , albo trwałość , albo większy zasięg ( bardziej wyżyłowane parametry czyli krótsza żywotność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110% nie szybciej je szlag trafi?

coś za coś , albo trwałość , albo większy zasięg ( bardziej wyżyłowane parametry czyli krótsza żywotność)

W 100% się z kolegą zgadzam. Niektóre "podkręcone" żarówki do granic możliwości może i dają super światło ale żywotność ich jest znacznie skrócona. Nie raz słyszałem, że już po 3 miesiącach padły super markowe żarówki, natomiast marketowe dają byle jakie światło ale jeździ się na nich latami. Najlepiej znaleźć coś po środku wg mnie, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze, a żarówka ma służyć przede wszystkim nam abyśmy na drodze widzieli jak najwięcej.

Edytowane przez stawek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Miał ktoś do czynienia z zarówkami Philips Whitevision ? :)

Bo ja chyba dzis bede miał jak dojadą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Miał ktoś do czynienia z zarówkami Philips Whitevision ? :)

Bo ja chyba dzis bede miał jak dojadą :)

Hej

Ja mam założone takie u siebie i powiem że będą świecić na biało a bliżej im do żółtego...Ale pod względem świecenia to świecą dobrze i ładnie oświetlają pobocza.

Napisz kolego jak u Ciebie świecą jak juz założysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napisz kolego jak u Ciebie świecą jak juz założysz

A więc ta nieszczęsna soczewka w b6 w konću zaczeła świecić po wymianie zarówek na Philips Whitevision. Swieci biało z delikatna niebieską podświata jak sie spojrzy pod odpowiednim kątem w soczewke :) ładnie oświetla pobacza jak kolega napisał :) Ogólnie jestem zadowolony oby świeciły jak najdłuzej :)

Zastanawia mnie jeszcze jak by porównać do Osrama Cool Blue ( gdzies czytałem, ze niby w deszczu jest kiepsko )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


( gdzies czytałem, ze niby w deszczu jest kiepsko )

Poczekaj na deszcz i sam oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te Filipy to to samo co NB. Nawet wygląda podobnie, chociaż że względu na przesunięcie niebieskiej powłoki i tak wolę NB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Unia oraz producenci naprawdę tak troszczyli sie o nasze bezpieczeństwo to juz dawno zakazaliby używania żarówek z jakimkolwiek niebieskim filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szukam, szukania mi trzeba..."

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/215626-postojowki-led-i-ich-mruganie/?hl=%2Bpostojowe+%2Bdiody+%2Bcan#entry3255557

Po drugie to nie jest wątek o postojówkach tylko o żarówkach do świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...